Новини та ділова аналітика для проактивних

СБУ ліквідувала схему закупівлі неякісного обладнання для виробництва бронетанкової техніки

15 січня 2022 — 10:10

Служба безпеки України (СБУ) ліквідувала схему закупівлі неякісного обладнання для виробництва бронетанкової техніки.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби відомства, повідомляє Нова Влада.

"У ході слідчо-оперативних дій ліквідовано схему закупівлі неякісного обладнання для виготовлення комплектуючих до української бронетанкової техніки. За попередніми оцінками, викриття угоди дозволило зберегти ефективність промислового виробництва вітчизняного озброєння та запобігти бюджетним збиткам на десятки млн гривень", - сказано в ньому.

За даними слідства, до протиправної діяльності причетне злочинне угруповання. Серед її організаторів – чиновник одного з оборонних підприємств та два представники столичної комерційної структури.

СБУ вважає, що на початку 2019 року вони налагодили механізм незаконного одержання грошей на закупівлю деталей для виготовлення металевих конструкцій на бронетанковому заводі. Для цього чиновник держпідприємства сприяв укладенню договору із представниками афілійованої фірми на закупівлю відповідних запчастин.

Проте замість сертифікованого обладнання ділки придбали продукцію сумнівної якості одного зі східноазіатських виробників за штучно завищеними цінами.

Для реалізації угоди її учасники вносили недостовірні відомості до звітної документації, а отримані доходи виводили у тінь через підконтрольну комерційну структуру.

Під час слідчих дій на держпідприємстві, в офісах та місцях проживання організаторів схеми у Києві та Житомирі правоохоронці виявили: документи та печатки, які ділки використовували у протиправній діяльності; гроші, ймовірно, отримані злочинним шляхом.

За матеріалами СБУ, трьом організаторам угруповання повідомлено про підозру за: ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна чи заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 3 ст. 28, ч. 3, ч. 4 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут або використання підроблених документів, печаток, штампів), ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) коштів та іншого майна, отриманого злочинним шляхом) Кримінального кодексу.

Вирішується питання про обрання судом запобіжного заходу.

Продовжується досудове розслідування для встановлення всіх обставин правопорушення та притягнення до відповідальності інших причетних до неї осіб.

Заходи щодо викриття та документування угоди проводилися співробітниками СБУ у Житомирській області спільно з Національною поліцією при процесуальному керівництві Житомирської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону.

Нагадаємо, СБУ розслідує масштабну атаку хакерів на урядові сайти.