Новини та ділова аналітика для проактивних

У Мінфіні обсудили з ЄБРР приватизацію Ощадбанку

02 лютого 2022 — 18:50

Міністерство фінансів обговорило з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) фінансування спільних інвестиційних проєктів на 2022 рік, приватизацію Ощадбанку та прогрес у реформуванні державних банків, повідомляє прес-служба Мінфіну за підсумками зустрічі міністра фінансів України Сергія Марченка з директором ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне.

Сторони обговорили поточний стан реалізації спільних проєктів, приватизацію Ощадбанку та прогрес у реформуванні державних банків.

«Співпраця Міністерства фінансів і ЄБРР включає не лише виділення кредитів на фінансування інфраструктури та енергетики, підтримку реформ у цих секторах економіки, а також у сфері запобігання корупції та забезпеченні прозорого управління в державному секторі», – зауважив міністр фінансів України.

Також було обговорено потенційні спільні з ЄБРР проєкти на 2022 рік, а саме реконструкцію Нижньо-Дністровської зрошувальної системи.

Станом на початок 2022 року сукупний обсяг виділеного Україні ЄБРР фінансування за весь час становить 16,3 млрд євро в рамках 511 проєктів.

Водночас сторони обговорили реалізацію проєктів, у межах яких кредитні угоди набрали чинності у 2021 році: «Розвиток транс’європейської транспортної мережі (Україна – дорожні коридори)», а саме будівництво Північного обходу міста Львів, та електрифікацію залізниці Долинська – Миколаїв – Колосівка.

Під час зустрічі було порушено питання надання ЄБРР довгострокового фінансування у формі субординованого кредиту з можливістю конвертації в акції «Ощадбанку». Сторони продовжують активну роботу для реалізації продажу пакету акцій «Ощадбанку». Ключовими питаннями залишаються завершення процедур підготовки та приєднання «Ощадбанку» до системи гарантування вкладів фізичних осіб.