Суд змусив ДБР почати перевірку прокурора ГПУ по справі «будинків Войцехівського»

20 августа 2019 — 18:31

20 серпня 2019 р. Шевченківський районний суд міста Києва зобов’язав Державне бюро розслідувань протягом 24 годин внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення кримінального правопорушення прокурором Генпрокуратури Олександром Новіковим, який є процесуальним керівником по кримінальному провадженню №12012110060000120. Про це йдеться в ухвалі суду, передає Нова Влада.

В рамках цієї справи будівництво більше тридцяти житлових комплексів (так званих «будинків Войцехівського») у місті Києві було визнано самочинним.

Інвестори звернулися до ДБР із проханням розпочати досудове розслідування за фактом скоєння прокурором правопорушення за ч. 2 ст. 367 ККУ (службова недбалість) та визнати їх потерпілими. Але ДБР відмовило їм у цьому. Тому інвестори звернулися до Шевченківського районного суду міста Києва.

Постраждалі інвестори «будинків Войцехівського» звинувачують прокурора у недбалості, вважаючи його винним у тому, що цілий ряд ЖК попри заборони та арешти ГПУ продовжували будівництво комплексу та продаж квартир протягом кількох років.

Зокрема, ошукані інвестори ЖК «Деміївський квартал», до якого відносяться комплекси «Олімпійське містечко» та «Панорамне містечко», вважають Новікова винним у тому, що після винесення судом ухвали про арешт будівництва не був опечатаний офіс продажу, будівельний майданчик та будівельна техніка на ЖК «Деміївський квартал».

За словами інвесторів, це дозволило забудовнику будувати тривалий час нові секції, здійснювати повноцінний продаж квартир та нежитлових приміщень, збільшуючи в геометричній прогресії кількість потерпілих сімей.

«Я точно б не купила в цьому житловому комплексі квартирі в середині 2016 року, якщо б офіс продажу був опечатаний і будівництво було зупинено, – зазначає одна з ошуканих пані у колективному зверненні інвесторів до Державного Бюро розслідувань. – Але я декілька разів приїздила до будинку на Ракетну, 24, де в офісі продажу працювало багато менеджерів, мені пропонували квартири в різних секціях, а будівельна техніка працювала майже постійно. Я не могла подумати, що все це будівництво на той момент було вже два роки під арештом».

Нагадаємо, подібна ситуація склалася ще в одному із «будинків Войцехівського» – ЖК «Шевченківський квартал». Попри накладений Генпрокуратурою (а саме Олександром Новіковим) арешт на будівництво, офіси продажу продовжували працювати протягом багатьох місяців, і будівництво продовжувалося.

Заарештований фігурант кримінального провадження стосовно шахрайських дій під час будівництва ЖК «Шевченківський квартал» Олег Репа не вніс грошову заставу. Попри вимогу Олександра Новікова, Печерський районний суд міста Києва не змінив йому запобіжний захід на тримання під вартою. Тому забудовник і досі знаходиться на волі. Разом з тим, суд відмовив Олегу Репі замінити Олександра Новікова на іншого прокурора.

 

Антигерои Украины

Підозрюваний у шахрайстві з ЖК «Шевченківський квартал» Олег Репа в восьмий раз не з’явився на судове засідання

19 июня 2019 — 17:57
Олег Репа
Олег Репа

Підозрюваний у шахрайстві з ЖК «Шевченківський квартал» Олег Репа в восьмий раз не з’явився на судове засідання, яке мало відбутися сьогодні, 19 червня 2019 р., в Печерському районному суді міста Києва, передає Нова Влада.

Під час сьогоднішнього засідання суддя Олена Бусик мала розглянути клопотання прокурора Генеральної прокуратури України Олександра Новікова стосовно заміни запобіжного заходу для Олега Репи на тримання під вартою.

Натомість, підозрюваний на судове засідання не з’явився. Не прийшли і двоє його захисників: адвокати Олег Паламарчук та Олександр Шевченко.

