Суд змусив ДБР почати перевірку прокурора ГПУ по справі «будинків Войцехівського»

20 августа 2019 — 18:31

20 серпня 2019 р. Шевченківський районний суд міста Києва зобов’язав Державне бюро розслідувань протягом 24 годин внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення кримінального правопорушення прокурором Генпрокуратури Олександром Новіковим, який є процесуальним керівником по кримінальному провадженню №12012110060000120. Про це йдеться в ухвалі суду, передає Нова Влада.

В рамках цієї справи будівництво більше тридцяти житлових комплексів (так званих «будинків Войцехівського») у місті Києві було визнано самочинним.

Інвестори звернулися до ДБР із проханням розпочати досудове розслідування за фактом скоєння прокурором правопорушення за ч. 2 ст. 367 ККУ (службова недбалість) та визнати їх потерпілими. Але ДБР відмовило їм у цьому. Тому інвестори звернулися до Шевченківського районного суду міста Києва.

Постраждалі інвестори «будинків Войцехівського» звинувачують прокурора у недбалості, вважаючи його винним у тому, що цілий ряд ЖК попри заборони та арешти ГПУ продовжували будівництво комплексу та продаж квартир протягом кількох років.

Зокрема, ошукані інвестори ЖК «Деміївський квартал», до якого відносяться комплекси «Олімпійське містечко» та «Панорамне містечко», вважають Новікова винним у тому, що після винесення судом ухвали про арешт будівництва не був опечатаний офіс продажу, будівельний майданчик та будівельна техніка на ЖК «Деміївський квартал».

За словами інвесторів, це дозволило забудовнику будувати тривалий час нові секції, здійснювати повноцінний продаж квартир та нежитлових приміщень, збільшуючи в геометричній прогресії кількість потерпілих сімей.

«Я точно б не купила в цьому житловому комплексі квартирі в середині 2016 року, якщо б офіс продажу був опечатаний і будівництво було зупинено, – зазначає одна з ошуканих пані у колективному зверненні інвесторів до Державного Бюро розслідувань. – Але я декілька разів приїздила до будинку на Ракетну, 24, де в офісі продажу працювало багато менеджерів, мені пропонували квартири в різних секціях, а будівельна техніка працювала майже постійно. Я не могла подумати, що все це будівництво на той момент було вже два роки під арештом».

Нагадаємо, подібна ситуація склалася ще в одному із «будинків Войцехівського» – ЖК «Шевченківський квартал». Попри накладений Генпрокуратурою (а саме Олександром Новіковим) арешт на будівництво, офіси продажу продовжували працювати протягом багатьох місяців, і будівництво продовжувалося.

Заарештований фігурант кримінального провадження стосовно шахрайських дій під час будівництва ЖК «Шевченківський квартал» Олег Репа не вніс грошову заставу. Попри вимогу Олександра Новікова, Печерський районний суд міста Києва не змінив йому запобіжний захід на тримання під вартою. Тому забудовник і досі знаходиться на волі. Разом з тим, суд відмовив Олегу Репі замінити Олександра Новікова на іншого прокурора.

 

Антигерои Украины

Печерський суд відмовив забудовнику Репі замінити «упередженого» прокурора у справі про шахрайство під час будівництва ЖК «Шевченківський квартал»

05 июня 2019 — 18:51

Суддя Печерського районного суду міста Києва Галина Матійчук відмовила підозрюваному у шахрайстві під час будівництва ЖК «Шевченківський квартал» Олегу Репі у задоволенні заяви про заміну прокурора, передає Нова Влада.

Олег Репа подав заяву до суду про відвід прокурора Генеральної прокуратури України Олександра Новікова, звинувативши його в упередженому ставленні.

«Прокурор не відповідає критеріям прокурора, бо є обставини, які свідчать про його упередженість», – заявив у ході засідання адвокат Олега Репи – Олег Паламарчук.

Адвокати вважають, що саме через дії прокурора раніше суд відмовив Олегу Репі, і не визнав його потерпілим у справі про шахрайство під час будівництва ЖК «Шевченківський квартал». Натомість прокурор виніс забудовнику Репі підозру, і зараз Репа має сплатити державі 7,6 млн. гривень застави.

