Новини та ділова аналітика для проактивних

Фельдман відреагував на антисемітський скандал у мережі

24 грудня 2019 — 15:51
Олександр Фельдман
Олександр Фельдман
Нардеп вважає, що «ніякі «традиції» не можуть служити виправданням антисемітизму в сучасному суспільстві

Президент Українського єврейського комітету, народний депутат України Олександр Фельдман прокоментував скандальний пост прессекретаря компанії Vodafone в Україні Вікторії Павловської. Про це повідомляє ІА «Главком».

«З приводу гучного (і вже видаленого) посту від імені нібито прессекретаря компанії «Vodafone Україна», яка дозволила собі використання образливих для представників інших народів найменувань та ще й наголосила на «не політкоректності» події. Я впевнений, що часи «не політкоректності» в нашій країні пройшли. Сподіваюся, що пройшли безповоротно, якщо звичайно ми хочемо тримати курс до Європи і будувати сучасне демократичне суспільство. Суспільство, в якому комфортно жити представникам будь-яких національностей та релігійних конфесій, де нікого не ображають і не принижують», – зазначив Фельдман.

Фельдман заявив, що їхній адвокат вже готує звернення до голови СБУ, міністра внутрішніх справ і генерального прокурора з вимогою почати кримінальне провадження за фактом розпалювання міжнаціональної та релігійної нетерпимості

Також він окремо звернув увагу на те, що Ватикан офіційно прибрав звинувачення на адресу іудеїв з усіх проповідей, а європейські і американські протестанти зробили це ще раніше. «Ніякі «традиції» не можуть служити виправданням антисемітизму в сучасному суспільстві. І якщо наша Україна стоїть на шляху побудови європейської цивілізації – вибір тільки за нами. Справа не в пості, що був видалений, а в тому, що такі факти існують сьогодні в Україні, були вони і в минулі роки, про що ми теж робили заяви і боролися з ними», – написав Фельдман.

Також Фельдман заявив, що віцепрезидент Українського єврейського комітету, адвокат Іван Ліберман вже готує звернення до голови СБУ, міністра внутрішніх справ і генерального прокурора з вимогою почати кримінальне провадження за фактом розпалювання міжнаціональної та релігійної нетерпимості.

Нагадаємо, скандал розпочався з повідомлення прессекретаря оператора «Vodafone Україна» Вікторії Павловської. Вона анонсувала вертеп таким постом. «Думаєте, це звичайні діти? Nein. Це Янголята, Пастушки, Царі, Ірод, Воїни, Звіздар, Чорт, Смерть, Жиди і Циган - так, це буде зовсім не політкоректний, класичний український вертеп. Від творців #маланкафест. Різдвяний вертеп у Броварах 2020. Початок. Це був тизер. Не перемикайте», – говорилося в її анонсі заходу, який готував в Броварах під Києвом.

Павловську відразу звинуватили в антисемітизмі. Згодом її пост був видалений.

За матеріалами ІА «Главком»