Новини та ділова аналітика для проактивних

Міноборони та Генштаб ЗСУ запрошують спеціалістів на Національний оборонний хакатон з кібербезпеки: дедлайн заявок до 15 жовтня

05 жовтня 2022 — 11:54
Над інноваційними рішеннями будуть працювати українські та іноземні фахівці

20-21 жовтня в Україні відбудеться National Defensive Hackathon 2022 (Національний оборонний хакатон 2022), який об’єднає провідних спеціалістів з кібербезпеки та протидії дезінформації, експертів у сфері IT приватного та державних секторів. Українські фахівці разом із представниками наших країн-партнерів працюватимуть над інноваційними рішеннями, які допоможуть здобути ЗСУ технологічну перевагу над ворогом, повідомляє АрміяInform.

National Defensive Hackathon 2022 організовано Міністерством оборони України разом із Генеральним штабом ЗСУ, Національним координаційним центром кібербезпеки (НКЦК), Центром протидії дезінформації за підтримки Фонду Цивільних Досліджень та Розвитку США в Україні, Державного департаменту США та НАТО. На хакатон запрошені кіберексперти НАТО, а також фахівці з дружніх країн: Польщі, Великої Британії, США, Литви, Латвії, Естонії та інших країн ЄС.

Упродовж двох днів учасники хакатону працюватимуть над трьома типами завдань: технологічними, організаційно-правовими та з протидії інформаційно-психологічним операціям (PSYOPS). Зокрема, вони розроблятимуть рішення для розвитку military-tech індустрії, які підсилять кібероборону держави та допоможуть ЗСУ в боротьбі з росією.

Під час хакатону відбудеться презентація українських інноваційних проєктів у сфері кібербезпеки та оборони. Взяти участь у хакатоні можна як член команди або як ментор чи суддя. Деталі тут: https://hackathon.mil.gov.ua/.

Дедлайн подачі заявок: 15 жовтня

Як вважає головнокомандувач Збройних Сил України, генерал Валерій Залужний: «За масштабами і характером воєнних дій, їх інтенсивністю, ця війна порівнювана з Першою та Другою світовими. Але вона більш складна, тому що відбувається в епоху високих технологій. Протистояння у кіберпросторі, використання супутникового зв’язку та космічної розвідки, інформаційний супровід у режимі онлайн, безпілотні літальні апарати – все це реалії і виклики нашого часу. Україна має значний інтелектуальний потенціал. І я сподіваюся, що такі заходи, як Національний оборонний хакатон, допоможуть максимального використати його для досягнення нашої Перемоги».

«У повномасштабній війні проти нашої країни російська федерація застосовує всі засоби воєнного, політичного, економічного та інформаційно-психологічного впливу. Фактично ми перша у світі країна, яка у XXI сторіччі вимушена давати відсіч ворогу відразу в чотирьох просторах: на суші, на воді, в повітрі, у кіберпросторі. Особливу роль у стратегії ворога відіграє саме активна агресія в інформаційному та кіберпросторі. Сьогодні як ніколи актуальна координація зусиль усієї кіберспільноти, ІТ-бізнесу та фахівців з протидії кіберзагрозам, ІПСО тощо, для того, щоб кібероборона України та її інформаційний суверенітет були міцними», – зазначив міністр оборони України Олексій Резніков.

За його словами, популяризація прогресивного military-style у вітчизняному хайтек-ком’юніті, розвиток сфери military-tech, ІТ-стартапів у інтересах військової сфери, їхня інтеграція з бізнесом та потребами громадян – є одними з пріоритетів для побудови власного цифрового суверенітету з точкою опори на оборону та безпеку.

«Кіберскладова цієї війни є не менш важливою, ніж військова, це фундаментально важливий фронт. Тому пріоритет сьогодні – об’єднати зусилля держави, бізнесу, кіберволонтерів та міжнародної спільноти, щоб ефективно відбити російську агресію і на полі бою, і у кіберпросторі. Нам потрібні інноваційні рішення, які будуть релевантними для військових нині, та піднімуть на найвищий рівень кібероборону держави в майбутньому», – наголосив секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов.

Керівник з операційної діяльності Фонду Цивільних Досліджень та Розвитку США в Україні Михайло Верич сказав, що координація спільних зусиль залишається пріоритетом та є важливою передумовою успішної протидії кіберзагрозам: «Нині Україну підтримує весь демократичний світ. І цю підтримку слід розглядати скоріше як можливість подальшого розвитку сфери кібербезпеки у країні, аніж як просто руку допомоги. Проведення Національного оборонного хакатону насамперед дозволить віднайти інноваційні рішення, які нині необхідні нашим захисникам, та сприятиме поглибленню співпраці з міжнародними партнерами».