Постраждалі від злочинних дій забудовника інвестори дві години провели у коридорі під залою засідань, де мало відбутися судове засідання. Активісти принесли із собою саморобні плакати «Де наші гроші?», «Репа – шахрай!».

«Репа думає, що він самий хитрий. Спочатку він вдавав, що хворіє, і приносив липові медичні довідки про гіпертонічний криз, а тепер придумав новий спосіб затягування часу – найняв ще одного адвоката», – бідкаються інвестори.

Сторона захисту попросила суддю перенести засідання на іншу дату, бо для того, щоб новий адвокат зміг ознайомитися із матеріалами справи, потрібен певний час. Тому суддя Бусик оголосила перерву у судовому засіданні до 16:10 9 липня 2019 р.

Нагадаємо, Олег Репа кілька разів не з’являвся на судові засідання, де мали розглядати заміну для нього запобіжного заходу на тримання під вартою. Прокурор Олександр Новіков зазначив, що підозрюваний не сплатив суму застави 7,6 мільйони гривень, і продовжує злочинні дії в житловому комплексі «Шевченківський квартал». За його словами, в таких випадках, закон вимагає від сторони обвинувачення винести клопотання про заміну запобіжного заходу на тримання під вартою.

«Застава 7,6 мільйони гривень не була внесена, тобто, Репа не виконав рішення суду. Зневага до суду – це достатня підстава про зміну запобіжного заходу? Про це ми говорили у квітні, – зазначив прокурор Олександр Новіков. – А у травні ми знайшли нові докази стосовно дій Олега Репи. 200 стаття КПК говорить про те, що прокурор зобовязаний подати клопотання про більш жорстку міру запобіжного заходу. 23 травня ми надали суду докази того, що злочинні дії Олегом Репою продовжуються».

Нагадаємо, забудовнику ЖК «Шевченківський квартал» Репі заборонили з’являтися в офісі продажів.

Антигерои Украины

Забудовник Репа частково визнав свою вину у шахрайських діях під час будівництва ЖК «Шевченківський квартал»

13 июня 2019 — 18:57

Сьогодні, 13 червня 2019 р., під час судового засідання у Печерському районному суді міста Києва підозрюваний у шахрайських діях під час будівництва житлового комплексу «Шевченківський квартал» Олег Репа частково визнав свою вину, передає Нова Влада.

Репа заявив, що частково визнає свою вину і в нього є докази, які можуть кардинально вплинути на рішення судді з приводу зміни йому міри запобіжного заходу. «Я на днях отримав докази і я не встигав подати їх судді раніше, бо дуже погано себе почував. В мене закрутилася голова. В мене постійно піднімається тиск», – сказав Олег Репа.

Прокурор Олександр Новіков нагадав судді, що підозрюваний у шахрайських діях Репа вже тричі не з'являвся на засідання, посилаючись на свій хворобливий стан. «Репа постійно відтягує засідання і не приходить на них. Не зволікайте з розглядом на довгий строк, бо до 10 липня триває досудове розслідування», – зазначив прокурор.

На судове засідання вже традиційно прийшли постраждалі інвестори ЖК «Шевченківський квартал». Два десятка активістів прийшли із гнівними плакатами, і закидали образливі фрази Олегу Репі.

«Прокурор, суддя і Репа домовилися між собою, і затягують час, щоб Репа не опинився в СІЗО», – вважають інвестори.

Нагадаємо, це вже в сьомий раз поспіль переноситься судовий розгляд клопотання прокурора Генеральної прокуратури України про заміну запобіжного заходу на тримання під вартою. Олегу Репі вручили підозру ще 10 квітня. Він мав внести грошову заставу 7,6 мільйони гривень протягом п'яти днів, але так і не зробив цього.

Заслухавши обидві сторони справи, суддя Олена Бусик оголосила перерву у засіданні до 12:30 19 червня.

Антигерои Украины

Скандального забудовника Репу приведуть на наступне судове засідання під вартою, щоб не ховався у лікарні – клопотання ГПУ

12 июня 2019 — 08:27

На наступне судове засідання у Печерському районному суді 13 червня 2019 р. забудовника ЖК «Шевченківський квартал» Олега Репу приведуть судові пристави, передає Нова Влада.

