Новини та ділова аналітика для проактивних

Фігурант будівельної «схеми Войцехівського» ліг у лікарню із тиском 140/80, щоб не опинитися в СІЗО

29 травня 2019 — 18:07

Сьогодні, 29 травня 2019 р., суддя Печерського районного суду міста Києва в четвертий раз перенесла розгляд клопотання Генеральної прокуратури України (ГПУ) стосовно зміни запобіжного заходу для Олега Репи – фігуранта так званої справи «схеми Войцехівського». Мова про кримінальне провадження щодо шахрайства навколо будівництва ЖК «Шевченківський квартал». Наступного разу розгляд клопотання відбудеться 31 травня о 15:20.

В ході судового засідання адвокат підозрюваного Олег Паламарчук повідомив, що 28 травня Олег Репа був госпіталізований до Клінічної лікарні №1 із діагнозом «гіпертонічний криз».

«У зв'язку із станом здоров'я мій підзахисний не має можливості перебувати у суді на засіданні», – зазначив  Паламарчук, і передав підтверджуючі документи судді.

Ми уважно вивчили медичний висновок стосовно стану здоров'я Олега Репи під час госпіталізації каретою «швидкої». Виявилося, що забудовник ліг на лікування із гіпертонічним кризом, маючи артеріальний тиск 140/80. Такий тиск, за медичними нормами, є нормальним для людини у віці 40-50 років.

Тому інвестори, що постраждали від дій забудовника, не вірять у те, що Олег Репа дійсно тяжко хворий. Вони вважають, що забудовник придбав довідку і буде ще довго ховатися від суду у лікарні. «Доведеться везти його на каталці. Може, у когось є ковдра у клітинку? Передам йому у суді, – жартували інвестори. – У капельницю, мабуть, глюкозу капали, після перепою. У багатьох потім тиск підвищується».

Інвестори ЖК «Шевченківський квартал» вирішили відвідати Олега Репу у лікарні. Вони придбали для нього гостинці: вітаміни та фрукти. Забудовник зрадів приходу гостей. Він прийняв подарунки і пообіцяв добудувати житловий комплекс, «як тільки розберуся із судами». Натомість, на питання, чи прийде він на наступне судове засідання, відповів: «Не знаю. Подивлюся на стан здоров'я».

«Коли я вийду з лікарні, я зберу інвесторів, і поясню, хто винен у проблемах із будівництвом», – сказав він.

Відповідати на питання, чому гроші інвесторів ЖК «Шевченківський квартал» використовувалися для будівництва ЖК «Річ Хаус», Репа відмовився. А на запитання, чому відділ продажу, попри заборону ГПУ, продовжує працювати, сказав «не знаю».

«Ми не віримо Репі. Це чергові казочки», – підсумували інвестори розмову із забудовником у лікарні.

Натомість Олег Репа намагався вигнати журналістів зі своєї палати, і виставляв операторів за двері. Він також звинуватив у продажності усіх журналістів, які висвітлюють судові засідання у справі шахрайських дій під час будівництва ЖК «Шевченківський квартал».

Як писала Нова Влада, ГПУ подала клопотання до суду про зміну запобіжного заходу, оскільки, Репа не сплатив суму застави в розмірі понад 7 млн. ​​грн., призначену судом. Тепер прокуратура в Печерському райсуді домагається для Репи взяття його під варту. 26 квітня суддя Олена Бусик перенесла розгляд цього клопотання на 15 травня 2019 р. Але у призначений час судове засідання так і не відбулося – суддя перенесла його знову – на 27 травня. 27 травня підозрюваний на судове засідання не з’явився: адвокат пояснив неявку свого підзахисного тим, що той знаходиться у лікарні.

Відповідно до матеріалів кримінального провадження, раніше в органи досудового слідства звернулися 43 інвестори ЖК «Шевченківський квартал», яких слідство визнало постраждалою стороною. Правоохоронці встановили, що сумарно тільки цим інвесторам було завдано збитків сукупно в сумі 22 млн грн. Зараз справу розглядає Печерський районний суд міста Києва. 

Крім того, Нова Влада писала про те, що Олегу Репі заборонили навіть з’являтися в офісі продажів.