Новини та ділова аналітика для проактивних

Торік Фонд соцстраху виплатив понад 5 млрд грн допомоги у зв'язку з вагітністю

06 січня 2022 — 19:15

Фонд соціального страхування України у 2021 році профінансував понад 5 млрд грн допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами для працевлаштованих українок, повідомила пресслужба фонду.

Як повідомляється, це на понад 100 млн грн більше, ніж попереднього року.

Допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами надають застрахованим особам у розмірі 100% від середнього доходу за весь період перебування в декретній відпустці.

Тривалість такої відпустки становить 126 календарних днів (70 днів до ймовірного дня пологів та 56 днів після пологів). Додатково до основного можуть видавати листок непрацездатності тривалістю 14 календарних днів, який також підлягає оплаті коштом фонду. Такий листок непрацездатності видають у разі передчасних або багатоплідних пологів, виникнення ускладнень під час пологів або післяпологового періоду", – зазначили в релізі.

Для обчислення розміру допомоги необхідно помножити розмір середньоденної заробітної плати на кількість днів перебування в декретній відпустці. Водночас тривалості страхового стажу не враховують.

Жінкам, які протягом року до декрету мають стаж, менший ніж шість місяців, розмір допомоги розраховують, відштовхуючись від нарахованої заробітної плати, із якої сплачують страхові внески, але не більше від розміру допомоги, обчисленої із дворазового розміру мінімальної заробітної плати, пояснили у фонді.

Нагадаємо, у грудні Фонд соцстрахування погасив борги з виплати лікарняних на 1,8 млрд гривень.