Новини та ділова аналітика для проактивних

В Україні запрацювала головна платформа збору доказів злочинів російських окупантів, - Венедіктова

06 марта 2022 — 09:00

В Україні створили єдиний ресурс - https://warcrimes.gov.ua, який є своєрідним доказовим хабом, з яким працюють всі правоохоронні і державні органи.

Про це повідомила генеральний прокурор Ірина Венедіктова у відеозверненні до громадян, передає Нова Влада.

 

 

«Офіс Генпрокурора продовжує виконувати координаційну роль і в умовах воєнного стану. На цій платформі ми об’єднуємо зусилля правоохоронців, експертів, представників громадських і міжнародних організацій, журналістів і всіх, хто хоче допомогти і фіксує звірські вбивства мирних громадян та інші злочини Російської Федерації на нашій землі», - повідомила Венедіктова.

Вона уточнює, що для того, щоб зібрана інформація згодом змогла бути використана Офісом генпрокурора в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі й в українських судах, а також під час потенційних спеціальних міжнародних трибуналів, її необхідно відповідально і кваліфіковано зібрати і оформити згідно з міжнародно визнаними стандартами. Ці докази також будуть використані Міністерством закордонних справ у Міжнародному суді ООН, Міністерством юстиції в Європейському суді з прав людини.

«В нас є база даних I-DOC, яка дозволяє здійснювати аналіз та систематизацію цих злочинів. Ця аналітична система інтегрована з ресурсом https://warcrimes.gov.ua», - уточнює генпрокурор.

Вона зазначила, що на сайті платформи покрокова інструкція для тих, хто передає свідчення про злочини РФ. Дотримуючись її, кожен зможе зробити великий вклад у нашу спільну перемогу і на юридичному фронті.

«Офіс Генерального прокурора вже згуртував світову коаліцію заради правосуддя проти агресії РФ. 39 країн звернулось до Міжнародного кримінального суду з закликом розслідувати ситуацію в Україні. І команда МКС вже почала це розслідування. Країни-партнери відкрили власні кримінальні провадження за своїм національним законодавством і допоможуть збирати покази свідків, вимушених біженців з України, які пережили жах війни. У нашій справі щодо вторгнення в Україну вже маємо понад 4 десятки підозрюваних високопосадовців РФ, а також їхніх «подпєвал» - розпалювачів війни. А їх будуть тисячі», - зазначила Венедіктова.

«Героїчний народе, ваші активні дії, зібрані матеріали, фото й відео – запорука покарання головного воєнного злочинця 21 століття і кожного, хто разом із його кривавим режимом вбиває нашу країну», - закликала генпрокурор.

Нагадаємо, 24 лютого рф вторглася в незалежну Україну і влаштувала в країні справжній колапс. Окупанти не тільки захоплюють військові частини, аеропорти та інші стратегічні об'єкти, а й стріляють по мирних жителях і багатоповерхівках міста.

Головний прокурор Міжнародного кримінального суду у Гаазі Карім Хан просить усіх, хто має документальні свідоцтва військових злочинів Росії в Україні, передавати йому ці матеріали на електронну пошту.