Новини та ділова аналітика для проактивних

У Казахстані стався переворот

05 січня 2022 — 11:30

В Казахстані 2 січня розпочалися мітинги, сотні жителів Жанаозена, нафтового міста в Мангістауській області, вийшли до будівлі акімату із протестом проти підвищення цін на газ. Протестувальники вимагали знизити ціни на скраплений газ до 50 тенге (3,12 грн) за літр. 31 грудня вартість газу в місті становила 100 тенге (6,23 грн), із 1 січня зросла до 120 тенге (7,48 грн).

Надалі протести розпочалися і в інших містах – Уральську, Атирау, Актобе, Алмати та Нур-Султані. Станом на 4 січня загальна чисельність протестувальників сягнула приблизно 10 тис. осіб.

4 січня протести переросли в заворушення та сутички мітингувальників із правоохоронцями. В Алмати силовики почали застосовувати світлошумові гранати. На тлі протестів у країні почалися проблеми з доступом до деяких порталів новин і соцмереж.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв ухвалив відставку уряду країни.

Сьогодні ситуація ще більше погіршилася.

Поліція почала переходити на бік демострантів і здавати їм техніку. Починається будівництво барикад. Незважаючи на поступки влади (відставку уряду, зниження цін на газ), протести набирають обертів по всій країні.

Люди вимагають політичної реформи і відставки Нурсултана Назарбаєва. Вони закликають викорінити корупцію і кумівство, почати будівництво фабрик і заводів, скоротити безробіття.

Як повідомляє прес-служба МВС країни, під час протестів 4 січня в Казахстані постраждало 95 співробітників органів внутрішніх справ.

Також унаслідок заворушень було пошкоджено 37 службових автомобілів казахських міліціонерів.