Київський апеляційний суд вирішив стягнути із депутата Авер'янова мільйонні борги аліментів на дітей

21 января 2020 — 13:30

Київський апеляційний суд виніс рішення про задоволення позову Євгенії Авер'янової проти її колишнього чоловіка, депутата Чернігівської обласної ради Олега Авер'янова, стосовно примусового стягнення з нього мільйонної заборгованості у вигляді аліментів на двох спільних дітей. Про це із зали суду повідомляє кореспондент Нова Влада.

Відео із даного судового засідання можна переглянути ТУТ.

У ході судового засідання стало відомо, що Олег Авер'янов добровільно платить аліменти на утримання двох неповнолітніх дітей, розмір яких вказаний у мировій угоді між колишнім подружжям.

В даній мировій угоді було прописано додаткове зобов’язання Олега Авер'янова щодо сплати аліментів у розмірі частки від доходу.

Три роки поспіль депутат декларував доходи на рівні 150-300 тисяч гривень рік. А коли суд першої інстанції зупинив стягнення аліментів через наявність мирової угоди, Аверянов показав доходи за місяць у розмірі 4,8 млн. грн.

Разом з тим, він не виплатив грошову суму на дітей із своїх нових надходжень. Тому Євгенія Авер'янова звернулася до Київського апеляційного суду, щоб стягнути ці кошти із боржника.

Розглянувши даний позов, Київський апеляційний суд відмінив рішення, яким було зупинено нарахування аліментів. Відповідно, на всі доходи боржника будуть нараховуватися аліменти на утримання його дітей.

Нагадаємо, у жовтні 2019 року НАЗК в ході перевірки виявила недостовірні відомості щодо нерухомості депутата обласної ради Олега Авер'янова. В матеріалах справи є інформація про те, що протягом 2015-2018 років різні фізичні особи поповнювали рахунки Олега Авер'янова на загальну суму близько двох мільйонів гривень.

Також Генеральна прокуратура України вручила підозру Олегу Авер'янову за фактом викрадення автомобіля у його екс-дружини Євгенії Авер'янової.

Раніше Нова Влада в ході розслідування з'ясувала, що депутат Чернігівської обласної ради Олег Авер'янов разом із народним депутатом України Валерієм Дубілем приймали участь у рейдерському захопленні агрохолдингу ТОВ «Промстройінновація» на Чернігівщині. Зараз за фактом незаконного заволодіння чужого майна ведеться досудове розслідування в Державному бюро розслідувань.

Антигерои Украины

Справу голови виконкому Радикальної партії Олега Авер'янова про викрадення авто із Києва хочуть передати в Прилуцький суд (ДОКУМЕНТ)

16 января 2020 — 08:46

У вівторок, 15 січня 2020 р., Святошинський районний суд міста Києва почав розглядати резонансну справу голови виконкому Радикальної партії Олега Ляшка Олега Авер'янова про звинувачення у викраденні ним автомобіля Porsche Cayenne у своєї екс-дружини Євгенії Авер'янової. Про це із зали судового засідання передає кореспондент Нова Влада.

Відео із даного судового засідання можна переглянути ТУТ.

Депутата Чернігівської обласної ради Олега Авер'янова підозрюють у вчиненні злочинів по чотирьом кримінальним статтям: незаконне заволодіння транспортним засобом, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 289), пособник злочину (ч. 5 ст. 27), підробка документів (ч. 1 ст. 358), використання завідомо підробленого документа (ч. 4 ст. 358).

За словами прокурора Ковальова А.В., якщо вину депутата доведуть, він може опинитися за гратами на строк від десяти до п'ятнадцяти років з конфіскацією майна.

В ході судового засідання судді засумнівалися в тому, що саме Святошинський суд повинен розглядати цю справу. Це кримінальне провадження вони хочуть передати в Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області.

doc_sud_av1.jpg

doc_sud_av2.jpg

«Особливо тяжкий злочин підсудного був вчинений поза межами територіальної юрисдикції Святошинського районного суду міста Києва. А саме – в місті Прилуки Чернігівської області. Порушення правил підсудності є істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону, а тому безумовною підставою для скасування судового рішення», – пояснила головуюча суддя М. Оздоба.

Для визначення підсудності судді М. Оздоба, І. Бандура та В. Новик направили дане кримінальне провадження до Київського апеляційного суду для вирішення питання про звернення з поданням до Касаційного кримінального суду Верховного суду.

Протягом п'яти днів дане питання має бути вирішене.

Нагадаємо, раніше Нова Влада в ході розслідування з'ясувала, що депутат Чернігівської обласної ради Олег Авер'янов разом із народним депутатом України Валерієм Дубілем приймали участь у рейдерському захопленні агрохолдингу ТОВ «Промстройінновація» на Чернігівщині. Зараз за фактом незаконного заволодіння чужого майна ведеться досудове розслідування в Державному бюро розслідувань.

Антигерои Украины

Чернігівський окружний адмінсуд залишив без розгляду позов про передачу КП «Ліки України» приватній компанії

03 октября 2019 — 16:47

Чернігівський окружний адміністративний суд прийняв рішення без розгляду залишити позовну заяву у справі щодо передачі майнового комплексу комунального підприємства «Ліки України» в оренду приватній компанії ТОВ «Ліки України».

Відповідне рішення було прийняте 1 жовтня 2019 р. під час судового засідання за головування судді Юрія Скалозуба, передає кореспондент ІА Нова Влада.

Відеозапис даного судового засідання можна переглянути ТУТ.

Підставою до такого рішення стало клопотання представників відповідача – Чернігівської обласної ради та Управління комунального майна Чернігівської обласної ради. Відповідачі зазначили, що депутати місцевої ради не наділені адміністративною дієздатністю для пред’явлення такого позову.

Представник Чернігівської обласної прокуратури та адвокат позивачів із цим клопотанням не погодились.

«Ми з цією позицією категорично не можемо погодитися. Депутат будь якої ради, зокрема і обласної, є представником інтересів територіальної громади. В даному випадку спільних інтересів територіальної громади Чернігівської області, які було порушено незаконним рішенням щодо відчуження майнового комплексу комунального підприємства «Ліки України», на захист яких виступили депутати», – зазначив адвокат позивачів Микола Торбєєв.

Після заслуховування позиції сторони позивачів з відповідного клопотання, суддя пішов до нарадчої кімнати, після чого оголосив рішення залишити позовну заяву без розгляду.