«8 квітня 2019 року відбулося виділення матеріалів кримінального провадження. Прокурор просив обрати запобіжний захід – тримання під вартою. 10 квітня, коли був затриманий Репа, був проведений обшук автомобілів Репи, за вказівкою прокурора вилучили всі автомобілі, які не мають відношення до справи. Належать автомобілі не Репі, а його дружині», – зазначив захисник Репи.

Нагадаємо, офіційно Олег Репа – безробітний. Його дружина Тетяна заявляє, що за фахом є юристом, але місце роботи називати відмовляється.

«Застава 7,6 мільйони гривень не була внесена, тобто, Репа не виконав рішення суду. Зневага до суду – це достатня підстава про зміну запобіжного заходу? Про це ми говорили у квітні, – зазначив прокурор Олександр Новіков. – А у травні ми знайшли нові докази стосовно дій Олега Репи. 200 стаття КПК говорить про те, що прокурор зобовязаний подати клопотання про більш жорстку міру запобіжного заходу. 23 травня ми надали суду докази того, що злочинні дії Олегом Репою продовжуються».

Як писала Нова Влада, відповідно до матеріалів кримінального провадження, раніше в органи досудового слідства звернулися 43 інвестори ЖК «Шевченківський квартал», яких слідство визнало постраждалою стороною. Правоохоронці встановили, що сумарно тільки цим інвесторам було завдано збитків сукупно в сумі 22 млн грн. Зараз справу розглядає Печерський районний суд міста Києва.

Крім того, Нова Влада писала про те, що Олегу Репі заборонили навіть з’являтися в офісі продажів.

Антигерои Украины

Київський апеляційний суд відмовив скандальному забудовнику Олегу Репі зменшити заставу у 12 разів

04 июня 2019 — 17:49

Сьогодні, 4 червня 2019 року, Київський апеляційний суд відмовив у задоволенні апеляційної заяви Олега Репи – забудовника довгобуду ЖК «Шевченківський квартал» – щодо зменшення суми застави у 12 разів, повідомляє Нова Влада.

Раніше Генеральна прокуратура України зобов’язала підозрюваного у шахрайстві під час будівництва ЖК «Шевченківський квартал» Олега Репу сплатити заставу у розмірі близько 7 млн грн.

Але Олег Репа подав в апеляцію, попросивши зменшити розмір застави до 300 прожиткових мінімумів (1853 грн. х 300 = 555 900 грн). Тобто, забудовник запропонував сплатити у 12 разів меншу заставу.

Адвокат Олега Репи – Олег Паламарчук – надав судді інформацію про доходи Олега Репи за 2016 р. та 2017 рік, щоб довести фінансову неспроможність підзахисного сплатити 7 млн грн застави.

«Ви просите зменшити розмір застави. Значить, ви не заперечуєте обґрунтованість підозри?», – запитав у ході судового засідання суддя Денис Масенко.

«Ні в мене, ні в моєї дружини немає таких коштів. Сума 7 мільйонів гривень для мене є абсолютно непідйомною», – відповів Олег Репа.

При цьому, прокурор Генпрокуратури Олександр Новіков нагадав суду, що Олег Репа до 2014 року був учасником організованої злочинної групи.

«Він займався самовільним захопленням ділянок, брав кошти громадян. Є понад сто постраждалих громадян. Репа вчиняв частину цих дій під час вручення йому підозри, під час внесення до суду обвинувального акту щодо нього в частині участі забудови земельної ділянки на вул. Закревського, 42-а в місті Києві «Перлина Троєщини». Вже подані до суду матеріали про аналогічні справи привласнення коштів громадян. Це свідчить про свідоме ігнорування Репою норм закону», – пояснив прокурор, додавши при цьому, що жоден із чотирьох житлових комплексів, які будує Олег Репа, досі не добудовані.

За словами Олександра Новікова, у ході слідства було доведено, що підозрюваний Олег Репа наніс державі збитків на 31 мільйон гривень.

«Мерседес, Лексус, нежитлові приміщення є у Олега Репи. Кошти він легалізував шляхом придбання нерухомості. Джерелом збагачення підозрюваного є кошти, які інвестори дають на будівництво», – аргументував гарне фінансове становище Репи прокурор.

Крім того, перед судовим засіданням стався прикрий інцидент. Дружина підозрюваного Олега Репи – Тетяна – спробувала завдати тілесних пошкоджень журналістці Нова Влада. Була викликана поліція. По факту нападу складена відповідна заява у правоохоронні органи (подібні дії можуть кваліфікуватися ч. 2 ст. 171 ККУ – до 4-х років).

