Новини та ділова аналітика для проактивних

Українські мігранти перед вибором: асимілюватися в Польщі чи їхати на роботу до інших країн ЄС

02 марта 2020 — 14:19

Українські заробітчани чекають на чіткий меседж від польської влади щодо можливих варіантів укорінення у Польщі, інакше вони шукатимуть роботу в Німеччині та інших країнах Європи. 69% заробітчан не бачать жодних варіантів асиміляції у Польщі цього року.  Про це говорять дані соціологічного дослідження, проведені  Аналітичним департаментом міжнародної компанії з аутстафінгу «Gremi personal» (Польща) у партнерстві з Соціологічною агенцією  VoxPopuli (Україна).Статистична вибірка- 1034 українських громадян, які працюють в 25 містах Польщі. Максимальна статистична похибка - 3.1%, дати польового етапу: січень-лютий 2020 року.

«Українці вагаються. З одного боку, їм подобається робота і умови життя в Польщі. Таких 75% опитаних. Натомість, вже зрозумівши, як працює польський ринок, українці стають вимогливішими і шукають кращі варіанти заробітку в Польщі або поза її межами. Наразі в Польщі вони не бачать можливості залишитися довгостроково або взагалі укорінитися. Тому цей рік може стати викликом для польських роботодавців.  Якщо польська влада не запропонує варіантів асиміляції для українців , вони поїдуть за кращою роботою в інші європейські країни», - стверджує експерт з міжнародного працевлаштування і власник компанії з аутстафінгу “Gremi personal» Євген Кириченко.

Серед варіантів, які б утримали українців в Польщі – полегшення процедури отримання документів на довгострокове перебування та перевезення родини, купівля нерухомості чи відкриття власного бізнесу.

За даними соціологічного дослідження, цього року 23% намагатимуться отримати дозвіл на постійне проживання в Польщі або громадянство. 15% збираються перевезти свою родину і 12,5 % хочуть придбати нерухомість. Ще 8% мають плани відкрити у Польщі власну справу.

Тільки кожен третій українець збирається повернутися назад на Україну.

Антигерои Украины