За словами Миколи Торбєєва, сторона позивачів дане рішення однозначно оскаржуватиме.

Як зазначив суддя засідання Юрій Скалозуб, скарга може бути подана протягом 15 днів до Шостого апеляційного адміністративного суду.

Нова Влада вже писала, що у лютому 2019 року чернігівське комунальне підприємство «Ліки України» передало усе своє майно щойно створеній приватній фірмі із однойменною назвою – ТОВ «Ліки України». За даними ЗМІ, контроль над активами, в тому числі, отримали офшорні компанії, які відносяться до так званої бізнес-групи «Європа». За даними журналістів, контролюють цю бізнес-групу народний депутат України Валерій Дубіль та депутат Чернігівської облради Олег Аверянов.

Майже одразу після того, як ТОВка отримала на свій баланс аптеки, лабораторії, житловий фонд і оборотні засоби вартістю 147 млн грн, комунальне підприємство було ліквідоване.

Після цього депутати Чернігівської обласної ради – Сергій Гайдай, Микола Дейкун, Ольга Чередник, Микола Мисник та Сергій Журман – звернулись до суду з позовом до Чернігівської обласної ради та Управління комунального майна Чернігівської обласної ради про:

- визнання протиправним та скасування рішення 12 сесії 7 скликання Чернігівської обласної ради від 28.03.2018 р. №66-12/VII «Про внесення змін до Положення про порядок передачі майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області в оренду'»;

- визнання протиправним та скасування рішення 12 сесії 7 скликання Чернігівської обласної ради від 28.03.2018 р. №66-12/VII «Про затвердження Положення про управління комунального майна Чернігівської обласної ради у новій редакції'»;

- визнання протиправним та скасування наказу начальника Управління комунального майна Чернігівської обласної ради від 08.10.2018 р. №159 «Про передачу в оренду цілісного майнового комплексу комунального підприємства «Ліки України» Чернігівської обласної ради».

Нагадаємо, 27 серпня 2019 року антикорупційні та пацієнтські організації закликали партію «Слуга народу» не погоджувати кандидатуру народного депутата Валерія Дубіля на посаду першого заступника Комітету з питань здоров’я нації, медичних послуг та медичного страхування Верховної Ради України.

Антигерои Украины

Прокурор ГПУ Будагян виступила на боці рейдерів агрохолдингу «Промстройінновація» на Чернігівщині?

19 сентября 2019 — 15:20

В ході судового засідання у Шевченківському районному суді міста Києва прокурор Генеральної прокуратури України Сюсанна Будагян стала на бік рейдерів, які захопили агрохолдинг ТОВ «Промстройінновація» на Чернігівщині, передає Нова Влада.

Відео із судового засідання можна переглянути ТУТ.

Зокрема, Будагян ввела в оману суддю Євгенія Сидорова про те, що існує судове рішення, яке начебто підтверджує перехід агрохолдингу від одного власника до іншого.

«Є рішення суду з цього приводу, яке набрало законної чинності», – сказала прокурор у відповідь на запитання судді, проте зазначила, що такого рішення на даний час у неї немає.

Разом з тим, адвокат діючого директора одного із підприємств агрохолдингу ТОВ «Прилуцьке ХПП» Віталій Стопчанський зазначив, що є судове рішення, яке, навпаки, підтверджує те, що Міністерство юстиції України незаконно відмовило в поверненні 75% частки бізнесу Олександру Головачу.

Нагадаємо, як повідомляли ЗМІ, Спеціалізована антикорупційна прокуратура розслідує причетність народного депутата Валерія Дубіля та депутата Чернігівської облради Олега Авер’янова за участі працівників правоохоронних органів до незаконного заволодіння 75% частки у ще одного співвласника агрохолдингу – Олександра Головача.

В ході розслідування Нова Влада з’ясувала, що до 18 липня 2018 року 75% частки в агрохолдингу ТОВ «Промстройінновація» належала Олександру Головачу, 12,5% – народному депутату від партії «Батьківщина» Валерію Дубілю, 12,5% – депутату Чернігівської облради Олегу Авер'янову.

Протягом 2012-2018 рр. Олександр Головач інвестував мільйони доларів в розвиток бізнесу: частину коштів – у вигляді інвестицій, частину коштів – як позику Дубілю і Авер'янову (які на момент інвестування не мали достатніх коштів і обіцяли їх повернути через деякий час).

Незважаючи на чітко прописані в договорах позики терміни, Дубіль і Авер'янов так і не повернули, за словами Головача, позичені мільйони. Зате Авер'янов звернувся до приватного нотаріуса Ірині Мамай і, як стверджує Олександр Головач, використавши підроблені документи, переоформив його частку на користь Валерія Дубіля. Таким чином, агробізнес став на 87,5% належати Дубілю, і на 12,5% – Авер'янову.

Антигерои Украины

Активісти закликають «Слугу народу» не призначати Валерія Дубіля до керівництва медкомітету через зв’язки «із махінаторами часів Януковича»

27 августа 2019 — 17:34

Антикорупційні та пацієнтські організації закликають партію «Слуга народу» не погоджувати кандидатуру народного депутата Валерія Дубіля на посаду першого заступника Комітету з питань здоров’я нації, медичних послуг та медичного страхування Верховної Ради України. 

Про це йдеться на офіційній сторінці громадської організації «Центр протидії корупції» (ЦПК), передає Нова Влада.

Активісти висловлюють недовіру до народного депутата України Валерія Дубіля, позаяк його помічником та довіреною особою був Дмитро Підтуркін – колишній радник по закупівлям міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової (2011-2013 рр.).

«Підтуркін входив у робочі групи, які розробляли документацію з лікарських засобів та номенклатур. Ці групи формували перелік ліків, що закуповували за кошти платників податків, в розкраданні яких і звинувачують Богатирьову, – повідомляють в ЦПК. – То були золоті часи для різноманітних прокладок, фіктивних фірм, які на закупівлях медпрепаратів розкрадали мільярди гривень. Завдяки міжнародним закупівлям ліків корумповані схеми вдалось зламати».

Активісти апелюють до свідчень СБУ, згідно з якими у 2012-2014 роках, коли Раїса Богатирьова була на посаді міністра, понад 1 млрд грн було вкрадено з бюджетних коштів на ліки.

