Новини та ділова аналітика для проактивних

Чернігівський окружний адмінсуд залишив без розгляду позов про передачу КП «Ліки України» приватній компанії

03 октября 2019 — 16:54

Чернігівський окружний адміністративний суд прийняв рішення без розгляду залишити позовну заяву у справі щодо передачі майнового комплексу комунального підприємства «Ліки України» в оренду приватній компанії ТОВ «Ліки України».

Відповідне рішення було прийняте 1 жовтня 2019 р. під час судового засідання за головування судді Юрія Скалозуба, передає кореспондент ІА Нова Влада.

Відеозапис даного судового засідання можна переглянути ТУТ.

Підставою до такого рішення стало клопотання представників відповідача – Чернігівської обласної ради та Управління комунального майна Чернігівської обласної ради. Відповідачі зазначили, що депутати місцевої ради не наділені адміністративною дієздатністю для пред’явлення такого позову.

Представник Чернігівської обласної прокуратури та адвокат позивачів із цим клопотанням не погодились.

«Ми з цією позицією категорично не можемо погодитися. Депутат будь якої ради, зокрема і обласної, є представником інтересів територіальної громади. В даному випадку спільних інтересів територіальної громади Чернігівської області, які було порушено незаконним рішенням щодо відчуження майнового комплексу комунального підприємства «Ліки України», на захист яких виступили депутати», – зазначив адвокат позивачів Микола Торбєєв.

Після заслуховування позиції сторони позивачів з відповідного клопотання, суддя пішов до нарадчої кімнати, після чого оголосив рішення залишити позовну заяву без розгляду.

За словами Миколи Торбєєва, сторона позивачів дане рішення однозначно оскаржуватиме.

Як зазначив суддя засідання Юрій Скалозуб, скарга може бути подана протягом 15 днів до Шостого апеляційного адміністративного суду.

Нова Влада вже писала, що у лютому 2019 року чернігівське комунальне підприємство «Ліки України» передало усе своє майно щойно створеній приватній фірмі із однойменною назвою – ТОВ «Ліки України». За даними ЗМІ, контроль над активами, в тому числі, отримали офшорні компанії, які відносяться до так званої бізнес-групи «Європа». За даними журналістів, контролюють цю бізнес-групу народний депутат України Валерій Дубіль та депутат Чернігівської облради Олег Аверянов.

Майже одразу після того, як ТОВка отримала на свій баланс аптеки, лабораторії, житловий фонд і оборотні засоби вартістю 147 млн грн, комунальне підприємство було ліквідоване.

Після цього депутати Чернігівської обласної ради – Сергій Гайдай, Микола Дейкун, Ольга Чередник, Микола Мисник та Сергій Журман – звернулись до суду з позовом до Чернігівської обласної ради та Управління комунального майна Чернігівської обласної ради про:

- визнання протиправним та скасування рішення 12 сесії 7 скликання Чернігівської обласної ради від 28.03.2018 р. №66-12/VII «Про внесення змін до Положення про порядок передачі майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області в оренду'»;

- визнання протиправним та скасування рішення 12 сесії 7 скликання Чернігівської обласної ради від 28.03.2018 р. №66-12/VII «Про затвердження Положення про управління комунального майна Чернігівської обласної ради у новій редакції'»;

- визнання протиправним та скасування наказу начальника Управління комунального майна Чернігівської обласної ради від 08.10.2018 р. №159 «Про передачу в оренду цілісного майнового комплексу комунального підприємства «Ліки України» Чернігівської обласної ради».

Нагадаємо, 27 серпня 2019 року антикорупційні та пацієнтські організації закликали партію «Слуга народу» не погоджувати кандидатуру народного депутата Валерія Дубіля на посаду першого заступника Комітету з питань здоров’я нації, медичних послуг та медичного страхування Верховної Ради України.

Антигерои Украины