Новини та ділова аналітика для проактивних

В Черкассах заправляет судья Бабенко, паковавший майдановцев по указке Януковича

30 березня 2015 — 20:36

Судья Апелляционного суда Черкасской области Сергей Бондаренко заявил про длительные и системные вмешательства руководства этого суда в его работу как судьи. Об этом сообщает Нова Влада со ссылкой на Автомайдан, представителей ряда общественных организаций. Ниже приводим пост Roman Maselko в Facebook с подробностями данного конфликта (текст приведен на языке оригинала):

"Про проблеми нашого правосуддя усім давно відомо. Але під час Євромайдану суди переступили крайню межу та стали одним з найважливіших інструментів переслідувань протестувальників. Понад 200 суддів прийняли сотні очевидно неправосудних рішень про арешти та покарання, здебільшого абсолютно невинних активістів. Лише у Києві та Київській області таких – понад 100.

Після перемоги Революції Автомайдан та інші активісти поставили собі за мету виконати вимогу Майдану про покарання винних. Ми зробили все для цього (і в юридичному і в інформаційному полі). Справи порушено, слідство справді ведеться, але поряд з саботажем правоохоронців, з яким постійно зустрічаємось, ключовою проблемою слідства є недостатня доказова база. Усі знають, що відбувалось, але потрібно юридично значимі докази. А уся наша правоохоронна та судова система побудовано на базовому принципі усіх злочинців – не здай свого – тотальній круговій поруці. У слідства практично немає свідків з системи, які дають покази.

Тому ми постійно переконуємо людей з системи – розкажіть все, що вам відомо, допоможіть слідству, розірвіть кругову поруку. Але наші старання безрезультатні.

І от на цьому тижні я взнаю про суддю Апеляційного суду Черкаської області – Бондаренка Сергія Івановича. Виявляється цей суддя вже більше 1,5 року протистоїть тиску Голови цього суду – Бабенка В.М., який вимагав від нього прийняття неправосудних рішень.

Зокрема суддя С.Бондаренко виніс рішення про відмову виселення вчителя з гуртожитку (http://reyestr.court.gov.ua/Review/35916135). Перед тим голова суду просив "подивитись" цю справу. Після винесення рішення голова суду викликає С.Бондаренка та відчитує його за таке рішення. Так от, Бондаренко С.І. записав цю розмову з головою суду. Цей запис оприлюднено і є загальнодоступним (запис можна послухати тут http://www.unian.ua/…/1060563-golova-apelyatsiynogo-sudu-ch… )

Ось деякі фрагменти з діалогу:
Бабенко: "Ти проявив велику неповагу до мене і усього колективу. Ти оголосив війну".
Бондаренко: "єслі я виніс законне рішення, получається я войну оглашаю?"
Бабенко: "Да, парєнь. Ти оголосив мені війну. Бо усі нормальні люди понімають, що є якась справа. Можем помогти - помогли. Не можем - сіли подумали. Сказали, що в такому випадку не получиться. А піти втіхаря десь там і зробити маленьку пакость. Це не мені ти насолив, а насолив усім нам. Іди тепер договорись з ними про зал там і все остальне" (4 хв. запису).
Бондаренко: "Получається як - бери і викидай людей на вулицю? Якби там ще законні підстави були. Там взагалі нічого немає" (5 хв. запису)
Бабенко: "Якби ти думав про цей колєктів ... не можеш найти, кажеш - незаконно ... отвод собі заяви, отклади .. та куча всього єсть. Главноє желаніє" (6 хв. запису)
«Як тільки взнаєш, що до мене хтось подзвонив, ти ж починаєш все робити наоборот» (8 хв. запису)
Бондаренко: «що не справа на чорне надо писать біле» (8 хв. запису)
Бабенко: «я тебе прошу, Сергій Іванович, дорогой, ти ж суддя у нашому колективі, я тобі розказую хто до мене дзвонить. Вивчи пожалуйста, що можна там зробити. Ти ж навмисно йдеш, до мене не приходиш і навмисно виносиш рішення проти тих людей, про яких я тобі говорю» (11 хв. запису)
Бабенко: "Поки я тобі в жизні нічого поганого не робив, но будь обережним" (20 хв. запису).

Поведінка голови суду шокує. Усі приблизно уявляли, що таке відбувається, але почувши це в реалі обуренню немає меж. Голова суду погрожує судді за прийняття законного рішення (!!!) і сварить його за те, що він не погоджує рішення з ним, як це роблять усі інші (!!!).

Але ще більше мене шокував вже не запис, а події, які відбулись після нього.
Виявляється, цей запис було зроблено ще 06.12.13 р. Під час подій майдану, бачачи, що відбувається Бондаренко С.І. не дав йому ходу. Після закінчення Революції нічого не змінилось: Бабенко В.М. залишився головою суду, тиск на Бондаренка С.І. продовжувався - йому спалили автомобіль, додому приходили невідомі люди, перешкоджали в роботі, навіть відпустки не давали. І Бондаренко С. зважився на мужній крок – подав заяву в прокуратуру про тиск на нього.