Раніше повідомлялося, що забудовник ЖК Шевченківський квартал Олег Репа вчиняє злочинні дії, продовжуючи продавати квартири в заарештованому Генпрокуратурою житловому комплексі.

Як писала Нова Влада, ГПУ подала клопотання до суду про зміну запобіжного заходу, оскільки, Репа не сплатив суму застави в розмірі понад 7 млн. ​​грн., призначену судом. Тепер прокуратура в Печерському райсуді домагається для Репи взяття його під варту.

Відповідно до матеріалів кримінального провадження, раніше в органи досудового слідства звернулися 43 інвестори ЖК «Шевченківський квартал», яких слідство визнало постраждалою стороною. Правоохоронці встановили, що сумарно тільки цим інвесторам було завдано збитків сукупно в сумі 22 млн грн. Зараз справу розглядає Печерський районний суд міста Києва. 

Крім того, Нова Влада писала про те, що Олегу Репі заборонили навіть з’являтися в офісі продажів.

Антигерои Украины

Підозрюваний у шахрайстві під час будівництва ЖК «Шевченківський квартал» Олег Репа вийшов із лікарні, але на допит ГПУ не прийшов

03 июня 2019 — 14:07

Підозрюваний у шахрайстві під час будівництва ЖК «Шевченківський квартал» Олег Репа не з’явився на допит до Генеральної прокуратури України (ГПУ), який був призначений на сьогодні, 3 червня, об 11:00.

Про це Нова Влада повідомили власні джерела у Генпрокуратурі.

В ГПУ зазначають, що підозрюваного мали допитати з приводу нововиявлених обставин щодо незаконних дій під час будівництва житлового комплексу «Шевченківський квартал».

«У нас виявлені нові обставини, які говорять про продовження Репою організованої злочинної діяльності. Ми вже вручили Олегу Репі повістку про виклик на допит до Генеральної прокуратури України на 3 червня», – зазначив під час судового засідання 31 травня 2019 р. у Печерському районному суді міста Києва прокурор Олександр Новіков.

Втім, підозрюваний так і не прийшов на допит. У ГПУ немає офіційної інформації щодо причини неявки Репи.

31 травня адвокат Олега Репи Олег Паламарчук в ході судового засідання повідомив, що його підзахисний буде виписаний із лікарні протягом дня.

«Сьогодні планується виписка. До вечора Репа буде у лікуванні, ще плануються якісь процедури», – сказав Паламарчук.

Нагадаємо, як писала Нова Влада, 31 травня 2019 р. суддя Печерського районного суду міста Києва Галина Матійчук мала розглядати клопотання ГПУ про зміну запобіжного заходу на тримання під вартою для Олега Репи. Але підозрюваний на засідання вкотре не з’явився.

Згідно закону, за відсутності підозрюваного не можна розглядати питання про зміну запобіжного заходу. Заслухавши обидві сторони, суддя Матійчук в п’ятий раз поспіль оголосила перерву у засіданні до 16:30 4 червня 2019 р.

Нова Влада звернулася до Київської клінічної лікарні №1 і запитало, чи знаходиться зараз на лікуванні Олег Репа. «Репа Олег Миколайович був виписаний із лікарні 31 травня», – повідомили нам у терапевтичному відділенні цієї лікарні.

Раніше повідомлялося, що забудовник ЖК Шевченківський квартал Олег Репа вчиняє злочинні дії, продовжуючи продавати квартири в заарештованому Генпрокуратурою житловому комплексі.

Як писала Нова Влада, ГПУ подала клопотання до суду про зміну запобіжного заходу, оскільки, Репа не сплатив суму застави в розмірі понад 7 млн. ​​грн., призначену судом. Тепер прокуратура в Печерському райсуді домагається для Репи взяття його під варту.

Відповідно до матеріалів кримінального провадження, раніше в органи досудового слідства звернулися 43 інвестори ЖК «Шевченківський квартал», яких слідство визнало постраждалою стороною. Правоохоронці встановили, що сумарно тільки цим інвесторам було завдано збитків сукупно в сумі 22 млн грн. Зараз справу розглядає Печерський районний суд міста Києва. 

Крім того, Нова Влада писала про те, що Олегу Репі заборонили навіть з’являтися в офісі продажів.

