Новини та ділова аналітика для проактивних

СБУ викрила ватажка бойовиків-снайперів, який воював проти українських захисників Донецького аеропорту

25 січня 2022 — 14:30

Контррозвідка СБУ викрила командира снайперського підрозділу бойовиків, який воював проти українських захисників Донецького аеропорту.

Про це йдеться у повідомленні прес-центру СБУ, передає Нова Влада.

"Контррозвідка української спецслужби встановила особу командира снайперського підрозділу бойовиків. Зловмисник разом зі своїми підлеглими вели прицільний вогонь по військовослужбовцях сил Антитерористичної операції. Встановлено факти його участі у бойових діях проти українських захисників Донецького аеропорту", - йдеться у повідомленні.

1643111858-445.jpg

Крім того, зловмисник систематично збирав розвіддані щодо підрозділів Збройних сил України на сході Української держави. Отримані відомості передавав представникам спецслужб РФ.

Його «кураторів» цікавила інформація щодо кількості, розташування позицій та передислокації українських військ.

За даними слідства, бойовиком є мешканець Донеччини, який у січні 2015 року добровільно приєднався до угруповань так званої «днр». Відтоді брав активну участь у бойових діях проти сил АТО.

Наразі він переховується від правосуддя на тимчасово непідконтрольній українській владі території регіону.

За матеріалами контррозвідки та слідчих СБУ, суд визнав зловмисника винним у вчиненні злочину за ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації) Кримінального кодексу України та призначив покарання у вигляді 9 років позбавлення волі.

Засудженого оголошено у розшук.

Початок терміну відбування покарання обчислюватиметься з дня його затримання та приведення вироку до виконання.

Нагадаємо, раніше Служба безпеки України (СБУ) затримала в Луганській області колишнього учасника незаконних збройних формувань так званої "лнр". Він намагався потрапити на підконтрольну українській владі територію регіону для оформлення пенсії.