Новини та ділова аналітика для проактивних

Суд змусив ДБР почати перевірку прокурора ГПУ по справі «будинків Войцехівського»

20 августа 2019 — 18:36

20 серпня 2019 р. Шевченківський районний суд міста Києва зобов’язав Державне бюро розслідувань протягом 24 годин внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення кримінального правопорушення прокурором Генпрокуратури Олександром Новіковим, який є процесуальним керівником по кримінальному провадженню №12012110060000120. Про це йдеться в ухвалі суду, передає Нова Влада.

В рамках цієї справи будівництво більше тридцяти житлових комплексів (так званих «будинків Войцехівського») у місті Києві було визнано самочинним.

Інвестори звернулися до ДБР із проханням розпочати досудове розслідування за фактом скоєння прокурором правопорушення за ч. 2 ст. 367 ККУ (службова недбалість) та визнати їх потерпілими. Але ДБР відмовило їм у цьому. Тому інвестори звернулися до Шевченківського районного суду міста Києва.

Постраждалі інвестори «будинків Войцехівського» звинувачують прокурора у недбалості, вважаючи його винним у тому, що цілий ряд ЖК попри заборони та арешти ГПУ продовжували будівництво комплексу та продаж квартир протягом кількох років.

Зокрема, ошукані інвестори ЖК «Деміївський квартал», до якого відносяться комплекси «Олімпійське містечко» та «Панорамне містечко», вважають Новікова винним у тому, що після винесення судом ухвали про арешт будівництва не був опечатаний офіс продажу, будівельний майданчик та будівельна техніка на ЖК «Деміївський квартал».

За словами інвесторів, це дозволило забудовнику будувати тривалий час нові секції, здійснювати повноцінний продаж квартир та нежитлових приміщень, збільшуючи в геометричній прогресії кількість потерпілих сімей.

«Я точно б не купила в цьому житловому комплексі квартирі в середині 2016 року, якщо б офіс продажу був опечатаний і будівництво було зупинено, – зазначає одна з ошуканих пані у колективному зверненні інвесторів до Державного Бюро розслідувань. – Але я декілька разів приїздила до будинку на Ракетну, 24, де в офісі продажу працювало багато менеджерів, мені пропонували квартири в різних секціях, а будівельна техніка працювала майже постійно. Я не могла подумати, що все це будівництво на той момент було вже два роки під арештом».

Нагадаємо, подібна ситуація склалася ще в одному із «будинків Войцехівського» – ЖК «Шевченківський квартал». Попри накладений Генпрокуратурою (а саме Олександром Новіковим) арешт на будівництво, офіси продажу продовжували працювати протягом багатьох місяців, і будівництво продовжувалося.

Заарештований фігурант кримінального провадження стосовно шахрайських дій під час будівництва ЖК «Шевченківський квартал» Олег Репа не вніс грошову заставу. Попри вимогу Олександра Новікова, Печерський районний суд міста Києва не змінив йому запобіжний захід на тримання під вартою. Тому забудовник і досі знаходиться на волі. Разом з тим, суд відмовив Олегу Репі замінити Олександра Новікова на іншого прокурора.