Антигерои Украины

В ГПУ заявляють про «заінтересованість» судді Печерського суду Писанця на користь скандального забудовника Репи

31 мая 2019 — 18:04

ГПУ бачить «заінтересованість» судді Печерського суду міста Києва Віталія Писанця на користь Олега Репи – забудовника скандального довгобуду ЖК «Шевченківський квартал». Писанець зараз розглядає справу про зменшення розміру застави для Олега Репи – із семи мільйонів гривень до одного мільйона гривень.

Про це під час судового засідання 31 травня 2019 року заявив прокурор Генеральної прокуратури України Олександр Новіков, передає Нова Влада.

«Ми вже отримали одну відмову у задоволенні клопотання, і ми бачимо заінтересованість судді (Віталія Писанця – Ред.). І будемо однозначно клопотати про його відвід», – сказав Олександр Новіков.

Також джерела редакції у ГПУ зазначають, що в 2015 р. Віталій Писанець уже розглядав кримінальне провадження, у якому Олег Репа був у статусі підозрюваного. Мова йде про ще одне скандальне будівництво – ЖК «Перлина Троєщини». За даними слідства, Олег Репа незаконним шляхом виводив кошти із будівництва, і дана справа і досі знаходиться у суді.

«Писанець визнав Репу потерпілою стороною. Тобто, він замінив статус забудовника із «підозрюваний» на «потерпілий». Це нонсенс», - пише «Слово і Діло» із посилання на джерело.

Сьогодні, 31 травня 2019 р., суддя Печерського районного суду міста Києва Галина Матійчук мала розглядати клопотання ГПУ про зміну запобіжного заходу на тримання під вартою для Олега Репи. Але підозрюваний на засідання вкотре не з’явився.

«Ми зробили офіційний запит в лікарню про надання інформації про перебування Олега Репи на лікуванні у Клінічній лікарні №1. Нам надійшла відповідь, що підозрюваний справді знаходиться на  стаціонарному лікуванні. Але інформації про те, чи можна проводити слідчі дії – нам не надали», – сказав прокурор Олександр Новіков.

«Сьогодні планується виписка. До вечора Репа буде у лікуванні, ще плануються якісь процедури», – додав Олег Паламарчук, адвокат Олега Репи.

На засідання суду прийшли інвестори ЖК «Шевченківський квартал». Їх обурило те, що Олег Репа ігнорує судові засідання: «А чому по скайпу не можна з ним поговорити? Він же не при смерті…», – задали вони риторичне питання судді.

Адвокат Паламарчук попросив перенести розгляд засідання на 4 червня або пізніше, бо в цей день суддя Віталій Писанець буде розглядати питання зменшення розміру грошової застави.

«Прокурор під будь-яким соусом намагається запроторити Репу за грати. Розгляд апеляційної скарги тісно повязаний із клопотанням прокуратури. Без розгляду апеляційної скарги проводити розгляд клопотання про зміну запобіжного заходу буде недоречно», – заявив Паламарчук.

«У нас виявлені нові обставини, які говорять про продовження Репою організованої злочинної діяльності. Ми уже вручили Олегу Репі повістку про виклик на допит до Генеральної прокуратури України на 3 червня», – у свою чергу зазначив прокурор.

Згідно закону, за відсутності підозрюваного не можна розглядати питання про зміну запобіжного заходу. Заслухавши обидві сторони, суддя Матійчук в п’ятий раз поспіль оголосила перерву у засіданні до 16:30 4 червня.

Як писала Нова Влада, ГПУ подала клопотання до суду про зміну запобіжного заходу, оскільки, Репа не сплатив суму застави в розмірі понад 7 млн. ​​грн., призначену судом. Тепер прокуратура в Печерському райсуді домагається для Репи взяття його під варту. 26 квітня суддя Олена Бусик перенесла розгляд цього клопотання на 15 травня 2019 р. Але у призначений час судове засідання так і не відбулося – суддя перенесла його знову – на 27 травня. 27 травня підозрюваний на судове засідання не з’явився: адвокат пояснив неявку свого підзахисного тим, що той знаходиться у лікарні.

Відповідно до матеріалів кримінального провадження, раніше в органи досудового слідства звернулися 43 інвестори ЖК «Шевченківський квартал», яких слідство визнало постраждалою стороною. Правоохоронці встановили, що сумарно тільки цим інвесторам було завдано збитків сукупно в сумі 22 млн грн. Зараз справу розглядає Печерський районний суд міста Києва. 

