Новини та ділова аналітика для проактивних

Дочка Samsung купила український стартап, що перетворює лобове скло автомобіля в AR-дисплей (відео)

11 лютого 2022 — 18:15

10 лютого компанія HARMAN International, дочірня структура Samsung, придбала українського розробника розумних навігаторів Apostera. Український стартап має контракти із шістьма автовиробниками і річний виторг понад €5 млн, пише forbes.

Компанія Apostera розпочала свою роботу у 2017 році. Вона розвиває технології доповненої реальності (AR) в автомобілях.  Її ідеєю було лобове скло авто як проєкційний дисплей. У 2018 році Apostera стала постачальником для Audi. Електрокар Audi Q4 e-tron з проєкційною навігацією офіційно представили навесні 2021-го.

За даними Forbes, у  2019 і у 2020 роках виторг стартапу був на рівні €4 млн, а у 2021 мав збільшитися на 50%.

Apostera змагається за контракти і з іншими стартапами, і з власними R&D‑департаментами Daimler, Tesla, Volkswagen. Сервісні компанії також у грі. Українсько‑шведська Sigma Software возила прототип лобового скла із проєкційним дисплеєм на виставку Volvo Garage у Швеції. «З цією платформою конкурують радше повністю автономні автомобілі», – говорить automotive‑експерт Sigma Олександр Ситников.

Команда Apostera:  CEO — Андрій Голубинський, має 15-річний досвід у галузі automotive. Він випускник КНУ Шевченка, а також вивчав фінансовий менеджмент у КНЕУ. CTO — Віктор Здобніков, випускник КПІ, має 12 років досвіду в computer vision, AR.

Програмні рішення Apostera для доповненої реальності і змішаної реальності розширять пропозицію автомобільної продукції HARMAN і поставлять компанію в авангарді автомобільного дизайну AR/MR.

«Рішення Apostera для змішаної реальності поєднує в собі доповнену реальність, машинне навчання, комп’ютерне зір і злиття датчиків в апаратно-незалежній програмній платформі. У поєднанні з портфелем продуктів HARMAN для цифрових кабін ці нові програмні рішення усунуть розрив між фізичним і цифровим світом», – йдеться у повідомленні компанії.

Співробітники Apostera приєднаються до HARMAN у складі автомобільного підрозділу компанії.

У стартапі Apostera більше 100 співробітників в офісах Києва, Одеси та Санкт‑Петербурга. Головний офіс — у Мюнхені.

Нагадаємо, південнокорейська компанія Samsung планує збудувати в американському місті Тейлор завод з виробництва чіпів за 17 мільярдів доларів.