Суддя Печерського районного суду Олена Бусик в ході судового засідання 11 червня мала розглядати клопотання прокурора Генеральної прокуратури України з приводу заміни запобіжного заходу для Олега Репи – підозрюваного у шахрайстві під час будівництва ЖК «Шевченківський квартал».

Відео із судового засідання можна переглянути тут.

10 квітня 2019 року в межах кримінального провадження Олега Репу затримала поліція. Два дні його протримали під вартою й зобов'язали в п'ятиденний термін сплатити на депозит суду грошову заставу – 7,6 мільйонів гривень. Але станом на 11 червня застава так і не була сплачена.

Позаяк забудовник проігнорував рішення суду, прокурор Генеральної прокуратури України Олександр Новіков подав клопотання про заміну запобіжного заходу на тримання під вартою. Це клопотання мало розглядатися в ході судового засідання. Та оскільки Олег Репа шість раз поспіль не з’явився на судове засідання, то, згідно закону, без його присутності розглядати дане клопотання неможливо.

Тому прокурор ГПУ Олександр Новіков під час судового засідання 11 червня 2019 року вніс клопотання про здійснення приводу Олега Репи примусово – за участі двох судових приставів.

За словами адвоката Олега Репи – Олега Паламарчука – його підзахисний на момент проведення судового засідання знаходився у лікарні під капельницями. Втім, жодних підтверджуючих документів адвокат не надав.

Нагадаємо, відсутність на попередніх п’яти засіданнях Олег Репа пояснював тим, що у нього стався гіпертонічний криз. Згідно даних із медичних документів, забудовника раніше госпіталізували до лікарні із артеріальним тиском 140/80.

Протягом двох місяців прокурор Генеральної прокуратури України долучив до справи нові докази злочинної діяльності Олега Репи. За його словами, попри накладений арешт на ЖК «Шевченківський квартал», відділ продажу досі працює, а Репа продовжує свою злочинну діяльність.

Разом з тим, 5 червня 2019 року суддя Печерського районного суду Галина Матійчук прийняла безпрецедентне рішення – об’єднати два клопотання прокурора Олександра Новікова щодо зміни запобіжного заходу на тримання під вартою в одне клопотання.

«В законі немає прямої норми, яка б дозволяла об’єднувати два клопотання в одне. Я вніс перше клопотання, бо Репа не сплатив заставу, тобто, не виконав судове рішення. А друге клопотання я вніс – бо ми зафіксували продовження злочинних дій підозрюваного», – пояснив Олександр Новіков.

Разом з тим, суддя Матійчук відмовила у задоволенні клопотання про відвід прокурора Олександра Новікова через «упередженість», про яку заявляв Олег Репа.

Антигерои Украины

Скандальний забудовник Репа, ймовірно, хоче домовитися із суддею Печерського суду Писанцем, щоб зменшити заставу у 12 разів – ГПУ

11 июня 2019 — 19:28

Генпрокуратура бачить «заінтересованість» судді Печерського суду міста Києва Віталія Писанця на користь Олега Репи – забудовника скандального довгобуду ЖК «Шевченківський квартал». Писанець 12 червня має розглянути клопотання про зменшення розміру застави для Олега Репи – із 7,6 мільйонів гривень до одного мільйона гривень.

Про це заявив прокурор Генеральної прокуратури України Олександр Новіков, передає Нова Влада.

«Ми вже отримали одну відмову у задоволенні клопотання, і ми бачимо заінтересованість судді (Писанця Віталія – Ред.). І будемо однозначно клопотати про його відвід», – сказав Новіков.

Джерела Нова Влада у ГПУ зазначають, що в 2015 році Віталій Писанець уже розглядав кримінальне провадження, у якому Олег Репа був у статусі підозрюваного. Мова йде про ще одне скандальне будівництво – ЖК «Перлина Троєщини». За даними слідства, Олег Репа незаконним шляхом виводив кошти із будівництва, і дана справа і досі знаходиться у суді.

