Новини та ділова аналітика для проактивних

Київський апеляційний суд відмовив скандальному забудовнику Олегу Репі зменшити заставу у 12 разів

04 июня 2019 — 17:49
Дружина підозрюваного напала на журналістку Нова Влада

Сьогодні, 4 червня 2019 року, Київський апеляційний суд відмовив у задоволенні апеляційної заяви Олега Репи – забудовника довгобуду ЖК «Шевченківський квартал» – щодо зменшення суми застави у 12 разів, повідомляє Нова Влада.

Раніше Генеральна прокуратура України зобов’язала підозрюваного у шахрайстві під час будівництва ЖК «Шевченківський квартал» Олега Репу сплатити заставу у розмірі близько 7 млн грн.

Але Олег Репа подав в апеляцію, попросивши зменшити розмір застави до 300 прожиткових мінімумів (1853 грн. х 300 = 555 900 грн). Тобто, забудовник запропонував сплатити у 12 разів меншу заставу.

Адвокат Олега Репи – Олег Паламарчук – надав судді інформацію про доходи Олега Репи за 2016 р. та 2017 рік, щоб довести фінансову неспроможність підзахисного сплатити 7 млн грн застави.

«Ви просите зменшити розмір застави. Значить, ви не заперечуєте обґрунтованість підозри?», – запитав у ході судового засідання суддя Денис Масенко.

«Ні в мене, ні в моєї дружини немає таких коштів. Сума 7 мільйонів гривень для мене є абсолютно непідйомною», – відповів Олег Репа.

При цьому, прокурор Генпрокуратури Олександр Новіков нагадав суду, що Олег Репа до 2014 року був учасником організованої злочинної групи.

«Він займався самовільним захопленням ділянок, брав кошти громадян. Є понад сто постраждалих громадян. Репа вчиняв частину цих дій під час вручення йому підозри, під час внесення до суду обвинувального акту щодо нього в частині участі забудови земельної ділянки на вул. Закревського, 42-а в місті Києві «Перлина Троєщини». Вже подані до суду матеріали про аналогічні справи привласнення коштів громадян. Це свідчить про свідоме ігнорування Репою норм закону», – пояснив прокурор, додавши при цьому, що жоден із чотирьох житлових комплексів, які будує Олег Репа, досі не добудовані.

За словами Олександра Новікова, у ході слідства було доведено, що підозрюваний Олег Репа наніс державі збитків на 31 мільйон гривень.

«Мерседес, Лексус, нежитлові приміщення є у Олега Репи. Кошти він легалізував шляхом придбання нерухомості. Джерелом збагачення підозрюваного є кошти, які інвестори дають на будівництво», – аргументував гарне фінансове становище Репи прокурор.

Крім того, перед судовим засіданням стався прикрий інцидент. Дружина підозрюваного Олега Репи – Тетяна – спробувала завдати тілесних пошкоджень журналістці Нова Влада. Була викликана поліція. По факту нападу складена відповідна заява у правоохоронні органи (подібні дії можуть кваліфікуватися ч. 2 ст. 171 ККУ – до 4-х років).

Раніше повідомлялося, що забудовник ЖК Шевченківський квартал Олег Репа вчиняє злочинні дії, продовжуючи продавати квартири в заарештованому Генпрокуратурою житловому комплексі.

Як писала Нова Влада, ГПУ подала клопотання до суду про зміну запобіжного заходу, оскільки, Репа не сплатив суму застави в розмірі понад 7 млн. ​​грн., призначену судом. Тепер прокуратура в Печерському райсуді домагається для Репи взяття його під варту.

Відповідно до матеріалів кримінального провадження, раніше в органи досудового слідства звернулися 43 інвестори ЖК «Шевченківський квартал», яких слідство визнало постраждалою стороною. Правоохоронці встановили, що сумарно тільки цим інвесторам було завдано збитків сукупно в сумі 22 млн грн. Зараз справу розглядає Печерський районний суд міста Києва. 

Крім того, Нова Влада писала про те, що Олегу Репі заборонили навіть з’являтися в офісі продажів.

Антигерои Украины