Новини та ділова аналітика для проактивних

Українці, які хворіють на грип або Covid-19, зможуть відкрити лікарняний без візиту до лікаря

09 лютого 2022 — 11:20

Українці, які мають симптоми грипу, ГРВІ або коронавірусу можуть отримати електронний лікарняний без візиту до лікаря.

Про це заявив глава МОЗ Віктор Ляшко під час брифінгу, передає Нова Влада.

Так, МОЗ розробило і видало наказ №233 "Про особливості формування медичних висновків в окремих випадках", який вже пройшов державну реєстрацію в Міністерстві юстиції.

За словами глави МОЗ, у разі наявності симптомів коронавірусу, грипу або ГРВІ пацієнт може зателефонувати своєму лікарю і отримати від нього рекомендації з лікування. Після цього, за результатами такої консультації лікар може сформувати медичний висновок про тимчасову непрацездатність на період до 5 днів, який є основою для відкриття електронного лікарняного.

Однак, якщо хвороба триватиме довше, пацієнт повинен звернутися до лікаря на особистий огляд для продовження терміну лікарняного шляхом створення нового медичного висновку в межах свого випадку захворювання.

У МОЗ вважають, що це значно розвантажить лікаря і дозволить іншим пацієнтам уникнути додаткових контактів з хворими на коронавірусну хворобу.

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що в Україні скоротили термін самоізоляції при Covid-19. Самоізоляцію можна завершувати після 5 днів з моменту отримання позитивного тесту.