«Писанець визнав Репу потерпілою стороною. Тобто, він замінив статус забудовника із «підозрюваний» на «потерпілий». Це нонсенс», – зазначило наше джерело.

Нагадаємо, 4 червня 2019 року Київський апеляційний суд відмовив Олегу Репі у зменшенні розміру застави в 12 разів, визнавши заставу у 7,6 мільйони гривень прийнятною та обґрунтованою.

Тоді в ході судового засідання прокурор Генпрокуратури Олександр Новіков нагадав суду, що Олег Репа до 2014 року був учасником організованої злочинної групи та наніс державі збитків на 31 мільйон гривень.

«Він займався самовільним захопленням ділянок, брав кошти громадян. Є понад сто постраждалих громадян. Репа вчиняв частину цих дій під час вручення йому підозри, під час внесення до суду обвинувального акту щодо нього в частині участі забудови земельної ділянки на вул. Закревського, 42-а в місті Києві «Перлина Троєщини». Вже подані до суду матеріали про аналогічні справи привласнення коштів громадян. Це свідчить про свідоме ігнорування Репою норм закону», – пояснив прокурор, додавши при цьому, що жоден із чотирьох житлових комплексів, які будує Олег Репа, досі не добудовані.

За даними ГПУ, забудовник ЖК Шевченківський квартал Олег Репа вчиняє злочинні дії, продовжуючи продавати квартири в заарештованому Генпрокуратурою житловому комплексі.

Антигерои Украины

Печерський суд відмовив забудовнику Репі замінити «упередженого» прокурора у справі про шахрайство під час будівництва ЖК «Шевченківський квартал»

05 июня 2019 — 18:51

Суддя Печерського районного суду міста Києва Галина Матійчук відмовила підозрюваному у шахрайстві під час будівництва ЖК «Шевченківський квартал» Олегу Репі у задоволенні заяви про заміну прокурора, передає Нова Влада.

Олег Репа подав заяву до суду про відвід прокурора Генеральної прокуратури України Олександра Новікова, звинувативши його в упередженому ставленні.

«Прокурор не відповідає критеріям прокурора, бо є обставини, які свідчать про його упередженість», – заявив у ході засідання адвокат Олега Репи – Олег Паламарчук.

Адвокати вважають, що саме через дії прокурора раніше суд відмовив Олегу Репі, і не визнав його потерпілим у справі про шахрайство під час будівництва ЖК «Шевченківський квартал». Натомість прокурор виніс забудовнику Репі підозру, і зараз Репа має сплатити державі 7,6 млн. гривень застави.

«8 квітня 2019 року відбулося виділення матеріалів кримінального провадження. Прокурор просив обрати запобіжний захід – тримання під вартою. 10 квітня, коли був затриманий Репа, був проведений обшук автомобілів Репи, за вказівкою прокурора вилучили всі автомобілі, які не мають відношення до справи. Належать автомобілі не Репі, а його дружині», – зазначив захисник Репи.

Нагадаємо, офіційно Олег Репа – безробітний. Його дружина Тетяна заявляє, що за фахом є юристом, але місце роботи називати відмовляється.

«Застава 7,6 мільйони гривень не була внесена, тобто, Репа не виконав рішення суду. Зневага до суду – це достатня підстава про зміну запобіжного заходу? Про це ми говорили у квітні, – зазначив прокурор Олександр Новіков. – А у травні ми знайшли нові докази стосовно дій Олега Репи. 200 стаття КПК говорить про те, що прокурор зобовязаний подати клопотання про більш жорстку міру запобіжного заходу. 23 травня ми надали суду докази того, що злочинні дії Олегом Репою продовжуються».

Як писала Нова Влада, відповідно до матеріалів кримінального провадження, раніше в органи досудового слідства звернулися 43 інвестори ЖК «Шевченківський квартал», яких слідство визнало постраждалою стороною. Правоохоронці встановили, що сумарно тільки цим інвесторам було завдано збитків сукупно в сумі 22 млн грн. Зараз справу розглядає Печерський районний суд міста Києва.

