Новини та ділова аналітика для проактивних

СБУ викрила нову схему контрабандиста із санкційного списку РНБО

15 января 2022 — 17:10

Служба безпеки України (СБУ) запобігла створенню нового каналу незаконного переміщення через державний кордон з країн ЄС брендових товарів. Правоохоронці заблокували вантаж вагою 75 тонн.

Як повідомляє прес-центр СБУ, контрабандну схему організував громадянин України, який з квітня 2021 року перебуває у санкційних списках РНБО.

"Разом зі спільниками він у столичному тіньовому офісі розробив план регулярних "поставок" в Україну брендового одягу, взуття і тканин. Зловмисники намагалися ввезти в Україну через митний пункт пропуску партії товарів з порушенням митного законодавства. У супровідних документах вони вказали недостовірні відомості щодо найменування і вартості вантажу, щоб мінімізувати митні платежі", – йдеться у повідомленні.

За даними слідства, різниця між реальними митними зборами і тією сумою, яку вони планували сплатити, становила понад 5 млн грн.

В СБУ додали, що в ході 10 обшуків, проведених в офісних, складських та житлових приміщеннях зловмисників, виявлено та вилучено печатки, у тому числі підсанкційних підприємств, фінансово-господарську документацію, магнітні носії інформації з підтвердженням протиправної діяльності, а також записи з чорновою бухгалтерією.

"Наразі у межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 3 ст. 258-5 (фінансування тероризму), ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) та ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) Кримінального кодексу, триває слідство для притягнення до відповідальності всіх причетних до протиправної діяльності осіб. Учасникам протиправної схеми планується повідомлення про підозру", – зазначається у повідомленні.

Нагадаємо, раніше СБУ ліквідувала схему закупівлі неякісного обладнання для виробництва бронетанкової техніки.