Новини та ділова аналітика для проактивних

Київський апеляційний суд відмовив скандальному забудовнику Олегу Репі зменшити заставу у 12 разів

04 июня 2019 — 17:49
Дружина підозрюваного напала на журналістку Нова Влада

Сьогодні, 4 червня 2019 року, Київський апеляційний суд відмовив у задоволенні апеляційної заяви Олега Репи – забудовника довгобуду ЖК «Шевченківський квартал» – щодо зменшення суми застави у 12 разів, повідомляє Нова Влада.

Раніше Генеральна прокуратура України зобов’язала підозрюваного у шахрайстві під час будівництва ЖК «Шевченківський квартал» Олега Репу сплатити заставу у розмірі близько 7 млн грн.

Але Олег Репа подав в апеляцію, попросивши зменшити розмір застави до 300 прожиткових мінімумів (1853 грн. х 300 = 555 900 грн). Тобто, забудовник запропонував сплатити у 12 разів меншу заставу.

Адвокат Олега Репи – Олег Паламарчук – надав судді інформацію про доходи Олега Репи за 2016 р. та 2017 рік, щоб довести фінансову неспроможність підзахисного сплатити 7 млн грн застави.

«Ви просите зменшити розмір застави. Значить, ви не заперечуєте обґрунтованість підозри?», – запитав у ході судового засідання суддя Денис Масенко.

«Ні в мене, ні в моєї дружини немає таких коштів. Сума 7 мільйонів гривень для мене є абсолютно непідйомною», – відповів Олег Репа.

При цьому, прокурор Генпрокуратури Олександр Новіков нагадав суду, що Олег Репа до 2014 року був учасником організованої злочинної групи.

«Він займався самовільним захопленням ділянок, брав кошти громадян. Є понад сто постраждалих громадян. Репа вчиняв частину цих дій під час вручення йому підозри, під час внесення до суду обвинувального акту щодо нього в частині участі забудови земельної ділянки на вул. Закревського, 42-а в місті Києві «Перлина Троєщини». Вже подані до суду матеріали про аналогічні справи привласнення коштів громадян. Це свідчить про свідоме ігнорування Репою норм закону», – пояснив прокурор, додавши при цьому, що жоден із чотирьох житлових комплексів, які будує Олег Репа, досі не добудовані.

За словами Олександра Новікова, у ході слідства було доведено, що підозрюваний Олег Репа наніс державі збитків на 31 мільйон гривень.

«Мерседес, Лексус, нежитлові приміщення є у Олега Репи. Кошти він легалізував шляхом придбання нерухомості. Джерелом збагачення підозрюваного є кошти, які інвестори дають на будівництво», – аргументував гарне фінансове становище Репи прокурор.

Крім того, перед судовим засіданням стався прикрий інцидент. Дружина підозрюваного Олега Репи – Тетяна – спробувала завдати тілесних пошкоджень журналістці Нова Влада. Була викликана поліція. По факту нападу складена відповідна заява у правоохоронні органи (подібні дії можуть кваліфікуватися ч. 2 ст. 171 ККУ – до 4-х років).

Раніше повідомлялося, що забудовник ЖК Шевченківський квартал Олег Репа вчиняє злочинні дії, продовжуючи продавати квартири в заарештованому Генпрокуратурою житловому комплексі.

Як писала Нова Влада, ГПУ подала клопотання до суду про зміну запобіжного заходу, оскільки, Репа не сплатив суму застави в розмірі понад 7 млн. ​​грн., призначену судом. Тепер прокуратура в Печерському райсуді домагається для Репи взяття його під варту.

Відповідно до матеріалів кримінального провадження, раніше в органи досудового слідства звернулися 43 інвестори ЖК «Шевченківський квартал», яких слідство визнало постраждалою стороною. Правоохоронці встановили, що сумарно тільки цим інвесторам було завдано збитків сукупно в сумі 22 млн грн. Зараз справу розглядає Печерський районний суд міста Києва. 

У березні та квітні цього року в рамках журналістського розслідування видання «Слово і Діло» проаналізувало банківські виписки компаній, причетних до будівництва ЖК «Шевченківський квартал», і прийшло до висновку, що гроші вкладників вкладали в будівництво іншого столичного ЖК – «Річ Хаус». І до цього, ймовірно, був причетний народний депутат від «Батьківщини» Валерій Дубіль. Також журналісти дійшли висновку, що до будівництва ЖК «Шевченківський квартал» має прямий стосунок Олег Репа.

Крім того, Нова Влада писала про те, що Олегу Репі заборонили навіть з’являтися в офісі продажів.

Антигерои Украины