Крім того, Нова Влада писала про те, що Олегу Репі заборонили навіть з’являтися в офісі продажів.

Антигерои Украины

Фігурант будівельної «схеми Войцехівського» ліг у лікарню із тиском 140/80, щоб не опинитися в СІЗО

29 мая 2019 — 18:05

Сьогодні, 29 травня 2019 р., суддя Печерського районного суду міста Києва в четвертий раз перенесла розгляд клопотання Генеральної прокуратури України (ГПУ) стосовно зміни запобіжного заходу для Олега Репи – фігуранта так званої справи «схеми Войцехівського». Мова про кримінальне провадження щодо шахрайства навколо будівництва ЖК «Шевченківський квартал». Наступного разу розгляд клопотання відбудеться 31 травня о 15:20.

В ході судового засідання адвокат підозрюваного Олег Паламарчук повідомив, що 28 травня Олег Репа був госпіталізований до Клінічної лікарні №1 із діагнозом «гіпертонічний криз».

«У зв'язку із станом здоров'я мій підзахисний не має можливості перебувати у суді на засіданні», – зазначив  Паламарчук, і передав підтверджуючі документи судді.

Ми уважно вивчили медичний висновок стосовно стану здоров'я Олега Репи під час госпіталізації каретою «швидкої». Виявилося, що забудовник ліг на лікування із гіпертонічним кризом, маючи артеріальний тиск 140/80. Такий тиск, за медичними нормами, є нормальним для людини у віці 40-50 років.

Тому інвестори, що постраждали від дій забудовника, не вірять у те, що Олег Репа дійсно тяжко хворий. Вони вважають, що забудовник придбав довідку і буде ще довго ховатися від суду у лікарні. «Доведеться везти його на каталці. Може, у когось є ковдра у клітинку? Передам йому у суді, – жартували інвестори. – У капельницю, мабуть, глюкозу капали, після перепою. У багатьох потім тиск підвищується».

Інвестори ЖК «Шевченківський квартал» вирішили відвідати Олега Репу у лікарні. Вони придбали для нього гостинці: вітаміни та фрукти. Забудовник зрадів приходу гостей. Він прийняв подарунки і пообіцяв добудувати житловий комплекс, «як тільки розберуся із судами». Натомість, на питання, чи прийде він на наступне судове засідання, відповів: «Не знаю. Подивлюся на стан здоров'я».

«Коли я вийду з лікарні, я зберу інвесторів, і поясню, хто винен у проблемах із будівництвом», – сказав він.

Відповідати на питання, чому гроші інвесторів ЖК «Шевченківський квартал» використовувалися для будівництва ЖК «Річ Хаус», Репа відмовився. А на запитання, чому відділ продажу, попри заборону ГПУ, продовжує працювати, сказав «не знаю».

«Ми не віримо Репі. Це чергові казочки», – підсумували інвестори розмову із забудовником у лікарні.

Натомість Олег Репа намагався вигнати журналістів зі своєї палати, і виставляв операторів за двері. Він також звинуватив у продажності усіх журналістів, які висвітлюють судові засідання у справі шахрайських дій під час будівництва ЖК «Шевченківський квартал».

Як писала Нова Влада, ГПУ подала клопотання до суду про зміну запобіжного заходу, оскільки, Репа не сплатив суму застави в розмірі понад 7 млн. ​​грн., призначену судом. Тепер прокуратура в Печерському райсуді домагається для Репи взяття його під варту. 26 квітня суддя Олена Бусик перенесла розгляд цього клопотання на 15 травня 2019 р. Але у призначений час судове засідання так і не відбулося – суддя перенесла його знову – на 27 травня. 27 травня підозрюваний на судове засідання не з’явився: адвокат пояснив неявку свого підзахисного тим, що той знаходиться у лікарні.

Відповідно до матеріалів кримінального провадження, раніше в органи досудового слідства звернулися 43 інвестори ЖК «Шевченківський квартал», яких слідство визнало постраждалою стороною. Правоохоронці встановили, що сумарно тільки цим інвесторам було завдано збитків сукупно в сумі 22 млн грн. Зараз справу розглядає Печерський районний суд міста Києва. 

