Новини та ділова аналітика для проактивних

Справедливі переговори можуть бути тоді, коли одна сторона не б'є по іншій в момент переговорів, - Зеленський

01 березня 2022 — 09:00

Переговори української та російської делегацій, які провели 28 лютого в районі українсько-білоруського кордону, відбулися на тлі бомбардувань та обстрілів українських міст, синхронізацію атак із переговорним процесом було видно.

Про це президент України Володимир Зеленський заявив у відеозверненні, опублікованому у Facebook, передає Нова Влада.

"Було видно синхронізацію обстрілів із переговорним процесом. Я вважаю, що таким нехитрим способом Росія намагається тиснути – не витрачайте часу. Тактику таку ми не сприймаємо. Справедливі переговори можуть бути тоді, коли одна сторона не б'є по іншій стороні реактивною артилерією саме в момент переговорів. Поки що у нас немає такого результату, який ми хотіли б отримати. Росія заявила про свої позиції. Від нас прозвучали зустрічні пункти, щоб завершити війну. Деякі сигнали ми отримали. Коли делегація повернеться в Київ, проаналізуємо почуте і будемо визначати, як переходити до другого раунду перемовин", – сказав президент.

Інших деталей глава держави не наводив.

Нагадаємо, 28 лютого відбувся перший раунд переговорів, їхньою метою було припинення вогню та бойових дій на території України, сказав радник глави ОП Михайло Подоляк. Він не повідомляв про досягнення домовленості щодо цього. Сторони, за словами Подоляка, "визначили низку пріоритетних тем, щодо яких намітилися певні рішення", та поїхали до столиці для подальших консультацій. Він назвав складними переговори і сказав, що Росія досі "вкрай необ'єктивно дивиться на запущені нею руйнівні процеси".