Новини та ділова аналітика для проактивних

Вчені знайшли надмасивну чорну діру, що ховається всередині космічного пилу (фото)

18 лютого 2022 — 09:50

Група астрономів завдяки дуже великому телескопу-інтерферометру (VLTI) Європейської південної обсерваторії (ESO) у Чилі отримала знімки хмари космічного пилу в центрі галактики Мессьє 77, всередині якої прихована надмасивна чорна діра, Space.com.

Галактика Мессьє 77 або NGC 1068 є спіральною галактикою з баром (перемичкою, що перетинає галактику посередині). Вона знаходиться у сузір'ї Кит за близько 47 мільйонів світлових років від Землі.

1645116935-540.jpg

«Наші результати повинні призвести до кращого розуміння внутрішньої роботи активних ядер галактик, адже вони також можуть допомогти нам краще зрозуміти історію (нашої галактики – ред.), Чумацький Шлях, у центрі якого є надмасивна чорна діра, яка могла бути активною в минулому», - заявила дослідниця Віолета Гамес Росас із Лейденського університету (Нідерланди).

За її словами, справжня природа хмар пилу та їхня роль як у живленні чорної діри, так і у визначенні того, як вона виглядає, якщо дивитися на неї з Землі, були центральними питаннями у дослідженнях активних ядер галактик упродовж останніх трьох десятиліть.

«Хоча жоден окремий результат не дасть відповіді на всі питання, які у нас виникають, ми зробили серйозний крок у розумінні того, як працюють активні ядра галактик», - додала Росас.

Зазначається, що яскравість активних ядер галактик (AGN) змінюється залежно від того, скільки світла від центральної чорної діри затьмарюється навколишнім пилом і газом. У цьому випадку Мессьє 77 виглядає більш приглушеним, ніж інші AGN, оскільки товсте кільце пилу та газу повністю приховує чорну діру від нашого поля зору.