В ході судового засідання у Шевченківському районному суді міста Києва прокурор Генеральної прокуратури України Сюсанна Будагян стала на бік рейдерів, які захопили агрохолдинг ТОВ «Промстройінновація» на Чернігівщині, передає Нова Влада.
Відео із судового засідання можна переглянути ТУТ.
Зокрема, Будагян ввела в оману суддю Євгенія Сидорова про те, що існує судове рішення, яке начебто підтверджує перехід агрохолдингу від одного власника до іншого.
«Є рішення суду з цього приводу, яке набрало законної чинності», – сказала прокурор у відповідь на запитання судді, проте зазначила, що такого рішення на даний час у неї немає.
Разом з тим, адвокат діючого директора одного із підприємств агрохолдингу ТОВ «Прилуцьке ХПП» Віталій Стопчанський зазначив, що є судове рішення, яке, навпаки, підтверджує те, що Міністерство юстиції України незаконно відмовило в поверненні 75% частки бізнесу Олександру Головачу.
Нагадаємо, як повідомляли ЗМІ, Спеціалізована антикорупційна прокуратура розслідує причетність народного депутата Валерія Дубіля та депутата Чернігівської облради Олега Авер’янова за участі працівників правоохоронних органів до незаконного заволодіння 75% частки у ще одного співвласника агрохолдингу – Олександра Головача.
В ході розслідування Нова Влада з’ясувала, що до 18 липня 2018 року 75% частки в агрохолдингу ТОВ «Промстройінновація» належала Олександру Головачу, 12,5% – народному депутату від партії «Батьківщина» Валерію Дубілю, 12,5% – депутату Чернігівської облради Олегу Авер'янову.
Протягом 2012-2018 рр. Олександр Головач інвестував мільйони доларів в розвиток бізнесу: частину коштів – у вигляді інвестицій, частину коштів – як позику Дубілю і Авер'янову (які на момент інвестування не мали достатніх коштів і обіцяли їх повернути через деякий час).
Незважаючи на чітко прописані в договорах позики терміни, Дубіль і Авер'янов так і не повернули, за словами Головача, позичені мільйони. Зате Авер'янов звернувся до приватного нотаріуса Ірині Мамай і, як стверджує Олександр Головач, використавши підроблені документи, переоформив його частку на користь Валерія Дубіля. Таким чином, агробізнес став на 87,5% належати Дубілю, і на 12,5% – Авер'янову.