Новини та ділова аналітика для проактивних

У 2022 році ВВП зросте на 3,6% – Мінекономіки

28 грудня 2021 — 11:00

Міністерство економіки відкоригувало прогноз зростання ВВП України на 2022 рік до 3,6% проти запланованого прогнозу у 3,8%, пише Інтерфакс-Україна.

За словами міністерки економіки Юлії Свириденко, коригування прогнозу пов’язано з новими викликами через продовження коронавірусних обмежень.

«Міністерство очікувало, що обмеження для економіки буде знято раніше, але виявлення нових випадків та чергові хвилі COVID-19 свідчать про те, що підприємствам може знадобитися більше часу, щоб адаптуватися до нових умов», – пояснила Свириденко.

За її словами, прогноз інфляції залишається незмінним. Глава Мінекономіки нагадала, що Національний банк України вже вжив низку заходів, щоб повернути інфляцію у допустимі межі.

«Ціль Нацбанку – це 5%, плюс-мінус 1%. Відповідно, за його розрахунками, вже в другій половині наступного року ми зможемо досягти такого показника», – зазначила міністерка.

Нагадаємо, реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) України у третьому кварталі 2021 року збільшився на 2,7% порівняно з аналогічним періодом 2020 року.