Новини та ділова аналітика для проактивних

Війна кланів Борщагівської ОТГ: Як Кудрик і Гусятинський намагаються знищити один одного, – розслідування журналістів

Напередодні дня голосування на місцевих виборах особливо гостра боротьба розгорнулася за владу в одній з найбагатших громад Київщини – Борщагівській ОТГ між Олесем Кудриком – чинним головою одного з сіл, що увійде до об'єднаної громади, Софіївської Борщагівки, та Дмитром Гусятинським – головою Києво-Святошинської райради. Про це йдеться у розслідуванні журналістів видання Depo.ua.

Звернути увагу на це протистояння, як пише видання, змусила дещо кумедна і не дуже примітна на перший погляд історія, що потрапила у ЗМІ явно з подачі Олеся Кудрика. Деталі у розслідуванні журналістів Depo.ua нижче.

Атака клонами

В розповсюдженому сюжеті йдеться, що на виборах у Борщагівській ОТГ запрацювала стара схема "клонів". Це коли реєструються кілька кандидатів з однаковим прізвищем і з досить банальною метою - розпорошити голоси виборців між однофамільцями.Як доказ, в кадрі з’являється чоловік з доволі пом’ятою фізіономією – житель Миронівського району Київської області Віталій Кудрик, якого хтось висунув на посаду голови Борщагівської об’єднаної громади, хоча він стверджує, що зроблено це було без його відома.

Далі на авансцену виходить Денис Крайник - адвокат діючого сільського голови Софіївської Борщагівки Олеся Кудрика. Він повідомляє, що загалом було зареєстровано трьох людей похилого віку із прізвищем Кудрик, які, за його словами, не просто не знали про своє балотування, а взагалі ніколи не писали жодних заяв до будь-яких виборчкомів. Натомість тепер всі вони подали заяви до поліції про використання їх у брудних передвиборчих технологіях.

Зрештою, у фінальному акті телесюжету адвокат справжнього Кудрика веде двійника свого клієнта до Борщагівської територіальної виборчої комісії, де той під камери вручає власноруч підписану заяву про зняття своєї кандидатури з місцевих виборів особисто секретареві ТВК Аллі Терновській, яка тут же оформляє всі папери для подальшого ухвалення рішення у цій справі на найближчому засіданні тервиборчкому. Хеппі-енд, скажете ви? Зовсім ні – це лише початок п’єси.

Адже подану "клоном" Кудрика заяву виборча комісія може попросту не задовольнити, відтак дії членів ТВК буде потрібно оскаржувати в суді, що за бажання легко перетворити у тяганину аж до дня голосування 25 жовтня. Прізвища ж двійників так і залишаться у бюлетенях. Тож тепер все залежить від тих, хто де-факто диригує у Борщагівському тервиборчкомі всім процесом. А, як стало відомо останнім часом, ця ТВК та абсолютна більшість місцевих дільничних виборчкомів підконтрольні місцевому і, здавалось би, неприродному політичному союзу "Батьківщини" та ОПЗЖ.

Головує у ТВК представник партії Юлії Тимошенко Руслан Залялов, його ж заступником є висуванка маловідомої політсили під назвою "Солідарність жінок України" Наталія Ковгар. Втім, за даними інсайдерів, вирішують все зовсім не вони, в представниця ОПЗЖ Алла Терновська, показана, між іншим, у вищезгаданому телесюжеті. Щоправда, й тут вона – не остання ланка, бо ключові рішення Борщагівська ТВК приймає після "цінних порад" від неофіційного свого куратора в Бучанському районному тервиборчкомі Світлани Карнаух, що зайняла свою посаду заступника голови Бучанської РТВК по направленню, знову ж таки, від "Батьківщини".

Хто диригує виборчкомами Борщагівки

Вся ця вертикаль працює на Дмитра Гусятинського – висуванця в крісло голови Борщагівської ОТГ від партії Тимошенко. До речі, цього кандидата поза очі ще називають представником земельної мафії, але це вже справа відповідних компетентних органів. Наша ж задача – зрозуміти, яку саме гру затіяв Гусятинський, який попри дуже ресурсномістку виборчу кампанію свого штабу та популярний на Київщині бренд досі має просто мізерні рейтинги.

Виглядає так, що голова Києво-Святошинської райради, (а саме цю посаду наразі обіймає колишній "укропівець" Гусятинський) управляє прийняттям рішень ТВК не тільки і не стільки задля своєї перемоги на виборах. Звичайно, якщо фальсифікації з допомогою виборчкомів дозволять йому в’їхати у кабінет голови Борщагівської громади, це буде виконанням завдання-максимум. Однак і задача-мінімум в нього вже присутня.

