Новини та ділова аналітика для проактивних

Рада прийняла два законопроекти щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану

03 березня 2022 — 17:45

У четвер, 3 березня, Верховна Рада прийняла за основу та в цілому законопроекти №7121-1 і №7125, які стосуються оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану.

Про це повідомив голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцев в Telegram, передає Нова Влада.

Ними передбачається насамперед припинення податкових перевірок на час воєнного стану. Також подавати звіти та інші документи можна через 90 днів після припинення чи скасування воєнного стану.

Крім того, законопроекти передбачають:

  • звільнення від відповідальності платників у разі неможливості виконання своїх обовʼязків;
  • операції з добровільної передачі коштів, товарів, у тому числі підакцизних, надання послуг на користь ЗСУ та підрозділів територіальної оборони, без попереднього або наступного відшкодування їх вартості, не вважаються операціями з реалізації для цілей оподаткування;
  • врахування у складі витрат у повному обсязі коштів та майна, що передається ЗСУ та іншим підрозділам;
  • сума відшкодування вартості пального, витраченого при наданні послуг з перевезення для забезпечення потреб ЗСУ та підрозділів територіальної оборони, не включається до складу оподатковуваного доходу фізичних осіб, які надають такі послуги;
  • подовження дії ліцензій на виробництво підакцизної продукції;

Нагадаємо, Верховна Рада вранці 24 лютого запровадила в Україні військовий стан. У зв'язку із цим чоловікам віком від 18 до 60 років заборонено виїжджати за кордон.