«Корупційні схеми Богатирьової та її поплічників призвели до значного завищення цін на лікарські засоби і медичні вироби. За даними СБУ фармацевтичні дистрибютори постачали ліки на замовлення МОЗ за цінами завищеними на 20-40%», – заявляють громадські діячі.

«Центр протидії корупції» вимагає, щоб керівництво Комітету охорони здоров’я «було позбавлено корупційного шлейфу та відверто лобістських зв`язків з махінаторами часів Януковича».

«Мета цих людей лише одна – зупинити реформи і повернення назад корупції в закупівлі ліків для важкохворих, – на підкріплення до заяви ЦПК заявив голова правління громадської організації «Пацієнти України» та член координаційної ради Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІД Дмитро Шерембей на своїй сторінці у фейсбуці. – Для партії «Слуга народу» – це хороший тест. Вибір простий: вибирайте людей, які можуть побудувати нове, або взяти старих, які будують тільки схеми, надійні та прибуткові. Скажу одразу: Раїса Богатирьова більш кваліфікована у цих справах. І її зняли з розшуку. Надіюсь, це була просто помилка через невігластво. І її в фіналі не допустять. І перший зам голови комітету буде людина не з минулого Богатирьової».

Нагадаємо, Валерій Дубіль останнім часом публічно критикує діюче керівництво Міністерства охорони здоров’я.

Нова Влада писала про те, що нещодавно бізнес-орбіта Дубіля поповнилася ще й фармацевтичною сферою. Зараз на Чернігівщині відбувається судовий розгляд щодо незаконної передачі комунального підприємства «Ліки України» щойно створеній приватній фірмі із однойменною назвою – ТОВ «Ліки України».

Майже одразу після того, як ТОВка отримала на свій баланс аптеки, лабораторії, житловий фонд і оборотні засоби вартістю 147 мільйонів гривень, комунальне підприємство було ліквідоване.

Зараз група депутатів Чернігівської облради та прокуратура області через суд намагаються повернути у власність громади майновий комплекс «Ліки України» – 88 об’єктів нерухомості загальною площею близько 25 тис. кв. м.

Антигерои Украины

Дубілет розповів про новий проект Кабміну для захисту бізнесу від рейдерства

20 августа 2019 — 19:22

Радник тимчасового виконувача обов'язків очільника СБУ Івана Баканова Дмитро Дубілет, розповів, як захищатимуть восени бізнес від рейдерства. Про це він написав у Facebook, передає Нова Влада.

«Продовжую вас знайомити з нашою боротьбою проти рейдерства. Нижче я розповім про проект, який, за нашою оцінкою, дозволить істотно знизити рейдерство проти бізнесу», – пояснив Дубілет.

За його словами, восени запустять пілот Мін'юсту/Кабміну, який дозволить бізнесу легше захищатися.

«Ми хочемо дати можливість будь-якому бізнесу доповнювати свій статут простим положенням: реєстраційні дії, пов'язані з цим бізнесом, повинні супроводжуватися додатковим електронним документом, на які накладено ЕЦП (електронний цифровий підпис – Ред.) осіб, які визначить бізнес. Якийсь бізнес визначить, що досить ЕЦП директора. Інший – ЕЦП окремих або всіх власників. Кожен нехай вирішує сам.

Зміни до статуту вносяться, як і зараз, через нотаріусів. Це зобов'яже всіх реєстраторів перед проведенням реєстраційної дії перевіряти, чи немає у бізнесу цього додаткового захисту. Якщо він є, то вимагати відповідний ЕЦП. Таким чином, бізнес зможе реально захиститися. Адже крадіжка або злом ЕЦП – це набагато більш рідкісні кейси, ніж, умовно, підкуп реєстратора (це я знаю ще з банківського досвіду)», – розповів Дмитро Дубілет.

Нагадаємо, Дубілет закликав українців повідомляти про випадки рейдерства.

Раніше Нова Влада розповідала про те, як Мінюст може заробляти на незаконних оборудках в агробізнесі. Близько року народний депутат Валерій Дубіль та депутат Чернігівської облради 0Олег Авер’янов намагаються довести, що чесно відібрали 75% агробізнесу у свого партнера Олександра Головача. Попри чітко прописані у договорах позики строки, Дубіль та Авер’янов так і не повернули співвласнику бізнесу Олександру Головачу позичені мільйони доларів. Натомість Авер’янов звернувся до приватного нотаріуса Ірини Мамай та, використавши, на думку Головача, підробні документи, переоформив його частку на користь Валерія Дубіля.

Разом з тим, інтереси Дубіля у судових засіданнях стосовно спорів в агробізнесі представляють його колеги по партії «Батьківщина». Наприклад, адвокатом нового керівництва ТОВ «ВО Прилуцьке» є Віталій Нестор – голова Центру захисту Киян, створеного за ініціативою партії «Батьківщини». Окрім цього, Віталій Нестор захищає Валерія Дубіля і в інших судових процесах. Схоже на те, що «Батьківщина» зараз максимально залучає свої кадри, щоб захистити схеми свого соратника.

Антигерои Украины

Суд змусив ДБР почати перевірку прокурора ГПУ по справі «будинків Войцехівського»

20 августа 2019 — 18:31

20 серпня 2019 р. Шевченківський районний суд міста Києва зобов’язав Державне бюро розслідувань протягом 24 годин внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення кримінального правопорушення прокурором Генпрокуратури Олександром Новіковим, який є процесуальним керівником по кримінальному провадженню №12012110060000120. Про це йдеться в ухвалі суду, передає Нова Влада.

В рамках цієї справи будівництво більше тридцяти житлових комплексів (так званих «будинків Войцехівського») у місті Києві було визнано самочинним.

Інвестори звернулися до ДБР із проханням розпочати досудове розслідування за фактом скоєння прокурором правопорушення за ч. 2 ст. 367 ККУ (службова недбалість) та визнати їх потерпілими. Але ДБР відмовило їм у цьому. Тому інвестори звернулися до Шевченківського районного суду міста Києва.

Постраждалі інвестори «будинків Войцехівського» звинувачують прокурора у недбалості, вважаючи його винним у тому, що цілий ряд ЖК попри заборони та арешти ГПУ продовжували будівництво комплексу та продаж квартир протягом кількох років.