Крім того, Нова Влада писала про те, що Олегу Репі заборонили навіть з’являтися в офісі продажів.

Антигерои Украины

Скандальний забудовник Репа «захворів» перед судовим засіданням про зміну запобіжного заходу на тримання під вартою

27 мая 2019 — 16:54

Сьогодні, 27 травня 2019 р., Печерський районний суд міста Києва продовжив розглядати зміну запобіжного заходу Олегу Репі – одному з фігурантів кримінального провадження №1-кс-21286/19 щодо шахрайських дій при забудові проблемного ЖК «Шевченківський квартал», передає Нова Влада.

Генеральна прокуратура України (ГПУ) подала клопотання до Печерського райсуду столиці про зміну запобіжного заходу, оскільки, Репа не сплатив суму застави в розмірі понад 7 млн. ​​грн., призначену судом. Тепер прокуратура в Печерському райсуді домагається для Репи взяття його під варту.

На судове засідання з’явилися представники сторони обвинувачення: прокурор ГПУ та слідчий по даній справі від Нацполіції України. Але сам підозрюваний – Олег Репа – не прийшов. Натомість з’явився його адвокат – Олег Паламарчук. Він пояснив неявку свого підзахисного тим, що той знаходиться у лікарні.

«Я не знаю чи це така тактика сторони обвинувачення, але ми були повідомлені про час засідання всього за годину до його початку. Мій підзахисний мені по телефону повідомив, що він знаходиться під капельницею. У нього гіпертонічна криза. Об’єктивна ситуація. Наступного разу він обов’язково буде на засіданні», – сказав Паламарчук.

Разом з тим, адвокат зізнався, що у нього немає жодних документів, якими можна підтвердити правдивість слів Олега Репи про перебування у лікарні на лікуванні. Суддя Галина Матійчук доручила адвокату зробити адвокатський запит у лікарню, щоб зафіксувати стан здоров’я Олега Репи та підтвердити факт його стаціонарного лікування там.

Раніше в інтерв’ю Олег Репа повідомляв журналістам, що у нього «проблеми із серцем».

«Згідно закону, за відсутності підозрюваного ми не можемо розглядати це клопотання. Оскільки обговорюється питання тримання під вартою, то його присутність є обов’язковою. Хочу зауважити, що у підозрюваного завжди підвищується тиск під час судового засідання. У нас відсутні докази перебування Репи у медичному закладі. У минулу п’ятницю ми встановили, що Репа продовжує злочинну діяльність. Закон у даному випадку прямо вимагає від нас зміну запобіжного заходу. Тому прошу в триденний строк (як передбачає закон) розглянути наше клопотання», – відзначив прокурор Олександр Новіков.

Відео засідання можна переглянути за посиланням.

Раніше Нова Влада вже писала про те, що Олегу Репі заборонили навіть з’являтися в офісі продажів.

Натомість адвокат Паламарчук попросив суддю відкласти розгляд клопотання про зміну запобіжного заходу на більш пізню дату, ніж це передбачено кримінальним судочинством (згідно закону, переносити розгляд такої справи можна не пізніше, ніж на три дні).

«На 4 червня буде розглядатися наша апеляційна скарга, – сказав Паламарчук. – І тому, мабуть, недоречно поспішати із призначенням наступного засідання. Прошу врахувати цю інформацію при визначенні дати».

Вислухавши доводи обох сторін, суддя Галина Матійчук оголосила перерву у судовому засіданні до 14:00 29 травня.

Нагадаємо, це вже втретє суд переносить розгляд клопотання прокурора Генеральної прокуратури України. 26 квітня суддя Печерського районного суду міста Києва Олена Бусик перенесла розгляд цього клопотання на 15 травня 2019 р. Але у призначений час судове засідання так і не відбулося – суддя перенесла його знову – на 27 травня.

Відповідно до матеріалів кримінального провадження, раніше в органи досудового слідства звернулися 43 інвестори ЖК «Шевченківський квартал», яких слідство визнало постраждалою стороною. Правоохоронці встановили, що сумарно тільки цим інвесторам було завдано збитків сукупно в сумі 22 млн грн. Зараз справу розглядає Печерський районний суд міста Києва. 

