Новини та ділова аналітика для проактивних

Тільки Батьківщина і Тимошенко реально відстоюють питання збереження української землі, – політолог

22 березня 2021 — 16:23

Для нинішньої «зеленої» влади власна вигода набагато цікавіша за інтереси українців. «Зелена» влада дбає лише про збереження корупційних оборудок, в яких одне з головних місць – розпродаж української землі. Тільки Тимошенко й команда «Батьківщини», як і минулого року, заважають монобільшості відбирати найцінніше в українських фермерів і виступають проти дерибану сільськогосподарської землі між аграрними олігархами та її продажу міжнародним корпораціям.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці пише політичний експерт Дмитро Корнійчук, аналізуючи останні події у Верховній Раді. Зокрема, йдеться про розгляд парламентом пакету земельних законопроєктів, які, на його думку, в разі ухвалення дозволять продавати землі іноземцям, безконтрольно знімати родючий шар ґрунтів, змінювати цільове призначення земель, а також фактично позбавлять фермерів рівних умов у конкуренції за землю.

На переконання експерта, скандальні законопроєкти 2194 і 2195 – це продовження продавленого проти волі всіх українців в квітні минулого року закону про ринок землі.

«Ці закони небезпечні тим, що скасовують ті запобіжники проти дерибану землі, які з боєм змогла відстояти в сесійній залі опозиція в законі про ринок землі. Лідер опозиції Тимошенко – це єдиний топполітик, яка послідовно продовжує боротьбу за збереження української землі, тому «Батьківщина» внесла сотні правок в ці антидержавні законопроєкти, щоб прибрати звідти резонансні норми, що позбавляють українців землі, а країну – чорноземів», – вважає Дмитро Корнійчук.

За його словами, саме Тимошенко зуміє захистити інтереси українців, адже має план протидії розпродажу національного багатства. Зокрема, у разі ухвалення монобільшістю цих законопроєктів, «Батьківщина» звертатиметься до Конституційного суду щодо визнання цих законів неконституційними, а також допоможе ініціювати Всеукраїнський референдум, щоб люди могли висловити свою думку з цього важливого питання.

«Українці прекрасно бачать, що Тимошенко – це єдиний політик, який захищає їхні інтереси. Як на рівні парламенту, так і в місцевих радах, де по всій країні представлена «Батьківщина». Власне, тому, з одного боку, постійно зростає підтримка Тимошенко та її партії. З іншого – боротьба Тимошенко за землю є серйозною загрозою для «зеленої» влади і її рейтингу», – резюмує Корнійчук.

Нагадаємо, «Батьківщина» подала понад 1000 поправок до законопроєкту №2194, чим фактично заблокувала розгляд документа, який, на думку партії, знімає останні запобіжники до остаточного розпродажу української сільськогосподарської землі іноземним корпораціям.