Новини та ділова аналітика для проактивних

Перед поїздкою в Польщу для роботи, українців почали безкоштовно тестувати на Covid-19

05 листопада 2020 — 13:54

Компанія з міжнародного працевлаштування Gremi Personal ініціювала проект з безкоштовного масового тестування на COVID-19 українських працівників, які їдуть до Польщі. Тестування проходить перед посадкою працівників в автобуси в Києві і Львові. Перші працівники пройшли тестування в середу, 4 листопада в медлабораторіях Києву та Львову.

Проект реалізовується на базі лабораторій компанії «Синево». При тестуванні застосовуються експрес-тести на антиген COVID-19 нового покоління, які дозволяють на ранніх стадіях діагностувати хворобу.

Як повідомляють в Gremi Personal, на відміну від інших лабораторних тестів на COVID-19, головною перевагою швидких тестів є можливість отримання результату вже через 15 хвилин. При цьому чутливість тестів становить понад 97%. Виробник тестів – австрійська компанія AMEDA Labordiagnostik. Тест-системи пройшли клінічні випробування і мають акредитацію в ЄС. Раніше це нове покоління таких тестів анонсували в ВООЗ. Так само за заявою міністра охорони здоров'я України Максима Степанова, на даний момент МОЗ України веде переговори зі світовими виробниками даних тестів про масову їх закупівлі і використання на території України.

Як прокоментував генеральний директор компанії Gremi Personal Томаш Богдевіч: «Витрати на тести бере на себе наша компанія. У разі позитивного результату людина отримає медичні рекомендації як діяти далі і не буде допущена до посадки в автобус. По прибуттю до Польщі, згідно з польським законодавством, працівники все рівно проходять 10-денний карантин і тільки тоді приступають до роботи на підприємствах. Тим самим ми максимально намагаємося вберегти здоров'я наших українських співробітників, розуміючи, що навіть у великих містах України, не кажучи про регіони, люди часто не мають вільного доступу до тестування, або не мають грошей на його оплату. Вважаємо, що в такий важкий час нового етапу пандемії – відповідальний бізнес повинен прагнути до реалізації подібних ініціатив, піклуючись про своїх працівників».

Нагадаємо, більш ніж півмільйона українців платять податки в Польщі.