Антигерои Украины

Адвокат скандального забудовника ЖК «Шевченківський квартал»: Репі заборонили навіть з’являтися в офіс продажів

16 мая 2019 — 13:47
Олег Репа
Олег Репа

Олег Репа – один із найзагадковіших фігурантів кримінального провадження №1-кс-21286/19 щодо шахрайських дій при забудові проблемного довгобуду ЖК «Шевченківський квартал» у місті Києві. Відповідно до матеріалів кримінального провадження, раніше в органи досудового слідства звернулися 43 інвестори ЖК «Шевченківський квартал», яких слідство визнало постраждалою стороною. Правоохоронці встановили, що сумарно тільки цим інвесторам було завдано збитків сукупно в сумі 22 млн грн. Зараз справу розглядає Печерський районний суд міста Києва. Про що раніше повідомляла Нова Влада.

У свою чергу адвокат Олега Репи – Олег Паламарчук – відповів на запитання Нова Влада про деталі цієї гучної справи.

- Що Олег Рєпа зробив для того, аби  проект будівництва ЖК «Шевченківський квартал» був успішно завершений та зданий в експлуатацію?

- Я на це питання докладно і достеменно не відповім, оскільки я не будівельник та я не вивчав такого ступеня питання але я знаю про те, що відбуваються постійні переговорні процеси, як і з коледжем будівельним, який є власником земельної ділянки, стосовно добудови гуртожитку 4-ої секції та виділення квартир під гуртожиток для студентів і працівників. Постійно відбуваються зустрічі робочих груп в КМДА.

Мені відомо про його (Рєпи – Ред.) постійні зустрічі з інвесторами, де вони вирішують всі ці питання добудови. І тому я знаю, що вони налаштовані на те, щоб його добудувати і все можливе зробити. Є певні об’єктивні причини, про які дуже довго можна говорити, чому не побудовано до цього часу. Це – як об’єкт господарської діяльності, то є якісь об’єктивні економічні причини для цього. Є певні суб’єктивні причини, наприклад, і та ж політична заангажованість певних місцевих депутатів, про які не хотілося б говорити. Тому все разом і створило таку ситуацію, не дуже приглядну нібито на перший погляд.          

- Чи бачите ви шляхи вирішення проблем ЖК «Шевченківський квартал»? Які саме?

- Я ж говорю, що постійно приймаються кроки з його боку, наскільки мені відомо. Постійно приймаються певні заходи для того, щоб це питання вирішити й будувати та добудувати. Але знову ж, є певні перешкоди – я вже неодноразово про це говорив.

Майже рік вже арештований цей об’єкт органами досудового розслідування, які вбачають там певну незаконність. І як він його може добудувати, якщо об’єкт вже рік заарештований. В останній ухвалі суду від 12 квітня, в якій йдеться про застосування обов’язків, йому (Рєпі – Ред.) навіть заборонено туди з’являтися. В офіс продажів і т. д.

Тобто з одного боку вони кричать, що Рєпа не хоче добудовувати, а з другого боку самі ж йому перешкоджають в цій діяльності. Я вже не говорю про судові процеси про знесення. Вони тривають ще з 2015 року і успіхом для тої сторони вони не завершились, тому що всі ці бажання тої сторони вони відбувалися в судах і суди приймали правильні рішення з цього приводу.

- Яку участь у будівництві та реалізації проекту ЖК Шевченківський квартал Олег Репа приймає станом на зараз?

- Ну, я ж говорив, він намагається здійснити кроки по розблокуванню арешту з будівлі. Я особисто брав участь у засіданнях, де ми скасовували, на мій погляд, такі необґрунтовані рішення суду про арешт. Але закон дозволяє слідчому і прокурору тисячу раз накладати арешт.

Після того, як ми скасовуємо, вони знову ідуть і повторно з таким же самим клопотанням, майже з тими самими аргументами, з тими самими доводами. І суди не те що йдуть на поводу, вони просто не встигають нормально вивчити матеріали, розібратися в ситуації і приймають рішення про накладання арешту. Тобто, звичайно, все це робиться, але, кажу ж, по останній ухвалі Рєпі заборонено навіть туди звертатися.

Тобто є певні об’єктивні причини, які цьому перешкоджають, в том числі – і слідство. Знову ж таки, ніхто не говорить про такий факт, що слідством вилучена вся документація, яка була підготовлена для подачі у відповідні компетентні органи для введення в експлуатацію секцій житлового кварталу.

