Новини та ділова аналітика для проактивних

Українці збільшили свою довіру до ЗСУ - опитування

26 січня 2022 — 13:00

Армія, волонтери, звичайні люди у своєму населеному пункті і Церква продовжують користуватися найбільшою довірою в українців, при цьому довіра до Збройних сил зросла порівняно з груднем 2020 року.

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного 3-11 грудня 2021 року, повідомляє Нова Влада.

«Армії довіряють загалом 72% українців, а баланс довіри-недовіри становить +60%. Порівняно з груднем 2020 року частка тих, хто довіряє, зросла на 6 процентних пунктів, а баланс довіри-недовіри – на 8 процентних пунктів», — повідомили у КМІС.

Також соціологи відзначають, що при цьому простежуються помітні регіональні відмінності – із Заходу на Схід знижується частка тих, хто довіряє армії, але разом з цим у всіх регіонах більшість респондентів довіряють ЗСУ (від 81% на Заході до 52% на Сході). Баланс довіри виразно позитивний – від +75% на Заході до +28% на Сході.

f5ee3ea-dovira.jpg

У КМІС підкреслюють, що порівняно з груднем 2020 року у всіх регіонах простежується тенденція до зростання довіри до армії.

Також більшість респондентів довіряють волонтерам (68%, баланс – +57%) і звичайним людям у своєму населеному пункті (63%, баланс – +51%), а Церкві довіряють 51% при балансі +27%.

У випадку довіри до звичайних людей простежується зниження на 4 процентних пункти – і частки тих, хто їм довіряє, і балансу.

Позитивний баланс довіри-недовіри також мають громадські організації – загалом їм довіряють 39% респондентів, а баланс становить +18% (без значущих зміни порівняно з 2020 роком).

Решта 8 інституцій у списку мають негативний баланс довіри-недовіри.

Зокрема переважає недовіра до інституцій центральної влади (президенту, парламенту, уряду), правоохоронних органів (національна поліція, патрульна поліція, СБУ), ЗМІ (як українським, так і російським).

Дослідження проведено методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів опитали 2000 респондентів віком 18 років і старше, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим та тимчасово окупованих територій Донбасу).

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% – для показників, близьких до 10%, 1,1% – для показників, близьких до 5%.

Нагадаэмо, в Україні створюють новий рід військ – берегові ракетні, вони будуть сформовані до 2026 року.