Зокрема, ошукані інвестори ЖК «Деміївський квартал», до якого відносяться комплекси «Олімпійське містечко» та «Панорамне містечко», вважають Новікова винним у тому, що після винесення судом ухвали про арешт будівництва не був опечатаний офіс продажу, будівельний майданчик та будівельна техніка на ЖК «Деміївський квартал».

За словами інвесторів, це дозволило забудовнику будувати тривалий час нові секції, здійснювати повноцінний продаж квартир та нежитлових приміщень, збільшуючи в геометричній прогресії кількість потерпілих сімей.

«Я точно б не купила в цьому житловому комплексі квартирі в середині 2016 року, якщо б офіс продажу був опечатаний і будівництво було зупинено, – зазначає одна з ошуканих пані у колективному зверненні інвесторів до Державного Бюро розслідувань. – Але я декілька разів приїздила до будинку на Ракетну, 24, де в офісі продажу працювало багато менеджерів, мені пропонували квартири в різних секціях, а будівельна техніка працювала майже постійно. Я не могла подумати, що все це будівництво на той момент було вже два роки під арештом».

Нагадаємо, подібна ситуація склалася ще в одному із «будинків Войцехівського» – ЖК «Шевченківський квартал». Попри накладений Генпрокуратурою (а саме Олександром Новіковим) арешт на будівництво, офіси продажу продовжували працювати протягом багатьох місяців, і будівництво продовжувалося.

Заарештований фігурант кримінального провадження стосовно шахрайських дій під час будівництва ЖК «Шевченківський квартал» Олег Репа не вніс грошову заставу. Попри вимогу Олександра Новікова, Печерський районний суд міста Києва не змінив йому запобіжний захід на тримання під вартою. Тому забудовник і досі знаходиться на волі. Разом з тим, суд відмовив Олегу Репі замінити Олександра Новікова на іншого прокурора.

 

Антигерои Украины

Мільйонні схеми, бандити і поліцейський «дах». Як працює партія «Батьківшина» на Чернігівщині (Розслідування)

20 июля 2019 — 00:44

Заступник голови партії «Батьківщина» Валерій Дубіль та голова Чернігівського осередку «Радикальної партії Олега Ляшка» Олег Авер’янов – одні із найвпливовіших політиків в Чернігівській області. Багато років представляючи інтереси народу у ролі депутатів, земляки та друзі родом із Прилук примудрилися в рази примножити свої статки. Вплив Дубіля та Авер’янова не обмежується політикою, і торкається різних сфер бізнесу та правоохоронних органів. Як це впливає на діяльність партії «Батьківщина», з’ясовувала Нова Влада.

Гроші не пахнуть

Напередодні парламентських виборів на вулицях міста Прилук можна побачити десятки білбордів, які закликають голосувати за кандидата від партії «Батьківщина» – Сергія Коровченка. Цей мажоритарник – не місцевий. Він родом із Луганська, але понад десять років активно бере участь у партійних заходах «Батьківщини».

5_0.jpg

Місто Прилуки майорить агітаційними білбордами Сергія Коровченка, липень 2019-го року

Найяскравіший факт із біографії Коровченка – це те, що він є фігурантом скандальної кримінальної справи по захопленню Криму Російською Федерацією, і за це йому «світить» до 15-ти років ув’язнення за державну зраду.

8_0.jpg

Валерій Дубіль та Сергій Коровченко (крайній справа)

Втім, заступник голови партії «Батьківщина» Валерій Дубіль намагається не згадувати про темні плями в біографії Коровченка, з посмішкою на обличчі представляє його роль у партії як «наш головний спонсор». Ба більше, громадянською дружиною та бізнес-партнером Сергія Коровченка є керівник «технологічного штабу» партії Владислава Молчанова, яка займається фінансовими питаннями «Батьківщини».

В деяких партійних осередках наявність подібних осіб викликають бурю протесту. Представники Київської міської партійної організації ВО «Батьківщина» відмовилися працювати за вказівками Молчанової, виявивши її зв’язки із російським бомондом. Партійці розуміють, що співпраця із представниками держави-агресора може позначитися на рейтингах політичної сили, а тому, за даними Нова Влада, зверталися до Юлії Тимошенко і вимагали звільнити Молчанову з керівної посади.

Втім, Юлія Володимирівна, вочевидь, проігнорувала це звернення, позаяк Молчанова і досі плідно співпрацює із «Батьківщиною».

Тому що коли мова йде про фінансування партії, то включається принцип «гроші не пахнуть».

«Батьківщина почала використовували президентські вибори як підготовку до парламентських – створювали для цього сітку. Бо пізніше це робити було б уже пізно. Дубіля зробили заступником Тимошенко по партії, бо він використовував принцип роботи російських політологів, які за його допомогою змогли приїхати до України, щоб працювати у партії «Батьківщина», – розповів Нова Влада інсайдер із оточення Валерія Дубіля.

Зараз генеральний прокурор Юрій Луценко називає Валерія Дубіля одним із організаторів масштабної схеми підкупу виборців напередодні першого туру президентських виборів 2019 року:

«Саме він (Валерій Дубіль – Ред.), за наявними у нас доказами (…), координував і організовував оплату технологів, в тому числі, з Російської Федерації, котрі організовували сітку для виборів, яка фінансувалася з позавиборчого фонду. Суми, які фінансувалися, вражають. Йдеться про сотні і сотні мільйонів», – заявляв раніше Юрій Луценко.

Про свої наміри внести у парламент подання про зняття депутатської недоторканності із Валерія Дубіля, і притягти його до кримінальної відповідальності Луценко говорив ще на початку березня цього року. Але і зараз, через два місяці після наданої обіцянки, генпрокурор досі цього не зробив.

Окрім цього, зараз Спеціалізована антикорупційна прокуратура розслідує кримінальну справу проти Дубіля. Депутата підозрюють у вчиненні шахрайських дій, незаконному заволодінні майном підприємств (рейдерство), декларуванні недостовірної інформації та незаконному збагаченні.

Мільйони гривень потрапляють до кишень прилуцьких можновладців через низку заплутаних схем. Один із найгучніших скандалів пов’язаний із рейдерським захопленням агрохолдингу ТОВ «Промстройінновація» на Чернігівщині. Компанію заснували три офшорні фірми, кінцевими бенефіціарними власниками яких були Олександр Головач (його частка складала 75%), Валерій Дубіль (12,5%) та Олег Аверянов (12,5%).

