Новини та ділова аналітика для проактивних

Дубілет розповів про новий проект Кабміну для захисту бізнесу від рейдерства

20 августа 2019 — 19:24

Радник тимчасового виконувача обов'язків очільника СБУ Івана Баканова Дмитро Дубілет, розповів, як захищатимуть восени бізнес від рейдерства. Про це він написав у Facebook, передає Нова Влада.

«Продовжую вас знайомити з нашою боротьбою проти рейдерства. Нижче я розповім про проект, який, за нашою оцінкою, дозволить істотно знизити рейдерство проти бізнесу», – пояснив Дубілет.

За його словами, восени запустять пілот Мін'юсту/Кабміну, який дозволить бізнесу легше захищатися.

«Ми хочемо дати можливість будь-якому бізнесу доповнювати свій статут простим положенням: реєстраційні дії, пов'язані з цим бізнесом, повинні супроводжуватися додатковим електронним документом, на які накладено ЕЦП (електронний цифровий підпис – Ред.) осіб, які визначить бізнес. Якийсь бізнес визначить, що досить ЕЦП директора. Інший – ЕЦП окремих або всіх власників. Кожен нехай вирішує сам.

Зміни до статуту вносяться, як і зараз, через нотаріусів. Це зобов'яже всіх реєстраторів перед проведенням реєстраційної дії перевіряти, чи немає у бізнесу цього додаткового захисту. Якщо він є, то вимагати відповідний ЕЦП. Таким чином, бізнес зможе реально захиститися. Адже крадіжка або злом ЕЦП – це набагато більш рідкісні кейси, ніж, умовно, підкуп реєстратора (це я знаю ще з банківського досвіду)», – розповів Дмитро Дубілет.

Нагадаємо, Дубілет закликав українців повідомляти про випадки рейдерства.

Раніше Нова Влада розповідала про те, як Мінюст може заробляти на незаконних оборудках в агробізнесі. Близько року народний депутат Валерій Дубіль та депутат Чернігівської облради 0Олег Авер’янов намагаються довести, що чесно відібрали 75% агробізнесу у свого партнера Олександра Головача. Попри чітко прописані у договорах позики строки, Дубіль та Авер’янов так і не повернули співвласнику бізнесу Олександру Головачу позичені мільйони доларів. Натомість Авер’янов звернувся до приватного нотаріуса Ірини Мамай та, використавши, на думку Головача, підробні документи, переоформив його частку на користь Валерія Дубіля.

Разом з тим, інтереси Дубіля у судових засіданнях стосовно спорів в агробізнесі представляють його колеги по партії «Батьківщина». Наприклад, адвокатом нового керівництва ТОВ «ВО Прилуцьке» є Віталій Нестор – голова Центру захисту Киян, створеного за ініціативою партії «Батьківщини». Окрім цього, Віталій Нестор захищає Валерія Дубіля і в інших судових процесах. Схоже на те, що «Батьківщина» зараз максимально залучає свої кадри, щоб захистити схеми свого соратника.