Новини та ділова аналітика для проактивних

Більше половини компаній призупинили роботу в Україні — опитування EBA

05 березня 2022 — 16:49

Близько 56% компаній-членів Європейської бізнес-асоціації повідомили, що не працюють на період воєнних дій.

Про це йдеться у результатах опитування EBA, до складу якої входить понад 1000 українських компаній та підприємств з іноземним капіталом, передає Нова Влада.

Так, 29% компаній-членів EBA повідомили, що наразі не працюють, 27% — що призупинили роботу, втім хочуть відновити свою діяльності, 17% компаній-членів EBA наразі працюють у повному обсязі, 16% — працюють, але обмежили географію роботи, 19% закрили частину офісі або торгових точок. Лише 1% компаній, які брали участь в опитуванні, повідомили, що планують згорнути бізнес.

"Більшість компаній, а саме 63% продовжують виплачувати заробітну плату співробітникам у повному обсязі, 45% роблять це з додатковими або авансовими виплатами. Тільки 3% були вимушені скоротити виплати, а по 1% відправили співробітників в неоплачувану відпустку, не виплачують або вимушені звільняти персонал", — повідомили в асоціації.

Там також додали, що більшість компаній-членів EBA наразі надають різноманітну підтримку армії та територіальній обороні: 41% допомагають фінансово, 35% підтримують своїх працівників, які захищають Україну, 31% постачають свою продукцію армії, а 29% — постачають послуги.

Також у EBA закликають українські та міжнародні компанії бойкотувати Росію.

Нагадаємо, 24 лютого рф вторглася в незалежну Україну і влаштувала в країні справжній колапс. Окупанти не тільки захоплюють військові частини, аеропорти та інші стратегічні об'єкти, а й стріляють по мирних жителях і багатоповерхівках міста.