Крім того, Нова Влада писала про те, що Олегу Репі заборонили навіть з’являтися в офісі продажів.

Антигерои Украины

Київський апеляційний суд відмовив скандальному забудовнику Олегу Репі зменшити заставу у 12 разів

04 июня 2019 — 17:49

Сьогодні, 4 червня 2019 року, Київський апеляційний суд відмовив у задоволенні апеляційної заяви Олега Репи – забудовника довгобуду ЖК «Шевченківський квартал» – щодо зменшення суми застави у 12 разів, повідомляє Нова Влада.

Раніше Генеральна прокуратура України зобов’язала підозрюваного у шахрайстві під час будівництва ЖК «Шевченківський квартал» Олега Репу сплатити заставу у розмірі близько 7 млн грн.

Але Олег Репа подав в апеляцію, попросивши зменшити розмір застави до 300 прожиткових мінімумів (1853 грн. х 300 = 555 900 грн). Тобто, забудовник запропонував сплатити у 12 разів меншу заставу.

Адвокат Олега Репи – Олег Паламарчук – надав судді інформацію про доходи Олега Репи за 2016 р. та 2017 рік, щоб довести фінансову неспроможність підзахисного сплатити 7 млн грн застави.

«Ви просите зменшити розмір застави. Значить, ви не заперечуєте обґрунтованість підозри?», – запитав у ході судового засідання суддя Денис Масенко.

«Ні в мене, ні в моєї дружини немає таких коштів. Сума 7 мільйонів гривень для мене є абсолютно непідйомною», – відповів Олег Репа.

При цьому, прокурор Генпрокуратури Олександр Новіков нагадав суду, що Олег Репа до 2014 року був учасником організованої злочинної групи.

«Він займався самовільним захопленням ділянок, брав кошти громадян. Є понад сто постраждалих громадян. Репа вчиняв частину цих дій під час вручення йому підозри, під час внесення до суду обвинувального акту щодо нього в частині участі забудови земельної ділянки на вул. Закревського, 42-а в місті Києві «Перлина Троєщини». Вже подані до суду матеріали про аналогічні справи привласнення коштів громадян. Це свідчить про свідоме ігнорування Репою норм закону», – пояснив прокурор, додавши при цьому, що жоден із чотирьох житлових комплексів, які будує Олег Репа, досі не добудовані.

За словами Олександра Новікова, у ході слідства було доведено, що підозрюваний Олег Репа наніс державі збитків на 31 мільйон гривень.

«Мерседес, Лексус, нежитлові приміщення є у Олега Репи. Кошти він легалізував шляхом придбання нерухомості. Джерелом збагачення підозрюваного є кошти, які інвестори дають на будівництво», – аргументував гарне фінансове становище Репи прокурор.

Крім того, перед судовим засіданням стався прикрий інцидент. Дружина підозрюваного Олега Репи – Тетяна – спробувала завдати тілесних пошкоджень журналістці Нова Влада. Була викликана поліція. По факту нападу складена відповідна заява у правоохоронні органи (подібні дії можуть кваліфікуватися ч. 2 ст. 171 ККУ – до 4-х років).

Раніше повідомлялося, що забудовник ЖК Шевченківський квартал Олег Репа вчиняє злочинні дії, продовжуючи продавати квартири в заарештованому Генпрокуратурою житловому комплексі.

Як писала Нова Влада, ГПУ подала клопотання до суду про зміну запобіжного заходу, оскільки, Репа не сплатив суму застави в розмірі понад 7 млн. ​​грн., призначену судом. Тепер прокуратура в Печерському райсуді домагається для Репи взяття його під варту.

Відповідно до матеріалів кримінального провадження, раніше в органи досудового слідства звернулися 43 інвестори ЖК «Шевченківський квартал», яких слідство визнало постраждалою стороною. Правоохоронці встановили, що сумарно тільки цим інвесторам було завдано збитків сукупно в сумі 22 млн грн. Зараз справу розглядає Печерський районний суд міста Києва. 

