Новини та ділова аналітика для проактивних

В ГПУ заявляють про «заінтересованість» судді Печерського суду Писанця на користь скандального забудовника Репи

31 травня 2019 — 18:07

ГПУ бачить «заінтересованість» судді Печерського суду міста Києва Віталія Писанця на користь Олега Репи – забудовника скандального довгобуду ЖК «Шевченківський квартал». Писанець зараз розглядає справу про зменшення розміру застави для Олега Репи – із семи мільйонів гривень до одного мільйона гривень.

Про це під час судового засідання 31 травня 2019 року заявив прокурор Генеральної прокуратури України Олександр Новіков, передає Нова Влада.

«Ми вже отримали одну відмову у задоволенні клопотання, і ми бачимо заінтересованість судді (Віталія Писанця – Ред.). І будемо однозначно клопотати про його відвід», – сказав Олександр Новіков.

Також джерела редакції у ГПУ зазначають, що в 2015 р. Віталій Писанець уже розглядав кримінальне провадження, у якому Олег Репа був у статусі підозрюваного. Мова йде про ще одне скандальне будівництво – ЖК «Перлина Троєщини». За даними слідства, Олег Репа незаконним шляхом виводив кошти із будівництва, і дана справа і досі знаходиться у суді.

«Писанець визнав Репу потерпілою стороною. Тобто, він замінив статус забудовника із «підозрюваний» на «потерпілий». Це нонсенс», - пише «Слово і Діло» із посилання на джерело.

Сьогодні, 31 травня 2019 р., суддя Печерського районного суду міста Києва Галина Матійчук мала розглядати клопотання ГПУ про зміну запобіжного заходу на тримання під вартою для Олега Репи. Але підозрюваний на засідання вкотре не з’явився.

«Ми зробили офіційний запит в лікарню про надання інформації про перебування Олега Репи на лікуванні у Клінічній лікарні №1. Нам надійшла відповідь, що підозрюваний справді знаходиться на  стаціонарному лікуванні. Але інформації про те, чи можна проводити слідчі дії – нам не надали», – сказав прокурор Олександр Новіков.

«Сьогодні планується виписка. До вечора Репа буде у лікуванні, ще плануються якісь процедури», – додав Олег Паламарчук, адвокат Олега Репи.

На засідання суду прийшли інвестори ЖК «Шевченківський квартал». Їх обурило те, що Олег Репа ігнорує судові засідання: «А чому по скайпу не можна з ним поговорити? Він же не при смерті…», – задали вони риторичне питання судді.

Адвокат Паламарчук попросив перенести розгляд засідання на 4 червня або пізніше, бо в цей день суддя Віталій Писанець буде розглядати питання зменшення розміру грошової застави.

«Прокурор під будь-яким соусом намагається запроторити Репу за грати. Розгляд апеляційної скарги тісно повязаний із клопотанням прокуратури. Без розгляду апеляційної скарги проводити розгляд клопотання про зміну запобіжного заходу буде недоречно», – заявив Паламарчук.

«У нас виявлені нові обставини, які говорять про продовження Репою організованої злочинної діяльності. Ми уже вручили Олегу Репі повістку про виклик на допит до Генеральної прокуратури України на 3 червня», – у свою чергу зазначив прокурор.

Згідно закону, за відсутності підозрюваного не можна розглядати питання про зміну запобіжного заходу. Заслухавши обидві сторони, суддя Матійчук в п’ятий раз поспіль оголосила перерву у засіданні до 16:30 4 червня.

Як писала Нова Влада, ГПУ подала клопотання до суду про зміну запобіжного заходу, оскільки, Репа не сплатив суму застави в розмірі понад 7 млн. ​​грн., призначену судом. Тепер прокуратура в Печерському райсуді домагається для Репи взяття його під варту. 26 квітня суддя Олена Бусик перенесла розгляд цього клопотання на 15 травня 2019 р. Але у призначений час судове засідання так і не відбулося – суддя перенесла його знову – на 27 травня. 27 травня підозрюваний на судове засідання не з’явився: адвокат пояснив неявку свого підзахисного тим, що той знаходиться у лікарні.

Відповідно до матеріалів кримінального провадження, раніше в органи досудового слідства звернулися 43 інвестори ЖК «Шевченківський квартал», яких слідство визнало постраждалою стороною. Правоохоронці встановили, що сумарно тільки цим інвесторам було завдано збитків сукупно в сумі 22 млн грн. Зараз справу розглядає Печерський районний суд міста Києва. 

Крім того, Нова Влада писала про те, що Олегу Репі заборонили навіть з’являтися в офісі продажів.