Новини та ділова аналітика для проактивних

У Європі збудують новий ЗПГ-термінал

01 лютого 2022 — 13:15

У місті Александруполіс (Греція) збудують термінал з прийому ЗПГ (зрідженого природного газу). Наприкінці поточного місяця ухвалили остаточне інвестиційне рішення щодо будівництва терміналу потужністю 5,5 млрд куб. м на рік. Він має запрацювати наприкінці 2023 року. Газ із терміналу зможе отримувати й Україна, повідомляє прес-служба оператора-проєкту Gastrade SA.

У країні вже працює один термінал ЗПГ – Revithoussa LNG компанії DESFA, він знаходиться за 45 км від Афін. У 2021-му він прийняв 2,4 млрд куб. м газу, У компанії відзначають, що новий термінал буде підключений до Національної системи транспортування природного газу Греції трубопроводом завдовжки 28 км, яким ЗПГ передаватиметься на ринки Греції, Болгарії, Румунії, Сербії, Північної Македонії, Молдови та України.

Александруполіська INGS фінансується програмою НСФР "Конкурентоспроможність, підприємництво та інновації на 2014-2020 роки". Проєкт отримав держпідтримку в розмірі 166,7 млн євро.

"Нинішня енергетична криза наголошує на стратегічній важливості інвестицій та реалізації INGS в Александруполісі не тільки для Греції, але й для всієї Європи в цілому. Створюються нові можливості для енергопостачання, які значно підвищать місце нашої країни на енергетичній карті Південно-Східної Азії", – йдеться в спільній заяві голови грецької держкорпорації DEPA Commercial SA (співвласник проєкту) Іоанніса Пападопулоса та гендиректора Костянтиноса Хіфараса.

Нагадаємо, Єврокомісія залучить Україну до сертифікації "Північного потоку-2".