Йдеться про те, що завдяки власному контролю над виборчими комісіями він може тримати на міцному гачку своїх конкурентів на виборах. І в першу чергу йдеться про висуванця "Європейської солідарності" Олеся Кудрика. Тобто в обмін на певні преференції Гусятинський може посприяти Кудрику. А якщо обом домовитися таки не вдасться, тоді ТВК включить проти чинного сільського голови Софіївської Борщагівки по-справжньому "важку артилерію".

У Гусятинського є, до того ж іще один мотив підвісити Кудрика на гачок з комісіями, метою може бути спроба вгамувати конкурента, який розгорнув не менш активну і не менш брудну діяльність, ніж сам Гусятинський.

Наскочив чорт на біса

Кудрик хоч і залишився на цих виборах без контролю над комісіями, все ж має досить потужний адміністративний і фінансовий ресурс, який активно використовує, як в агітації за себе, так і для знищення конкурентів.

Ресурс Олеся Тимофійовича вимірюється не лише адміністративними можливостями, які він залюбки, і не приховуючи, використовує проти опонентів, але в його розпорядженні є цілий бюджет Софіївської Борщагівки.

Так ще заздалегідь, улітку, Кудрик придбав у забудовників два дитячі садки, з відкриттям яких, попри кричущі проблеми із садками у громаді, свідомо тягнули аж до останніх днів, щоб урочисто це зробити під вибори і отримати максимальний електоральний здобуток. При цьому при купівлі садків за бюджетні кошти Кудрик виявився надзвичайно щедрим, заплативши за дві будівлі аж 140 млн грн, що перевищує половину річного бюджету Софіївської Борщагівки.

До того ж Кудрик аж ніяк не цурається брудних методів політичної боротьби. Саме Кудрика звинувачують у веденні "війни білбордів" зі своїми політичними опонентами на виборах. Принаймні, те як його заступник, зловживаючи службовим становищем змушував знімати борди конкурентів, було знято на відео та викладено в мережу.

Останнім часом всі також звернули увагу на аномальну кількість людей, що змінили свою виборчу адресу на Борщагівську ОТГ. Подейкують, що Борщагівка – рекордсмен з "політичного туризму" в межах всієї України. Сюди під вибори підселили більше 3000 людей, що в масштабах передмістя аж ніяк не мало і може всерйоз вплинути на результат виборів.І без участі у цих процесах представників чинної влади навряд чи могло обійтися.

Не випадково, що одразу після появи сюжету про те, як підконтрольна Гусятинському ТВК запустила проти Кудрика брудну технологію клонів, в Борщагівці почали активно розповсюджувати газети без вихідних даних, присвячені персонально фігурі Гусятинського. В цих листках згадали усі сумнівні епізоди біографії кандидата та не шкодували чорної фарби для їх змалювання.

stol_reg_gus.jpeg

Зокрема, в газеті йдеться і про особисті статки Гусятинського, які росли аж ніяк не відповідно до доходів у його декларації; і про історію його та його батька стосунків із впливовими та одіозними регіоналами на кшталт Петра Мельника; і про зв'язки Гусятинського з "новими обличчями" Володимира Карплюка. А ще про те, як Гусятинський використовує свій адмінресурс на цій виборчій кампанії, використовуючи незаконну рекламу та персональні данні виборців. Тобто газета має вигляд явно замовний і направлений персонально проти Гусятинського, а ображений "клонами" Кудрик – найбільш зацікавлена в цьому особа.

На користь припущення, що ця брудна передвиборча технологія справа рук Кудрика говорить не лише наявність мотиву та реноме людини, схильної до брудних методів політичної боротьби, а й той факт, що ще до появи в інформаційному просторі історії з клонами Кудрика, Борщагівською громадою гуляла інша газета, де в максимально негативному світлі змальовувався уже Кудрик. Саме після появи цієї інформаційної провокації, в Борщагівці один за одним закрутилися нові скандали, які били в першу чергу по іміджу Гусятинського. І про його роль у роботі виборчих комісій, і про підготовку фальсифікації, і про неприродній союз "Батьківщини" та ОПЗЖ під кандидата Гусятинського.

stol_reg_kudr.jpeg

Схоже, в Борщагівці зіткнулися два поціновувача брудної політичної гри, що гарантовано обернеться новими скандалами. І це не дивно, адже методи, як і мета, у цих двох грошових мішків ідентичні. Наскочив чорт на біса, як кажуть в народі. Різниця між Гусятинським та Кудриком хіба що в дещо різних адміністративних можливостях. Інша справа, як всі ці брудні ігри оцінить виборець.

Джерело: видання Depo.ua