11_0.png

Як писала Нова Влада, у липні 2018 року державний реєстратор Ірина Мамай без відома власника компанії «Скайнет Маркетинг ЛТД» внесла зміни до державного реєстру юридичних осіб, прибравши цю компанію з числа засновників ТОВ «Промстройінновація».

На початку серпня 2018 го року на підприємства агрохолдингу було здійснено рейдерське захоплення: на територію зайшли невідомі люди, які представилися новим керівництвом.

І тепер спеціалізована антикорупційна прокуратура за скаргою власника компанії «Скайнет Маркетинг ЛТД» Олександра Головача почала розслідування можливої ​​причетності нардепа Валерія Дубіля і депутата Чернігівської облради Олега Авер'янова до атаки на агрохолдинг і активи агробізнесмена.

Разом з тим, інтереси Дубіля у судових спорах стосовно спорів в агробізнесі представляють його колеги по партії «Батьківщина». Наприклад, адвокатом нового керівництва ТОВ «ВО Прилуцьке» є Віталій Нестор – голова Центру захисту Киян, створеного за ініціативою партії «Батьківщини». Окрім цього, Віталій Нестор захищає Валерія Дубіля і в інших судових процесах.

Стартовий капітал

Якщо вірити деклараціям, у 2011 році Валерій Дубіль жив доволі скромно. Його дохід складав кілька тисяч доларів на місяць. У родини був заміський будинок (530 кв. м.), квартира (147 кв.м.) та одна земельна ділянка (11,5 тис. кв. м).

Та поки Дубіль займався законодавчою творчістю, у родині з’явилися ще три будинки, квартира та близько десятка нежитлових приміщень. А на додачу – три земельних ділянки, елітний автомобіль та мопед.

Будинок Валерія Дубіля у Прилуках

Звідки ж взялися такі статки? Бізнесом у родині народного депутата займається лише його дружина – Валентина Дубіль. На неї оформлені дві компанії: ТОВ «БІЗНЕС РІЄЛТ КОНСАЛТИНГ» та ТОВ «АГЕНТСТВО НЕРУХОМОСТІ «ЄВРОПА». Обидві компанії займаються «наданням в оренду й експлуатацією власного чи орендованого нерухомого майна».

10.jpg

Олег Авер’янов та Валерій Дубіль (справа)

Схожа історія небувалого збагачення – і в Олега Авер’янова – близького друга та бізнес-партнера Дубіля. Отримавши посаду заступника голови Державної служби із надзвичайних ситуацій, він майже одразу потрапив у корупційний скандал: правоохоронці зафіксували, що під час закупівлі пожежних авто для ДСНС Авер’янов ймовірно брав участь у злочинній схемі «з метою заволодіння державними грошовими коштами»: «В ході процедури конкурсних торгів тендерний комітет ДСНС України посилаючись на сфабриковані недоліки у технічній документації, приймає рішення про відхилення деяких пропозицій конкурсних торгів щодо закупівлі таким чином, що єдиними учасниками, документація яких відповідає вимогам тендеру, залишаються TOB «МАН Трак енд Бас Юкрейн», яке буде постачати шасі по Лоту № 1 та підконтрольного заступнику ДСНС України Олегу Авер’янову ТОВ «ПК «Пожмашина», яке буде виготовляти навісне обладнання».

Свою підприємницьку діяльність у Прилуках Дубіль та Авер’янов починали разом ще на початку 2000. Тоді їхніми компаньйонами були Сергій Варнавський та Анатолій Мірошниченко. Це був бізнес по здачі металолому.

«В 1999-2000 році Авер’янов працював на військовій частині в Прилуках. Працював на складі, – згадує Євгенія Авер’янова, екс-дружина Олега Авер’янова. – Він розібрав склади із металу, і зробили склад із шифера. Так він заробив свої перші 10 тисяч доларів. Цей метал він здав компанйону Анатолію Мірошниченко. Потім він познайомився із Валерієм Дубілем. І почав розширяти свій бізнес: в Переяславі відкрив точку по збору чорного і кольорового металу, а потім і в інших регіонах України».

Пропрацювавши разом близько десяти років, партнери вирішили розділити бізнес: Дубіль почав працювати тільки з Авер’яновим, а Мірошниченко – з Варнавським.

«У Авер’янова залишився завод «Пожмашина», ресторан «Рок-н-ролл», ресторан «Хрущовка», частина київського ринку «Троєщина», у Дубіля – частина центрального гастроному та універмагу в Прилуках, ресторан «Латорре», будинки і інша нерухомість», - розповідає нам Євгенія Авер’янова.

А зараз усі четверо представляють інтереси народу України у якості депутатів. Щоправда, задіяні вони в різних політичних силах: Валерій Дубіль є заступником голови партії «Батьківщина», Олег Авер’янов очолює Чернігівський осередок Радикальної партії Олега Ляшка, Анатолій Мірошниченко та Сергій Варнавський є обличчям «Опозиційного блоку» в Чернігівській облраді.

Бізнес-партнери нині є дуже заможними людьми. Але вони не поспішають розповідати виборцям про джерела своїх статків. Наприклад, Сергій Варнавський нещодавно пояснив свій фінансовий успіх тим, що працює «25 годин на добу і встає на годину раніше».

А Валерій Дубіль і зовсім не бажає спілкуватися із журналістами Нова Влада стосовно джерел своїх доходів.

Разом з тим, деяке світло на джерела прибутків депутатів проливають інформаційні баталії навколо виборів ще у 2012 р., які потрапили в одну з судових справ. Мова про події, які розгорталися у Прилуках у період між 2000 та 2010 р. Начебто ці дані потрапили в інформаційний простір від джерел у міському відділенні міліції.

«Дубілем було захоплено два ринки: «Прилуцький Коопринок» і «Андріївський ринок», знесений конкуруючий ринок «Оптиміст»; взята під контроль Прилуцька Лісоторгова база; взято під контроль ТОВ «Екоресурс» (збір і продаж металобрухту); захоплена левова частка в статутному фонді «Черніговторчермета»; узятий під контроль збут кольорових металів в Києві, Донецьку, Дніпропетровську і порту Іллічівськ; компанія «Єврорадіо» (оптова торгівля продуктами харчування); ринок в місті Ніжині; самі рентабельні підприємства Прилуки. А згодом - один з найбільших ринків України - «Троещенскій ринок», – згадується в одній з судових ухвал. Цю інформацію за деякими даними журналістам розповідали екс-правоохоронці.

