Новини та ділова аналітика для проактивних

У Дії оголосили про нові функції

08 лютого 2022 — 15:05

На порталі та в застосунку державних послуг Дія вводяться нові функції. Сам застосунок оновився,у ньому з'явилися нові типи цифрових документів. А щоб скористатися ними могли всі, вакцинваним людям похилого віку обіцяють роздати безкоштовні смартфони. Деякі нововведення можна скористатися вже з 8 лютого.

Про це стало відомо під час Diia Summit, у якому брав участь президент України Володимир Зеленський. Це вже третій Diia Summit – Міністерство цифрової трансформації проводить такі заходи для презентації оновлень Дії.

Як повідомляє Мінцифри, на саміті були  презентовані інноваційні цифрові послуги:

  • Зміна місця реєстрації тепер доступна по всій Україні. Тепер кожен без жодних папірців і черг просто може вказати адресу, за якою планує проживати, на порталі або у застосунку Дія, та отримати підтвердження від власника житла.
  • Довідка про несудимість. Це одна з найпопулярніших довідок серед українців. Їх отримують близько 1 млн щороку. Наприклад, для військкоматів або для влаштування на роботу. Тепер отримати цю довідку можна буде у декілька кліків, не використовуючи послуги посередників.
  • Шеринг техпаспорту. Тепер у декілька кліків ви можете пошерити техпаспорт у застосунку із близькою людиною, яка користується вашим авто. Так чином, вони матимуть право на користування вашим авто. Заява подається в пару кліків та обробляється до 10 хвилин.
  • Опитування. Важлива послуга для  розвитку електронної демократії в країні. Вона дасть можливість для спілкування держави з українцями, а це у свою чергу принесе цінний зворотній зв’язок. Опитування серед користувачів Дії допоможуть органам влади дізнатися думку суспільства з того чи іншого приводу, а команді - у розробці нових послуг.
  • Автоматична реєстрація будівництва. Раніше його можна було отримати на порталі Дія, але чекати розгляду протягом 10 робочих днів. Відтепер послуга надається автоматично, а результат замовник отримує одразу.
  • Е-грошова допомога ВПО без зміни даних. Тепер замість того, щоб ходити до чиновників та приносити теку тих самих паперів - можна за пару хвилин отримати послугу на порталі Дія.

Президент Зеленський повідомив, що перше запитання: "Яка з нових послуг у "Дії" є найкориснішою: зміна місця реєстрації, довідка про несудимість, належний користувач або опитування".

Ще одним запитанням у "Дії" стане вибір назви для нової послуги з надання безкоштовних смартфонів для людей віком від 60 років.

"Незабаром усі вакциновані громадяни України віком від 60 років отримають від держави безкоштовний, якісний, сучасний, швидкий смартфон та пільговий тариф", – анонсував президент.

Серед озвучених президентомназви варіантів нової послуги були: "Бабусяфон", "єДідусь і єБабуся", "єСмартфон".

Ця ініціатива пов'язана із виплатою "1000 грн за вакцинацію". Людям 60+ вже дозволяється витрачати "ковідну тисячу" на ліки, а незабаром з'явиться можливість оплачувати комунальні послуги.

Під час "Дія.Саміт" віцепрем'єр - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що Міністерство цифрової трансформації України запускає програму для ІТ-фахівців Diia Challenge.

"Сьогодні за канонами найкращих продуктових ІТ-компаній світу ми запускаємо Diia Challenge. Тепер розробники, дизайнери можуть брати участь у челенджах та вирішувати завдання, де нам потрібна допомога. Переможці цих завдань отримуватимуть гроші", - сказав він.

Федоров також розповів, що наразі Мінцифри спільно з партнером цього проекту Альфа-Банком запускає челендж для бекенд-розробників, де переможець цього завдання отримає $10 тис.

"І кожного місяця ми запускатимемо такий челендж", - додав Федоров.

Як раніше повідомлялося, Кабмін прирівняв до паперових права водія, техпаспорт та студквиток із "Дії".