Крім того, Нова Влада писала про те, що Олегу Репі заборонили навіть з’являтися в офісі продажів.

Антигерои Украины

Підозрюваний у шахрайстві під час будівництва ЖК «Шевченківський квартал» Олег Репа вийшов із лікарні, але на допит ГПУ не прийшов

03 июня 2019 — 14:07

Підозрюваний у шахрайстві під час будівництва ЖК «Шевченківський квартал» Олег Репа не з’явився на допит до Генеральної прокуратури України (ГПУ), який був призначений на сьогодні, 3 червня, об 11:00.

Про це Нова Влада повідомили власні джерела у Генпрокуратурі.

В ГПУ зазначають, що підозрюваного мали допитати з приводу нововиявлених обставин щодо незаконних дій під час будівництва житлового комплексу «Шевченківський квартал».

«У нас виявлені нові обставини, які говорять про продовження Репою організованої злочинної діяльності. Ми вже вручили Олегу Репі повістку про виклик на допит до Генеральної прокуратури України на 3 червня», – зазначив під час судового засідання 31 травня 2019 р. у Печерському районному суді міста Києва прокурор Олександр Новіков.

Втім, підозрюваний так і не прийшов на допит. У ГПУ немає офіційної інформації щодо причини неявки Репи.

31 травня адвокат Олега Репи Олег Паламарчук в ході судового засідання повідомив, що його підзахисний буде виписаний із лікарні протягом дня.

«Сьогодні планується виписка. До вечора Репа буде у лікуванні, ще плануються якісь процедури», – сказав Паламарчук.

Нагадаємо, як писала Нова Влада, 31 травня 2019 р. суддя Печерського районного суду міста Києва Галина Матійчук мала розглядати клопотання ГПУ про зміну запобіжного заходу на тримання під вартою для Олега Репи. Але підозрюваний на засідання вкотре не з’явився.

Згідно закону, за відсутності підозрюваного не можна розглядати питання про зміну запобіжного заходу. Заслухавши обидві сторони, суддя Матійчук в п’ятий раз поспіль оголосила перерву у засіданні до 16:30 4 червня 2019 р.

Нова Влада звернулася до Київської клінічної лікарні №1 і запитало, чи знаходиться зараз на лікуванні Олег Репа. «Репа Олег Миколайович був виписаний із лікарні 31 травня», – повідомили нам у терапевтичному відділенні цієї лікарні.

Раніше повідомлялося, що забудовник ЖК Шевченківський квартал Олег Репа вчиняє злочинні дії, продовжуючи продавати квартири в заарештованому Генпрокуратурою житловому комплексі.

Як писала Нова Влада, ГПУ подала клопотання до суду про зміну запобіжного заходу, оскільки, Репа не сплатив суму застави в розмірі понад 7 млн. ​​грн., призначену судом. Тепер прокуратура в Печерському райсуді домагається для Репи взяття його під варту.

Відповідно до матеріалів кримінального провадження, раніше в органи досудового слідства звернулися 43 інвестори ЖК «Шевченківський квартал», яких слідство визнало постраждалою стороною. Правоохоронці встановили, що сумарно тільки цим інвесторам було завдано збитків сукупно в сумі 22 млн грн. Зараз справу розглядає Печерський районний суд міста Києва. 

Крім того, Нова Влада писала про те, що Олегу Репі заборонили навіть з’являтися в офісі продажів.

Антигерои Украины

В ГПУ заявляють про «заінтересованість» судді Печерського суду Писанця на користь скандального забудовника Репи

31 мая 2019 — 18:04

ГПУ бачить «заінтересованість» судді Печерського суду міста Києва Віталія Писанця на користь Олега Репи – забудовника скандального довгобуду ЖК «Шевченківський квартал». Писанець зараз розглядає справу про зменшення розміру застави для Олега Репи – із семи мільйонів гривень до одного мільйона гривень.

Про це під час судового засідання 31 травня 2019 року заявив прокурор Генеральної прокуратури України Олександр Новіков, передає Нова Влада.