Певно, що захоплення такої кількості бізнес-об’єктів було б неможливим без участі кримінальних елементів. Джерела Нова Влада запевняють, що кримінальні авторитети і зараз контролюють увесь бізнес Дубіля та Авер’янова на Чернігівщині. Протекція «злодіїв у законі» настільки потужна, що їх оточення погрожує журналістам розправою за публікацію критичних матеріалів.

Так, нещодавно відомий чернігівський блогер Ігор Стах , який досліджував корупційні зв’язки місцевої політичної тусовки, отримав погрози життю. Стах наголосив, що йому особисто погрожував мешканець Прилук Сергій Головня, мовляв: «ти перейшов дорогу одній важливій особі, а тому забирайся геть із міста».

«Єдина важлива особа, якій я міг перейти дорогу, це – Віта Солорєва, кума та бізнес-партнер народного депутата від «Батьківщини» Валерія Дубіля, депутат Чернігівської облради», – зауважив Стах.

Неприступний офіс Батьківщини

Будівля в місті Прилуки на вул. Вокзальна, 50 належала Євгенії Авер’яновій, але за підробними документами, як свідчить судове рішення, в 2013 р. перейшла у власність ТОВ «Бізнес ріелт колсалтинг Груп», яка належить Лідії Дубині – тещі Валерія Дубіля.

Чотири роки знадобилося власниці, щоб повернути своє законне майно. Але поки тривала судова тяганина, у захопленому приміщенні знаходилася офіційна приймальня народного депутата Валерія Дубіля та Прилуцький осередок партії «Батьківщина».

2_2.jpg

Кілька років поспіль прилуцький офіс партії «Батьківщина» знаходився у приміщенні, відібраному незаконним шляхом

Але навіть після того, як Євгенія отримала рішення суду на свою користь, виселити «орендаторів» було непросто.

«Я давала офіційні вимоги партії «Батьківщина» – щоб вони залишили об’єкт. Прилуцький осередок партії очолювала Соларєва Вікторія. Але відповіді не було, – розповідає Євгенія. – Коли я прийшла в третій раз і сказала – звільніть приміщення, бо я сьогодні буду заселятися, мені сказали, що «з вами буде розмовляти наш адвокат». Я обурилася, і викликала поліцію і написала заяву про захоплення приміщення Соларєвою. Поліція мені відмовила у відкритті провадження. Але через суд мені вдалося це провадження відкрити. На це витратила цілий місяць».

Інтереси партії «Батьківщина» прийшов захищати кандидат в народні депутати у 205-му окрузі від "Батьківщини" Юрій Власенко, розповідаючи правоохоронцям про те, що «договір оренди є дійсним». При цьому, Власенко не показав правоохоронцям жодних документів про те, яке відношення він має до власності ТОВ «Бізнес Ріелт Консалтинг Груп».

Власенко своїм тілом перегородив вхід до приміщення. Низенька Євгенія не могла його відсунути з місця:

- Я звертаю вашу увагу на мої руки. Я нікого не штовхаю, – каже Власенко.

- Чого ви стоїте? Я ж дала вам всі документи?, – звертається Євгенія до поліцейських, вперше в житті бере в руки дрель і починає просверлювати дірку у замку.

- Працівники правоохоронних органів, не допускайте це безчинство, – каже Власенко.

- Не лізьте до мене! Це моя будівля! Я – власниця!, – розлючена Євгенія сверлить замок, щоб вперше за чотири роки переступити поріг будівлі, яка є її власністю.

«Свої» правоохоронці

Якщо у Прилуках розцвітає беззаконня, куди ж дивляться правоохоронці? Зараз Прилуцький відділ поліції ГУНП в Чернігівській області очолює Олександр Яцик. Його призначили після скандального затримання попереднього керівника – Руслана Крахмільця.

Департамент внутрішньої безпеки Нацполіції з’ясував, що Крахмілець покривав та отримував відсоток від прибутку бандитів, які «крали нафтогазопродукти не ховаючись, великими об’ємами і систематично».

«Посадовець, статки якого аж ніяк не відповідали його заробітній платні, жив, як кажуть, на широку ногу. Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного збагачення та декларування недостовірної інформації поліцейським чиновником», – розповіли правоохоронці.

Незважаючи на це, дивно сприймати інформацію від прилучан про те, що Крахмілець і зараз тісно спілкується із Яциком, і дає йому вказівки стосовно «співпраці» із місцевим легальним та нелегальним бізнесом.

Євгенія Авер’янова пригадує, як у 2015 році відбувалося призначення одіозного правоохоронця: «У нас з Аверяновим була спільна електронна пошта. І я бачила всі листи в 2015 році. І на цю пошту приходили резюме начальника Прилуцького відділу поліції Крахмелець Ярослава Петровича і начальника слідчого відділу Хвостенка (зараз він і досі на посаді)».

Як видно із переписки, Руслан Крахмілець зі своєї електронної пошти детально прописав Авер’янову план заходів щодо тодішнього начальника поліції Прилук, щоб замінити себе на його місце: «провести перевірку міського відділу, провести атестацію, перевірити внутрішній клімат у колективі, на час перевірок відсторонити від виконання функціональних обов’язків…».

3_0.jpg

Скріншот переписки кандидата на посаду начальника Прилуцького відділу поліції ГУНП в Чернігівській області Руслана Крахмільця та депутата Чернігівської облради Олега Авер’янова, 2015-й рік

За дивним збігом обставин, дуже скоро Крахмілець таки отримав бажану посаду. Але протримався на ній всього два роки. Саме тому – після звільнення – в прилуцьку поліцію прийшов новий кадр – Олександр Яцик.

«Новий начальник Яцик – це те саме, Крахмілець приїжджає в Прилуки і дає указання Яцику, – кажуть джерела Нова Влада, наближені до правоохоронних органів міста Прилук. – Разом вони вирішують, куди їхати і як отримати гроші з різних схем. Кримінальні справи навіть не відкривають, бо люди бояться розправи».

Маючи зв’язки у правоохоронних органах, обласним депутатам дуже просто почувати себе всесильними. І за прикладами далеко ходити не потрібно.

