Новини та ділова аналітика для проактивних

Скандального забудовника Репу приведуть на наступне судове засідання під вартою, щоб не ховався у лікарні – клопотання ГПУ

12 июня 2019 — 08:30

На наступне судове засідання у Печерському районному суді 13 червня 2019 р. забудовника ЖК «Шевченківський квартал» Олега Репу приведуть судові пристави, передає Нова Влада.

Суддя Печерського районного суду Олена Бусик в ході судового засідання 11 червня мала розглядати клопотання прокурора Генеральної прокуратури України з приводу заміни запобіжного заходу для Олега Репи – підозрюваного у шахрайстві під час будівництва ЖК «Шевченківський квартал».

Відео із судового засідання можна переглянути тут.

10 квітня 2019 року в межах кримінального провадження Олега Репу затримала поліція. Два дні його протримали під вартою й зобов'язали в п'ятиденний термін сплатити на депозит суду грошову заставу – 7,6 мільйонів гривень. Але станом на 11 червня застава так і не була сплачена.

Позаяк забудовник проігнорував рішення суду, прокурор Генеральної прокуратури України Олександр Новіков подав клопотання про заміну запобіжного заходу на тримання під вартою. Це клопотання мало розглядатися в ході судового засідання. Та оскільки Олег Репа шість раз поспіль не з’явився на судове засідання, то, згідно закону, без його присутності розглядати дане клопотання неможливо.

Тому прокурор ГПУ Олександр Новіков під час судового засідання 11 червня 2019 року вніс клопотання про здійснення приводу Олега Репи примусово – за участі двох судових приставів.

За словами адвоката Олега Репи – Олега Паламарчука – його підзахисний на момент проведення судового засідання знаходився у лікарні під капельницями. Втім, жодних підтверджуючих документів адвокат не надав.

Нагадаємо, відсутність на попередніх п’яти засіданнях Олег Репа пояснював тим, що у нього стався гіпертонічний криз. Згідно даних із медичних документів, забудовника раніше госпіталізували до лікарні із артеріальним тиском 140/80.

Протягом двох місяців прокурор Генеральної прокуратури України долучив до справи нові докази злочинної діяльності Олега Репи. За його словами, попри накладений арешт на ЖК «Шевченківський квартал», відділ продажу досі працює, а Репа продовжує свою злочинну діяльність.

Разом з тим, 5 червня 2019 року суддя Печерського районного суду Галина Матійчук прийняла безпрецедентне рішення – об’єднати два клопотання прокурора Олександра Новікова щодо зміни запобіжного заходу на тримання під вартою в одне клопотання.

«В законі немає прямої норми, яка б дозволяла об’єднувати два клопотання в одне. Я вніс перше клопотання, бо Репа не сплатив заставу, тобто, не виконав судове рішення. А друге клопотання я вніс – бо ми зафіксували продовження злочинних дій підозрюваного», – пояснив Олександр Новіков.

Разом з тим, суддя Матійчук відмовила у задоволенні клопотання про відвід прокурора Олександра Новікова через «упередженість», про яку заявляв Олег Репа.