Новини та ділова аналітика для проактивних

Втрати української економіки від агресії РФ наближаються до $300 млрд

18 февраля 2022 — 20:10

Україна вже втратила від окупації територій сходу та Криму близько 280 млрд дол. у вигляді втраченого ВВП у період 2014 – 2020 років. Про це сьогодні під час години запитань до уряду у Верховній Раді нардепам розказав міністр фінансів Сергій Марченко з посиланням на оцінки міжнародних експертів, передає Нова Влада.

«Ми живемо в умовах російської агресії вже восьмий рік. За оцінками міжнародних експертів, за всі роки військової агресії Україна втратила від окупації територій Донбасу та Криму близько 280 млрд дол. у вигляді втраченого ВВП за 2014 一 2020 роки», 一 сказав Марченко.

Він зазначив, що геополітична напруженість навколо ескалації на кордонах вплинула на сприйняття інвесторами суверенного боргу України; це призвело до погіршення котирувань єврооблігацій України на зовнішніх ринках та до зменшення портфеля нерезидентів в українських ОВДП. Міністр пояснив, що портфель нерезидентів в українських ОВДП скоротився приблизно на 14 млрд грн.

Нагадаємо, раніше у звіті Лондонського Центру економіки та бізнесових досліджень СEBR зазначалося, що конфлікт з Російською Федерацією обійшовся Україні у $280 млрд. Мова про саме втрачене ВВП у період з 2014 до 2020 року.