Новини та ділова аналітика для проактивних

Рада повернула депутатам низку надбавок до зарплати

15 лютого 2022 — 17:46

Народні депутати на засіданні 15 лютого проголосували за повернення собі надбавок до зарплат. За відповідне рішення проголосували 332 депутати.

Згідно із законопроєктом №7002, депутату встановлюється посадовий оклад, надбавки та доплати до посадового окладу у розмірах, визначених законодавством.

Раніше, до прийняття вищезгаданої ініціативи, депутату встановлювався Радою посадовий оклад, а надбавки до окладу виплачувались у розмірі, встановленому для членів Кабінету Міністрів.

«Наразі змінено підхід у встановленні окремих надбавок, доплат до посадових окладів в органах, оплата праці в яких здійснюється шляхом видатків Державного бюджету України (зокрема, змінено алгоритм визначення посадових окладів членів Кабміну, який розраховується шляхом множення середньомісячної заробітної плати за видами економічної) діяльності за квартал у середньому по економіці за наявними статистичними даними на відповідний коефіцієнт співвідношення, скасовано встановлення ним надбавки за інтенсивність праці та не передбачено встановлення премій до 100 відсотків). Прирівнення народних депутатів України в умовах оплати праці до членів Кабінету Міністрів України (як це передбачено чинною редакцією статті 33 Закону України «Про статус народного депутата України» може призвести до збільшення видатків на оплату праці, які не є забезпеченими обсягами бюджетних асигнувань, зокрема на оплату праці у 2022 році», – йдеться у пояснювальній записці.