Новини та ділова аналітика для проактивних

Дослідники розробили нову технологію, яка використовує МРТ для швидкої діагностики серцевої недостатності

30 вересня 2022 — 10:42
Лікарі отримують точне зображення серцевих клапанів і кровотоку всередині серця у динаміці

Дослідники з Університету Східної Англії розробили передову технологію рекордно швидкої діагностики серцевої недостатності, повідомляє видання Medical News.

Нова технологія використовує магнітно-резонансну томографію (МРТ) для створення детальних 4D зображень кровотоку серця. Стандартне МРТ-сканування може тривати 20 хвилин і більше, а нове 4D МРТ серця займає всього вісім хвилин.

В результаті сканування лікарі отримують точне зображення серцевих клапанів і кровотоку всередині серця. За допомогою цього вони можуть швидше визначити найкращий курс лікування пацієнтів.

4D МРТ зображення – це тривимірне зображення в реальному часі. Тобто дає не тільки статичне тривимірне зображення, а й динаміку току крові у часі. За словами вчених, даний неінвазивний метод візуалізації може досить точно виміряти пікову швидкість кровотоку в серці.

П’ятдесят пацієнтів в університетській лікарні Норфолка та Норвіча (NNUH), Англія, були першими на кому випробували нову технологію. Команда винахідників сподівається, що їхня робота може покращити швидкість діагностики серцевої недостатності.

Цей проект фінансував Wellcome Trust. Його очолювали дослідники з UEA у співпраці з NNUH, Університетом Шеффілда, Sheffield Teaching Hospitals NHS Trust, Університетом Данді, GE Healthcare (Німеччина), Pie Medical Imaging (Нідерланди), Національним центром серця та Duke-NUS Medical School (Сінгапур).