Також він звернувся до Ради суддів загальних судів, розмовляв з головою Ради судів Сімоненко В.М. Звертався в Генеральну прокуратуру та до народних депутатів (Каплін, Кожемякін, Лапін), які писали відповідні звернення до ВРЮ, ВККС, Генеральної прокуратури. При цьому він зібрав величезну доказову базу і все доводив документами та вказаним записом. Що ще потрібно слідству ?

Ось нарешті, те, чого чекали слідчі та суспільство – чесний суддя, який протистоїть незаконному впливу та надає докази, необхідні для притягнення винних до відповідальності. Ось приклад для інших суддів, які також хочуть бути чесними, але мовчать - робіть як він, очищайте судову систему в законний спосіб. Не потрібна люстрація, є чесні суддя, які самі це зроблять!

І чого добився Бондаренко? 13.01.15 року КРИМІНАЛЬНУ СПРАВУ ЗАКРИТО. Слідчі не знайшли складу злочину у діях голови суду.
У суді він як біла ворона, його бойкотують, постійно принижують, йому чиняться перешкоди для нормальної роботи (не дають помічника, не підключають до програми, навіть у відпустку не дають сходити), спалено автомобіль, дома чатують, якісь невідомі. А Бабенко В.М. продовжує себе прекрасно відчувати, знаходитись на своїй посаді і претендує бути обраний головою суду знову !!!

Рада суддів жодним чином не відреагувала. З жовтня до тепер – жодної реакції. Зате вже з десяток заяв стосовно переслідувань Царевич і ко, а також впливу з боку громадських активістів. А от задокументовані шокуючі факти в самому суді ігноруються.

Але Бондаренко С.І. не зупинився. 25.03.15 р. Олександрівський районний суд Кіровоградської області скасував постанову про закриття кримінальної справи.

Як на мене Бондаренко герой і вартує величезної поваги та підтримки. Більше того, він готовий давати покази і по справах майдану. Нагадую, у Черкасах відбувалось багато резонансних подій і головою суду в той час був саме Бабенко В.М. А із запису розмови тепер очевидно, що усі ці справи вирішувались з його відома.

І от тепер питання до усіх нас. Тих хто хоче змін у судочинстві та у державі. Як ми можемо допомогти таким людям, як С.Бондаренко ? Як зробити так, щоб приклад Бондаренка С.І. заохочував людей з системи боротися з такими явищами зсередини та давати покази по тих же ж справах майдану ? Наразі його приклад лише стримує. Кому потрібні такі проблеми ?

Тому для усіх нас ця справа є ключовою. Або такі, як Бондаренко С.І. будуть ізгоями і тоді система зможе встояти - проведе лише євроремонт, але збереже гниле нутро. Або ж ці судді отримають шалену підтримку суспільства і ми зруйнуємо кругову поруку злочинців та побудуємо принципово нове судочинство, яке базуватиметься на чесних суддях, які не будуть толерувати договорняки та піддаватися впливу.

Якщо ця справа буде належно розслідувана, а голова суду - покараний, це дасть поштовх усім, хто готовий свідчити. Тоді ми зможемо завершити багато резонансних справ.

ВГО Автомайдан бере цю справу під контроль і справою честі буде довести її до кінця. Вже найближчим часом ми проведемо відповідні акції та залучимо усі доступні нам ресурси для того, щоб пробити усі стіни та саботаж.

Я закликаю усіх долучитися до цієї справи та внести будь-яку допомогу (поширення інфо, експертна порада, підготовка документів тощо). Дуже розраховую на журналістів. Ця справа варта окремого журналістського розслідування.

Звертаюсь до народних депутатів – вважаю, що тут потрібно створити Тимчасову слідчу комісію та взяти справу під парламетський контроль.

Окремо звертаюсь до ЧЕСНИХ СУДДІВ, які готові допомагати системі змінитися. Прошу долучатись та надати підтримку колегам, які почали цю боротьбу. Я знаю, Ви є і Вас багато. Виходьте з підпілля, підтримуйте один одного. Ви маєте публічно про себе заявити, лише тоді Ваш голос буде почутий і почнете оздоровлювати судову владу. Для цього я створив групу у ФБ – Суддівська сотня. Вступайте в неї та починайте роботу https://www.facebook.com/groups/1432266057072832/.

Іншого шансу змінити систему у нас не буде. Я вірю, що разом ми це зробимо.

P.S. я особисто понад 2 години спілкувався з самим Бондаренко, його адвокатом, журналістами, які були на процесі. Проаналізував документи, повністю прослухав його судовий процес і можу з впевненістю сказати – я йому вірю. Жодних підтекстів у його протистоянні з головою немає. Він не борець з системою і не амбітна людина, а хотів бути простим суддею та виносити законні рішення. Але на тиск не піддається та готовий боротись проти нього. Кожен може проаналізувати документи, записи і зробити свої висновки. Див. тут http://humanrights.org.ua/…/audiozapis_ja_tak_rozumiju_ti_o… і тут https://www.dropbox.com/…/gbvmfs…/AABZ_V5QrVllf2Nx-7fVeJsPa… )".