Новини та ділова аналітика для проактивних

Активісти закликають «Слугу народу» не призначати Валерія Дубіля до керівництва медкомітету через зв’язки «із махінаторами часів Януковича»

27 серпня 2019 — 17:42

Антикорупційні та пацієнтські організації закликають партію «Слуга народу» не погоджувати кандидатуру народного депутата Валерія Дубіля на посаду першого заступника Комітету з питань здоров’я нації, медичних послуг та медичного страхування Верховної Ради України. 

Про це йдеться на офіційній сторінці громадської організації «Центр протидії корупції» (ЦПК), передає Нова Влада.

Активісти висловлюють недовіру до народного депутата України Валерія Дубіля, позаяк його помічником та довіреною особою був Дмитро Підтуркін – колишній радник по закупівлям міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової (2011-2013 рр.).

«Підтуркін входив у робочі групи, які розробляли документацію з лікарських засобів та номенклатур. Ці групи формували перелік ліків, що закуповували за кошти платників податків, в розкраданні яких і звинувачують Богатирьову, – повідомляють в ЦПК. – То були золоті часи для різноманітних прокладок, фіктивних фірм, які на закупівлях медпрепаратів розкрадали мільярди гривень. Завдяки міжнародним закупівлям ліків корумповані схеми вдалось зламати».

Активісти апелюють до свідчень СБУ, згідно з якими у 2012-2014 роках, коли Раїса Богатирьова була на посаді міністра, понад 1 млрд грн було вкрадено з бюджетних коштів на ліки.

«Корупційні схеми Богатирьової та її поплічників призвели до значного завищення цін на лікарські засоби і медичні вироби. За даними СБУ фармацевтичні дистрибютори постачали ліки на замовлення МОЗ за цінами завищеними на 20-40%», – заявляють громадські діячі.

«Центр протидії корупції» вимагає, щоб керівництво Комітету охорони здоров’я «було позбавлено корупційного шлейфу та відверто лобістських зв`язків з махінаторами часів Януковича».

«Мета цих людей лише одна – зупинити реформи і повернення назад корупції в закупівлі ліків для важкохворих, – на підкріплення до заяви ЦПК заявив голова правління громадської організації «Пацієнти України» та член координаційної ради Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІД Дмитро Шерембей на своїй сторінці у фейсбуці. – Для партії «Слуга народу» – це хороший тест. Вибір простий: вибирайте людей, які можуть побудувати нове, або взяти старих, які будують тільки схеми, надійні та прибуткові. Скажу одразу: Раїса Богатирьова більш кваліфікована у цих справах. І її зняли з розшуку. Надіюсь, це була просто помилка через невігластво. І її в фіналі не допустять. І перший зам голови комітету буде людина не з минулого Богатирьової».

Нагадаємо, Валерій Дубіль останнім часом публічно критикує діюче керівництво Міністерства охорони здоров’я.

Нова Влада писала про те, що нещодавно бізнес-орбіта Дубіля поповнилася ще й фармацевтичною сферою. Зараз на Чернігівщині відбувається судовий розгляд щодо незаконної передачі комунального підприємства «Ліки України» щойно створеній приватній фірмі із однойменною назвою – ТОВ «Ліки України».

Майже одразу після того, як ТОВка отримала на свій баланс аптеки, лабораторії, житловий фонд і оборотні засоби вартістю 147 мільйонів гривень, комунальне підприємство було ліквідоване.

Зараз група депутатів Чернігівської облради та прокуратура області через суд намагаються повернути у власність громади майновий комплекс «Ліки України» – 88 об’єктів нерухомості загальною площею близько 25 тис. кв. м.