Новини та ділова аналітика для проактивних

Google та Ford розробили відкритий стандарт для розміщення радарів у гаджетах

13 января 2022 — 15:30

Google і Ford спільно зі ще чотирма партнерами заснували проєкт Ripple. Він пропонує впровадити радари для невеликих електронних пристроїв.

Фахівці з різних галузей електронної промисловості об’єдналися, щоб створити відкриті та стандартизовані інтерфейси API для розробки радіолокаційних систем. Стандартизовані API для радарів загального призначення забезпечать сумісність та швидке розгортання нових програм.

Проєкт опублікований Асоціацією споживчих технологій (CTA). Відтепер відповідно до нього виробники гаджетів можуть оснащувати свої пристрої мініатюрним радаром для виконання деяких функцій.

Використовуючи жести, можна буде:

  • керувати автомобілем без дотику до керма,
  • проводити моніторинг стану здоров'я,
  • контролювати фізичне навантаження під час занять спортом,
  • шукати людей в будівлях та інше.

На початку впровадження творцям пристроїв доведеться додатково задіяти спеціальні розширення, однак надалі команда Ripple має намір заздалегідь вбудовувати їх в нові версії стандарту.

Лідируючі позиції Google і Ford в проєкт цілком зрозумілі. Вони вже встигли відзначитися успішною інтеграцією радарів в деякі свої продукти – наприклад, смарт-хаб Nest і помічник водія Ford 360.

Творці Ripple впевнені, чим активніше виробники пристроїв будуть впроваджувати радари, тим більше вони будуть затребувані у потенційних користувачів.

Нагадаємо, на виконання своєї мети забезпечити до 2030 року продаж виключно електричних нових авто, автовиробник Ford інвестує 11 млрд доларів і побудує новий завод у США.

За матеріалами 9to5Google