«Ми вже отримали одну відмову у задоволенні клопотання, і ми бачимо заінтересованість судді (Віталія Писанця – Ред.). І будемо однозначно клопотати про його відвід», – сказав Олександр Новіков.

Також джерела редакції у ГПУ зазначають, що в 2015 р. Віталій Писанець уже розглядав кримінальне провадження, у якому Олег Репа був у статусі підозрюваного. Мова йде про ще одне скандальне будівництво – ЖК «Перлина Троєщини». За даними слідства, Олег Репа незаконним шляхом виводив кошти із будівництва, і дана справа і досі знаходиться у суді.

«Писанець визнав Репу потерпілою стороною. Тобто, він замінив статус забудовника із «підозрюваний» на «потерпілий». Це нонсенс», - пише «Слово і Діло» із посилання на джерело.

Сьогодні, 31 травня 2019 р., суддя Печерського районного суду міста Києва Галина Матійчук мала розглядати клопотання ГПУ про зміну запобіжного заходу на тримання під вартою для Олега Репи. Але підозрюваний на засідання вкотре не з’явився.

«Ми зробили офіційний запит в лікарню про надання інформації про перебування Олега Репи на лікуванні у Клінічній лікарні №1. Нам надійшла відповідь, що підозрюваний справді знаходиться на  стаціонарному лікуванні. Але інформації про те, чи можна проводити слідчі дії – нам не надали», – сказав прокурор Олександр Новіков.

«Сьогодні планується виписка. До вечора Репа буде у лікуванні, ще плануються якісь процедури», – додав Олег Паламарчук, адвокат Олега Репи.

На засідання суду прийшли інвестори ЖК «Шевченківський квартал». Їх обурило те, що Олег Репа ігнорує судові засідання: «А чому по скайпу не можна з ним поговорити? Він же не при смерті…», – задали вони риторичне питання судді.

Адвокат Паламарчук попросив перенести розгляд засідання на 4 червня або пізніше, бо в цей день суддя Віталій Писанець буде розглядати питання зменшення розміру грошової застави.

«Прокурор під будь-яким соусом намагається запроторити Репу за грати. Розгляд апеляційної скарги тісно повязаний із клопотанням прокуратури. Без розгляду апеляційної скарги проводити розгляд клопотання про зміну запобіжного заходу буде недоречно», – заявив Паламарчук.

«У нас виявлені нові обставини, які говорять про продовження Репою організованої злочинної діяльності. Ми уже вручили Олегу Репі повістку про виклик на допит до Генеральної прокуратури України на 3 червня», – у свою чергу зазначив прокурор.

Згідно закону, за відсутності підозрюваного не можна розглядати питання про зміну запобіжного заходу. Заслухавши обидві сторони, суддя Матійчук в п’ятий раз поспіль оголосила перерву у засіданні до 16:30 4 червня.

Як писала Нова Влада, ГПУ подала клопотання до суду про зміну запобіжного заходу, оскільки, Репа не сплатив суму застави в розмірі понад 7 млн. ​​грн., призначену судом. Тепер прокуратура в Печерському райсуді домагається для Репи взяття його під варту. 26 квітня суддя Олена Бусик перенесла розгляд цього клопотання на 15 травня 2019 р. Але у призначений час судове засідання так і не відбулося – суддя перенесла його знову – на 27 травня. 27 травня підозрюваний на судове засідання не з’явився: адвокат пояснив неявку свого підзахисного тим, що той знаходиться у лікарні.

Відповідно до матеріалів кримінального провадження, раніше в органи досудового слідства звернулися 43 інвестори ЖК «Шевченківський квартал», яких слідство визнало постраждалою стороною. Правоохоронці встановили, що сумарно тільки цим інвесторам було завдано збитків сукупно в сумі 22 млн грн. Зараз справу розглядає Печерський районний суд міста Києва. 

Крім того, Нова Влада писала про те, що Олегу Репі заборонили навіть з’являтися в офісі продажів.

