Новини та ділова аналітика для проактивних

СБУ викрила голову "військкомату" терористичної "лнр"

08 лютого 2022 — 17:20

Контррозвідка Служби безпеки України встановила особу одного з голів "військкомату" терористичного угруповання "лнр", повідомив прес-центр СБУ.

"У 2015 році мешканець тимчасово окупованого Луганська очолив підрозділ незаконного збройного формування так званого військового комісаріату ЛНР. Слідчі СБУ зібрали беззаперечні докази того, що, перебуваючи на посаді, зловмисник працював на виконання незаконно виданих окупантами "законів ЛНР". Зокрема, він забезпечував "комплектування" незаконних збройних формувань бойовиків, які воювали проти Збройних сил України та обстрілювали мирні населені пункти Луганщини", – заявили у СБУ.

Також, за даними контррозвідки, чоловік керував "мобілізаційною роботою" загалом: "організовував постановку мешканців окупованого обласного центру на військовий облік; проводив військові збори; зараховував місцевих мешканців до так званого резерву народної міліції "ЛНР" і забезпечував примусове проходження цивільними особами "військової служби" у лавах незаконних збройних формувань".

"Окрім того, чоловік здійснював контроль за кримінальним переслідуванням мешканців ОРЛО, які ухилялися від виконання військового обов'язку перед окупаційним режимом. Нагадаємо, що примусовий характер "мобілізаційних процесів" на тимчасово непідконтрольній українській владі території порушує норми міжнародного права, а також конституційні права і свободи громадян", – ідеться у повідомленні.

Чоловік переховується від українського правосуддя на тимчасово окупованій території. Його заочно повідомили про підозру за ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та ч. 2 ст. 260 (участь у незаконних збройних формуваннях) та за 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України.

Найближчим часом його планують оголосити у розшук.

Нагадаємо, раніше СБУ затримала агентку РФ, яка креслила бойовикам мапи позицій ЗСУ.