«Авер’янов підробляв документи, щоб привласнити собі авто колишньої дружини – Євгенії Авер’янової, – розповідає адвокат Володимир Юрченко. – Спочатку він надавав фіктивні документи, згідно яких він автомобіль у дружини за 1,5 млн. гривень купив, а потім у нього не було реєстраційного свідоцтва на машину і він написав заяву начальнику центру ДАІ №3 міста Києва, що документ він втратив і просив виготовити новий».

«Начальник ДАІ центру № 3 Києва наш спільний з колишнім чоловіком приятель», – пояснила Євгенія швидке отримання чоловіком нового реєстраційного свідоцтва, з яким він у той же день автомобіль без її згоди переоформив і комусь продав.

Ось чому зараз правоохоронці бездіють навіть тоді, коли на їхніх очах відбувається беззаконня.

Нові горизонти

Валерій Дубіль не має медичної освіти і ніколи не працював у профільному парламентському комітеті з питань охорони здоров’я. Але в партії «Батьківщина» він тепер позиціонує себе як очільник медичного напряму. Зокрема, Дубіль почав активно коментувати стан справ у фармацевтичній галузі.

Схоже на те, що нова «посада» з’явилася у Дубіля не просто так.

Нещодавно бізнес-орбіта Дубіля та Авер’янова поповнилася ще й фармацевтичною сферою. У лютому 2019 року чернігівське комунальне підприємство «Ліки України» передало усе своє майно щойно створеній приватній фірмі із однойменною назвою – ТОВ «Ліки України».

Майже одразу після того, як ТОВка отримала на свій баланс аптеки, лабораторії, житловий фонд і оборотні засоби вартістю 147 мільйонів гривень, комунальне підприємство було ліквідоване.

Згідно закону передача комунального майна у приватні руки мала обговорюватися під час сесії обласної ради. Але, як з’ясувала Нова Влада, в обхід цієї процедури керівнику Управління комунального майна Чернігівської облради Андрію Буніну дозволили самостійно розпоряджатися підпорядкованим майном в обхід громадськості та депутатів.

Бунін негайно цим скористався: він одним розчерком пера передав КП «Ліки України» в оренду ТОВ «Ліки України». При цьому, керівник комунального підприємства Ігор Назаренко отримав 13,5% акцій новоспеченого приватного фарм-гіганта. Власником ще 10,5% акцій стала фірма «Фрілайн інвестмент ЛТД». За деякими джерелами ймовірно кінцевим бенефіціарним власником якої є депутат Чернігівської облради Олег Авер’янов.

Разом з тим, однопартійці Авер’янова в облраді кажуть, що не здогадуються, хто саме з депутатів облради причетний до створення підприємства ТОВ «Ліки України».

«Я про це вперше чую. Не бачив таких. Не бачив», – прокоментував депутат обласної ради фракції Радикальної партії Олега Ляшка Дмитро Блауш.

Зараз група депутатів Чернігівської облради та прокуратура області через суд намагаються повернути у власність громади майновий комплекс «Ліки України».

«Я як позивач, і вся фракція, вважаємо, що було порушено порядок передачі цілісних майнових комплексів «Ліки України» в оренду, – заявила депутат Чернігівської облради Ольга Чередник. – Крім того, що стосується припинення діяльності комунального підприємства «Ліки України», в реєстрі фізичних осіб з 14 лютого 2019 р. перебуває в стані припинення, відповідно до наказу начальника Управління комунального майна».

Але Андрій Бунін налаштований дуже рішуче – бо на кону 88 об’єктів нерухомості загальною площею близько 25 тис. кв. м.

Якщо договір все ж визнають дійсним, громада Чернігівщини ризикує назавжди втратити контроль над майном, яке належало уже неіснуючому комунальному підприємству «Ліки України».

Хай там як, схоже на те, що на досягнутому ні Дубіль, ні Авер’янов зупинятися не збираються.

Антигерои Украины

Суддя 6-го апеляційного суду міста Києва Мельничук підробив своє рішення в угоду агрорейдерам?

20 июня 2019 — 11:25

Суддя Шостого апеляційного суду міста Києва Володимир Мельничук опублікував в Єдиному реєстрі судових рішень постанову, яка повністю суперечить рішенню, озвученому колегією суддів під час судового засідання, передає Нова Влада.

В ході судового засідання колегія суддів на чолі із Володимир Мельничуком розглядала позов міжнародної бізнес-компанії «Скайнет Маркетинг ЛТД» до Міністерства юстиції України.

У даній справі позивач – власник «Скайнет Маркетинг ЛТД» Олександр Головач – просив суд визнати скасувати дії державного реєстратора під час незаконного переоформлення на інших осіб його частки в агрохолдингу ТОВ «Промстройінновація» на Чернігівщині.

Нагадаємо, як писала Нова Влада, до 18 липня 2018 р. 75% частки в агрохолдингу ТОВ «Промстройінновація» належала Олександру Головачу, 12,5% – народному депутату від партії «Батьківщина» Валерію Дубілю, 12,5% – депутату Чернігівської облради Олегу Авер'янову.

Протягом 2012-2018 рр. тільки Олександр Головач інвестував мільйони доларів в розвиток бізнесу: частину коштів – у вигляді інвестицій, частину коштів – як позику Дубілю і Авер'янову (які на момент інвестування не мали достатніх коштів і обіцяли їх повернути через деякий час).

Незважаючи на чітко прописані в договорах позики терміни, Дубіль і Авер'янов так і не повернули, за словами Головача, позичені мільйони. Зате Авер'янов звернувся до приватного нотаріуса Ірини Мамай і, як стверджує Олександр Головач, використавши підроблені документи, переоформив його частку на користь Валерія Дубіля. Таким чином, агробізнес став на 87,5% належати Дубіль, і на 12,5% – Авер'янову.

Нова Влада повідомляла, що 6 червня 2019 р. Шостий апеляційний суд міста Києва визнав протиправним рішення Антирейдерської комісії Міністерства юстиції України №2837 /7 від 13 серпня 2018 року про відмову в задоволенні скарги міжнародної бізнес-компанії «Скайнет Маркетинг ЛТД» на дії державного реєстратора під час незаконного переоформлення частки в агрохолдингу ТОВ «Промстройінновація».

Відповідне рішення з місця зачитав головуючий суддя Володимир Мельничук. Дане судове засідання було зафіксовано журналістами на відео.