Антигерои Украины

Фігурант будівельної «схеми Войцехівського» ліг у лікарню із тиском 140/80, щоб не опинитися в СІЗО

29 мая 2019 — 18:05

Сьогодні, 29 травня 2019 р., суддя Печерського районного суду міста Києва в четвертий раз перенесла розгляд клопотання Генеральної прокуратури України (ГПУ) стосовно зміни запобіжного заходу для Олега Репи – фігуранта так званої справи «схеми Войцехівського». Мова про кримінальне провадження щодо шахрайства навколо будівництва ЖК «Шевченківський квартал». Наступного разу розгляд клопотання відбудеться 31 травня о 15:20.

В ході судового засідання адвокат підозрюваного Олег Паламарчук повідомив, що 28 травня Олег Репа був госпіталізований до Клінічної лікарні №1 із діагнозом «гіпертонічний криз».

«У зв'язку із станом здоров'я мій підзахисний не має можливості перебувати у суді на засіданні», – зазначив  Паламарчук, і передав підтверджуючі документи судді.

Ми уважно вивчили медичний висновок стосовно стану здоров'я Олега Репи під час госпіталізації каретою «швидкої». Виявилося, що забудовник ліг на лікування із гіпертонічним кризом, маючи артеріальний тиск 140/80. Такий тиск, за медичними нормами, є нормальним для людини у віці 40-50 років.

Тому інвестори, що постраждали від дій забудовника, не вірять у те, що Олег Репа дійсно тяжко хворий. Вони вважають, що забудовник придбав довідку і буде ще довго ховатися від суду у лікарні. «Доведеться везти його на каталці. Може, у когось є ковдра у клітинку? Передам йому у суді, – жартували інвестори. – У капельницю, мабуть, глюкозу капали, після перепою. У багатьох потім тиск підвищується».

Інвестори ЖК «Шевченківський квартал» вирішили відвідати Олега Репу у лікарні. Вони придбали для нього гостинці: вітаміни та фрукти. Забудовник зрадів приходу гостей. Він прийняв подарунки і пообіцяв добудувати житловий комплекс, «як тільки розберуся із судами». Натомість, на питання, чи прийде він на наступне судове засідання, відповів: «Не знаю. Подивлюся на стан здоров'я».

«Коли я вийду з лікарні, я зберу інвесторів, і поясню, хто винен у проблемах із будівництвом», – сказав він.

Відповідати на питання, чому гроші інвесторів ЖК «Шевченківський квартал» використовувалися для будівництва ЖК «Річ Хаус», Репа відмовився. А на запитання, чому відділ продажу, попри заборону ГПУ, продовжує працювати, сказав «не знаю».

«Ми не віримо Репі. Це чергові казочки», – підсумували інвестори розмову із забудовником у лікарні.

Натомість Олег Репа намагався вигнати журналістів зі своєї палати, і виставляв операторів за двері. Він також звинуватив у продажності усіх журналістів, які висвітлюють судові засідання у справі шахрайських дій під час будівництва ЖК «Шевченківський квартал».

Як писала Нова Влада, ГПУ подала клопотання до суду про зміну запобіжного заходу, оскільки, Репа не сплатив суму застави в розмірі понад 7 млн. ​​грн., призначену судом. Тепер прокуратура в Печерському райсуді домагається для Репи взяття його під варту. 26 квітня суддя Олена Бусик перенесла розгляд цього клопотання на 15 травня 2019 р. Але у призначений час судове засідання так і не відбулося – суддя перенесла його знову – на 27 травня. 27 травня підозрюваний на судове засідання не з’явився: адвокат пояснив неявку свого підзахисного тим, що той знаходиться у лікарні.

Відповідно до матеріалів кримінального провадження, раніше в органи досудового слідства звернулися 43 інвестори ЖК «Шевченківський квартал», яких слідство визнало постраждалою стороною. Правоохоронці встановили, що сумарно тільки цим інвесторам було завдано збитків сукупно в сумі 22 млн грн. Зараз справу розглядає Печерський районний суд міста Києва. 

Крім того, Нова Влада писала про те, що Олегу Репі заборонили навіть з’являтися в офісі продажів.

Антигерои Украины

Pages