Новини та ділова аналітика для проактивних

Австралія, Канада, Японія та США вводять санкції проти РФ за визнання «л/днр»

23 лютого 2022 — 08:30

Австралія вводить економічні санкції проти Росії після визнання нею псевдореспублік «л/днр». Заходи торкнуться, зокрема окремих громадян, повідомляє ABC News.

Прем'єр-міністр Скотт Моррісон заявив, що разом зі своїми партнерами і союзниками оголошує низку економічних санкцій щодо Росії.

«Австралія також введе адресні санкції щодо восьми росіян, яким буде заборонений в'їзд до Австралії і заборонені будь-які фінансові операції, пов’язані з австралійськими структурами і організаціями. Також санкції торкнуться одного державного банку Росії і банків, пов’язані з оборонною і військовою промисловістю», — сказав Моррісон.

Також Канада оголосила про нові санкції проти Росії у відповідь на визнання Росією «л/днр» і введення військ в ОРДЛО. Прем'єр-міністр Джастін Трюдо також заявив, що направляє до 460 додаткових військовослужбовців в Латвію і прилеглі регіони для підтримки НАТО, пише Global News.

Перший раунд економічних санкцій заборонить канадцям вести всі фінансові справи з «л/днр».

Санкції також торкнуться членів Держдуми РФ, які проголосували за рішення про визнання «л/днр» а також заборонять канадцям брати участь в покупці російського суверенного боргу.

«Ці санкції є важливим кроком і націлені на тих, хто несе відповідальність за порушення суверенітету і територіальної цілісності України», - сказав Трюдо.

Він додав, що заходи будуть діяти до тих пір, поки не буде відновлена територіальна цілісність України.

Президент США Джо Байден оголосив про рішення ввести санкції проти Росії. На такий крок він пішов після рішення Росії визнати так звані «л/днр».

«Я вважаю, він (президент РФ - ред.) ще більше спробує захопити ці території. Він намагається знайти виправдання. Я пропоную ввести санкції у відповідь, які набагато ширші, ніж ті, що ми ввели в 2014 році», - сказала Байден.

Президент США додав, що це перший пакет санкцій, і якщо Росія продовжить агресію, то ці санкції будуть посилюватися.

Хто потрапив під санкції:

  • два найбільші фінансові інститути - ВЕБ.РФ та Military Bank;
  • суверенний борг Росії;
  • причетні до визнання «л/днр» особи, еліти та члени їх родин (з 23 лютого).

«Зараз, коли Росія, можливо, планує наступні кроки, ми хочемо, щоб вона знала, що заплатить ще більшу ціну, якщо продовжуватиме агресію. Ми будемо готові ввести додаткові санкції», - додав глава Білого дому.

Напередодні Байден видав указ про введення санкцій проти так званих «л/днр». Американський лідер заборонив торгувати з «республіками», а також інвестувати в них. Санкції також торкнулися «посадовців» так званих «л/днр».

Санкції Японії щодо Росії передбачають заборону на експорт з «л/днр». Також вони стосуються суверенного боргу РФ і заборони на випуск нових російських облігацій, пише Reuters.

Прем'єр Японії Фуміо Кісіда закликав Росію повернутися до дипломатичного врегулювання ситуації навколо України.

«Ми вирішили вжити наступних санкційних заходів. По-перше, вони стосуються заборони на видачу віз представникам двох так званих «республік», а також заморозки їх активів. По-друге, ми вводимо заходи щодо заборони на експорт у дві «республіки» і імпорт з них», - сказав він.

Раніше Євросоюз погодив запровадження санкцій проти 351 депутата Держдуми РФ, які голосували за визнання псевдореспублік «л/днр».

22 лютого Великобританія запровадила санкції проти п’яти російських банків, а також російських олігархів Геннадія Тимченка, Бориса та Ігоря Ротенбергов. Канцлер Німеччини Олаф Шольц оголосив про зупинення процесу сертифікації газопроводу «Північний потік-2».