Вони вилучили і не віддають. І ніякі наші спроби через суд, або якимсь іншим чином, отримати назад оригінали цих документів (там – і містобудівні умови, і затверджений детальний план території, тобто все це вилучено в матеріалах справи і знаходиться у слідства).

- Все ж таки, чому Олег Рєпа не виконав обіцянок стосовно темпів будівництва, які давались під час зустрічей із інвесторами в 2017, 2018, 2019 роках?

- Хто конкретно винен, на це питання неможливо відповісти, тому що це – господарська діяльність. З 2014 року у нас в країні відбулися певні події, які вскрилися не тільки в проблемній ситуації «Шевченківського кварталу». Таких об’єктів є безліч. Це є і економічна криза, це і зміна курсу долара. Це і політичні певні перешкоджання. Це якась певна зацікавленість.

Я тільки можу гадати, я ж не знаю. Із 4-х секцій там побудовано вже три. Може комусь цей об’єкт цікавий для добудови. Але ніхто об’єкт не кинув – ні Рєпа, ні компанія, яка є забудовником, я ж говорю, що постійно приймаються дії, направлені на те, щоб всі свої обіцянки, всі свої обов’язки по забудові, по виконанню угоди з власником земельної ділянки, виконати. Там є безліч моментів, про які не хотілося б говорити. І можливо, немає сенсу цього робити.

Антигерои Украины

Печерский райсуд взял паузу в изменении меры пресечения Олегу Репе, фигуранту дела «Схемы Войцеховского»

26 апреля 2019 — 13:08

Сегодня, 26 апреля 2019 г., Печерский районный суд города Киева начал рассматривать изменение меры пресечения одному из фигурантов уголовного производства №1-кс-21286/19 в отношении мошеннических действий при застройке проблемного ЖК «Шевченковский квартал» Олегу Репе, передает Нова Влада.

Генеральная прокуратура Украины (ГПУ) подала ходатайство в Печерский райсуд столицы об изменении меры пресечения, поскольку, как подтверждают в ведомстве Луценко, Репа не уплатил сумму залога в размере более 7 млн грн, назначенную судом. Теперь прокуратура в Печерском райсуде добивается для Репы взятия его под стражу.

В соответствии с материалами уголовного производства, в органы досудебного следствия ранее обратились 43 физлица-инвестора, которых следствие признало пострадавшей стороной. Следствием установлено, что суммарно только этим инвесторам был нанесен ущерб совокупно в сумме 22 млн грн.

В ходе сегодняшнего судебного заседания представитель прокуратуры настаивала, что судебная инстанция должна ужесточить меру пресечения в отношении Репы, поскольку он не внес залог, не выполнив соответствующее судебное предписание.

В свою очередь адвокат подозреваемого Олег Паламарчук внес ходатайство о переносе рассмотрения обращения ГПУ об изменении меры пресечения, поскольку в суде апелляционной инстанции в производстве находится жалоба защиты Репы на решение о залоге для данного фигуранта производства.

В ГПУ при этом настаивают, что, несмотря на процессуальные процедуры, Репа по факту нарушил свои обязательства, и в отношении него следует ужесточить меры ответственности.

Тем не менее, судья Печерского райсуда Елена Бусик объявила о перерыве заседания до 15 мая 2019 г. (назначено на 9-00 утра).

Напомним, ранее журналистка издания «Слово и Дело» Любовь Величко пришла к выводу, что деньги вкладчиков ЖК «Шевченковский квартал» вкладывали в строительство другого столичного ЖК, и к этому, вероятно, был причастен народный депутат от «Батьківщини» Валерий Дубиль.

Как писали СМИ, еще в 2015 г. рабочая группа из депутатов Киевсовета приняла решение обратиться в Генпрокуратуру для ликвидации нарушений законодательства при возведении жилых комплексов «Молодежная инициатива», «Шевченковский квартал», «Кузьминский», «Кузьминский-2», «Уютный» и «Посольский».

ЖК «Шевченковский квартал» входит в список 42 строительных проектов скандального застройщика Анатолия Войцеховского, которые, по данным СМИ, возводятся фактически без разрешительных документов. В 2016 г. в Государственной архитектурно-строительной инспекции (ГАСИ) поясняли, что, купив в квартиру в одном из домов застройщика, у которого не было документов на начало работ, оформить право собственности на нее будет невозможно.

Антигерои Украины