Новини та ділова аналітика для проактивних

На якому етапі будівництва вигідно купувати квартиру в новобудові

Для багатьох українців купівля власного житла – це дуже важливий і відповідальний момент у житті, оскільки до цього долучаються доволі великі суми грошей. Саме тому у цій справі не варто поспішати. Краще ознайомитися зі всіма забудовниками, які пропонують свої об'єкти у вибраному районі вашого міста, ознайомитися з їх документами та загальною історією діяльності. Таким чином ви зможете уникнути великої кількості ризиків та проблем. 

У виборі новобудови DOM.RIA допоможе вам легше знайти потрібний варіант, надасть всю юридичну інформацію, а також думку експерта щодо нюансів, на які слід звернути свою увагу. 

На якому етапі вигідніше купити квартиру?

У сучасного покупця є декілька варіантів:

  • інвестувати гроші в будівництво, тобто заплатити кошти за житлову площу, якої ще не існує;
  • вкласти кошти в новобудову, яка готова на 35-50%;
  • купити готову квартиру.

Взагалі, продаж квартир розпочинається одразу після затвердження всіх потрібних документів та отримання дозволу на будівництво – на початку риття котловану й продовжується навіть після його здачі в експлуатацію. У кожного етапу є свої плюси та мінуси. 

Етап будівництва з нуля до третього поверху

Найбільшою перевагою купівлі житла на першому етапі є його вартість та великий вибір варіантів. Зазвичай, у цей період квартири продаються за найдешевшою ціною. На це є декілька причин: 

  • Довготривалий період очікування. В середньому будівництво стандартного багатоповерхового будинку триває до трьох років, але чекати можуть не всі. 
  • Наявність певних ризиків. Найчастіше покупців лякає ймовірність того, що будівництво заморозять й вони залишаться без грошей та без житла. 

Якщо ви готові чекати, то цей варіант є оптимальним. Головне обрати перевіреного забудовника й ретельно перевірити документи та договори, які потрібно підписати. 

Новобудова готова на 35-50%

До здачі об'єкта в експлуатацію залишається вже менше часу й це означає, що вартість квадратного метра буде зростати, а кількість квартир стрімко зменшуватися. Ціна може підвищитися на 15-20 %, проте вона все одно є нижчою, ніж на останньому етапі.

Цей варіант підходить для тих, хто хоче зекономити, проте не готовий чекати на кінцевий результат 2-3 роки. Найвигідніше купувати квартиру саме на даному етапі, оскільки вартість нерухомості є низькою, а ризики “замороження” будівництва через банкрутство компанії – мінімальні, тому що найдорожчі процеси зведення будівлі вже позаду. 

Після здачі в експлуатацію

З початку будівництва ціна квартир може зрости на 40-50%. Ще одним неприємним нюансом є те, що житловий фонд буде значно меншим від початкового етапу, проте в цьому є свої переваги. Доволі часто забудовники продають кращі варіанти вже після здачі будинку в експлуатацію. 

Серед значних плюсів можна виділити відсутність ризиків та можливість швидко заїхати у власну квартиру. 

Виділити один єдиний правильний варіант купівлі квартири для всіх неможливо, адже всі покупці мають різний фінансовий рівень та різні обмеження у часі. Варто керуватися індивідуальними запитами та потребами.