Новини та ділова аналітика для проактивних

Опубліковані нові політичні та президентський рейтинги

16 лютого 2022 — 16:30

Президент України Володимир Зеленський очолює президентський рейтинг. Про це свідчать опубліковані 16 лютого результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), передає Нова Влада.

Якби вибори глави держави відбулися у першій половині лютого, Зеленського підтримало б 25,1% українців, які мають намір голосувати та визначилися з вибором (19,1% серед усіх респондентів).

У другий тур із ним вийшов би п'ятий президент України, нардеп від "Європейської солідарності" Петро Порошенко, який має 21,8% (16,6%).

Далі йдуть нардепка, лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко (11,8% та 8,9% – серед усіх опитаних), співголова "Опозиційної платформи – За життя" Юрій Бойко (8,3% і 6,3%), колишній спікер Верховної Ради, позафракційний нардеп Дмитро Разумков (7,2% та 5,5%), лідер партії "Наші" Євгеній Мураєв (6,5% і 4,9%), лідер партії "Сила і честь" Ігор Смешко (6,1% та 4,6%), колишній прем'єр-міністр України Володимир Гройсман (4,8% та 3,6%), лідер Радикальної партії та екснардеп Олег Ляшко (3,9% і 3,0%). Інші кандидати мають нижчу підтримку.

"Порівняно з груднем 2021 року лише у випадку Бойка простежується статистично значуще (понад похибку) зростання рейтингу. У всіх інших випадках різниця в рейтингу – у межах похибки. Крім цього, доцільно звернути увагу на скорочення розриву між Зеленським та Порошенком – якщо у грудні різниця становила 7,4% (серед тих, хто визначився з вибором), то зараз різниця – 3,3%", – зазначили соціологи.

Згідно опросу, Європейська солідарність очолює рейтинг українських політичних партій.

Якби вибори до Верховної Ради відбулися в першій половині лютого, за "Євросолідарність" проголосувало б 22,9% українців, які мають намір голосувати та визначилися з вибором (15,5% – серед усіх опитаних).

На другому місці – партія "Слуга народу" (16,4% та 11,1%).

Далі йдуть "Батьківщина" (11,5% та 7,8%), "Опозиційна платформа – За життя" (10,1% та 6,8%), партія "Наші" (6,2% і 4,2%), "Розумна політика" (5,8% і 3,9%), "Сила і честь" (5,1% та 3,5%).

Інші політсили не долають прохідного бар'єра 5%.

"Порівняно з груднем 2021 року у випадку практично всіх партій різниця в рейтингу – у межах похибки, тобто статистично значущих змін не було... Водночас, якщо у грудні 2021 року різниця між "Євросолідарністю" та "Слугою народу" була в межах статистичної похибки (формально партії ділили перше місце), то зараз "Євросолідарність" має "чисте" перше місце, а "Слуга народу" – друге місце", – зазначили соціологи.

Опитування проводили 5–13 лютого серед громадян віком від 18 років у всіх регіонах України, окрім окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також Криму. Опитали 2 тис. респондентів методом телефонних інтерв'ю з допомогою комп'ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI) з урахуванням випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 та з урахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% – для показників, наближених до 50%; 2,1% – для показників, наближених до 25%; 1,5% – для показників, наближених до 10%; 1,1% – для показників, наближених до 5%.

Нагадаємо, більшість українців проти другого президентського строку Зеленського.