Але 10 червня в єдиному реєстрі судових рішень з’явилося протилежне за змістом рішення«у задоволенні адміністративного позову Міжнародної бізнес компанії «СКАЙНЕТ МАРКЕТІНГ ЛТД.» до Міністерства юстиції – відмовити».

За словами адвоката «Скайнет Маркетинг ЛТД» Олексія Салоїда, рішення про відмову наших позовних вимог не могло з’явитися просто так.

«Судді винесли рішення без нашої участі. Це уже є порушення стосовно прав мого клієнта. Вочевидь, уже готувалося певне рішення заздалегідь. Головуючий зазвичай пише рішення від імені всієї колегії. У даному випадку це Володимир Мельничук, – розповів адвокат. – Коли ми пішли до суду, і запитали чому зміст опублікованого рішення не відповідає озвученому під час засідання, судді просто перелякалися. Розуміючи весь тягар кримінальної відповідальності за незаконне винесення рішення, судді одразу внесли в реєстр судових рішень та видали представнику позивача судове рішення, яке відповідає оголошеному в судовому засіданні 6 червня».

Проте станом на сьогодні у судовому реєстрі по зазначеній справі досі висять два скорочених судових рішення, які повністю протилежні одне одному.

На думку Олександра Головача, цим можуть скористатися Валерій Дубіль та Олег Авер’янов, які відібрали у нього 75% частки компанії ТОВ «Промстройінновація».

«Судове рішення тягне за собою повний перегляд нашої скарги Антирейдерській комісії. А рейдери Дубіль та Авер’янов посилаючись на «вигідне» для них судове рішення, можуть використати цей документ для того, щоб гальмувати процес відновлення моєї частки в агрохолдингу. Адже згідно закону «Про доступ до судових рішень» вилучати судові рішення (навіть із помилками) з Реєстру не дозволяється», – каже Головач.

«В ідеалі, проголошена в судовому засіданні вступна та резолютивна частини рішення мають співпадати. Виправлення до тексту допускаються процесуальним законом, але за спеціальною процедурою, – пояснює  асоційований експерт Українського інституту майбутнього Тетяна Ющенко. – Існування двох різних за змістом судових рішень не допускається».

Експерт підкреслює: невідповідність резолютивної частини, проголошеної в судовому рішенні, резолютивній частині повного рішення, є порушенням процесуального закону.

«Таке рішення можна оскаржити бо це призводить до невизначеності предмету апеляційного оскарження. Наведені дії судді, у випадку їх встановлення, можуть бути предметом дисциплінарного провадження. Наявність в реєстрі суд рішень двох версій одного й того самого рішення суду, може свідчити однаково як про неуважність судді так і про свідоме нехтування законом. Все залежить від можливості встановлення умислу в таких діях служителя правосуддя», – пояснила Ющенко.

«Суддя, який спочатку оголосив одне рішення, а потім написав на папері інше рішення, тим самим він скоїв злочин проти правосуддя і має бути неминуче притягнутий до кримінальної відповідальності», – додає членкиня правління Міжнародної спілки «Інститут національної політики» Марина Багрова.

За її словами, дуже часто, коли судові справи стосуються рейдерських захоплень, на суддів з боку рейдерів і великих фінансово-олігархічних структур чиниться тиск у вигляді підкупу або шантажу.

«Тому, якщо суддя змінив своє рішення, це не може не свідчити про його підкуп з боку фінансово олігархічної структури. Безумовно, це справжнісінький прояв не тільки корупції, але і відвертого свавілля в чистому вигляді», – зазначила Багрова.

Антигерои Украины

Підозрюваний у шахрайстві з ЖК «Шевченківський квартал» Олег Репа в восьмий раз не з’явився на судове засідання

19 июня 2019 — 17:57
Олег Репа
Олег Репа

Підозрюваний у шахрайстві з ЖК «Шевченківський квартал» Олег Репа в восьмий раз не з’явився на судове засідання, яке мало відбутися сьогодні, 19 червня 2019 р., в Печерському районному суді міста Києва, передає Нова Влада.

Під час сьогоднішнього засідання суддя Олена Бусик мала розглянути клопотання прокурора Генеральної прокуратури України Олександра Новікова стосовно заміни запобіжного заходу для Олега Репи на тримання під вартою.

Натомість, підозрюваний на судове засідання не з’явився. Не прийшли і двоє його захисників: адвокати Олег Паламарчук та Олександр Шевченко.

Постраждалі від злочинних дій забудовника інвестори дві години провели у коридорі під залою засідань, де мало відбутися судове засідання. Активісти принесли із собою саморобні плакати «Де наші гроші?», «Репа – шахрай!».

«Репа думає, що він самий хитрий. Спочатку він вдавав, що хворіє, і приносив липові медичні довідки про гіпертонічний криз, а тепер придумав новий спосіб затягування часу – найняв ще одного адвоката», – бідкаються інвестори.

Сторона захисту попросила суддю перенести засідання на іншу дату, бо для того, щоб новий адвокат зміг ознайомитися із матеріалами справи, потрібен певний час. Тому суддя Бусик оголосила перерву у судовому засіданні до 16:10 9 липня 2019 р.

Нагадаємо, Олег Репа кілька разів не з’являвся на судові засідання, де мали розглядати заміну для нього запобіжного заходу на тримання під вартою. Прокурор Олександр Новіков зазначив, що підозрюваний не сплатив суму застави 7,6 мільйони гривень, і продовжує злочинні дії в житловому комплексі «Шевченківський квартал». За його словами, в таких випадках, закон вимагає від сторони обвинувачення винести клопотання про заміну запобіжного заходу на тримання під вартою.

«Застава 7,6 мільйони гривень не була внесена, тобто, Репа не виконав рішення суду. Зневага до суду – це достатня підстава про зміну запобіжного заходу? Про це ми говорили у квітні, – зазначив прокурор Олександр Новіков. – А у травні ми знайшли нові докази стосовно дій Олега Репи. 200 стаття КПК говорить про те, що прокурор зобовязаний подати клопотання про більш жорстку міру запобіжного заходу. 23 травня ми надали суду докази того, що злочинні дії Олегом Репою продовжуються».

Нагадаємо, забудовнику ЖК «Шевченківський квартал» Репі заборонили з’являтися в офісі продажів.

Антигерои Украины

Pages