Новини та ділова аналітика для проактивних

Британський депутат закликає світ тиснути на рф для деблокади морських портів України

29 травня 2022 — 12:36
На його думку, участь Туреччини у цьому процесі буде життєво важливою

Міжнародна спільнота повинна натиснути на росію для розблокування морських портів України, надати допомогу в розмінуванні акваторії Чорного моря та забезпечити безпеку для комерційних судноплавних маршрутів. Участь Туреччини у цьому питанні є ключовою.

Про це у коментарі Guildhall заявив депутат парламенту Великобританії, екс-генеральний соліситор Англії та Уельсу Джонатан Джаногли.

«Я, безперечно, підтримую вимогу на адресу росії розблокувати морські порти України. Деякі члени міжнародної спільноти справедливо надають Україні морські ракетні комплекси, які відтіснили російський флот від берегів України, і тим не менш вони можуть забезпечити підвищений наступальний потенціал», – заявив британський парламентарій.

«Міжнародне співтовариство повинне натиснути на росію, щоб вона розблокувала українські порти і щоб забезпечити безпечне постачання продовольства, зокрема, в країни, що розвиваються. Для цього необхідно надати міжнародну допомогу в боротьбі з російськими та українськими мінами у Чорному морі. І забезпечити безпечний прохід для комерційних судноплавних маршрутів. Участь Туреччини у цьому процесі буде життєво важливою», – підсумував Джонатан Джаногли.

Раніше із заявами про необхідність вжиття заходів міжнародним співтовариством для деблокади українських портів виступила низка світових політиків у США та Європі, а також депутати Європарламенту.

Держсекретар США Ентоні Блінкен звинуватив росію у використанні продовольства як зброю у війні з Україною. За його словами, рф тримає в заручниках постачання не лише в Україну, а й багато країн світу. Блінкен закликав країну-агресора припинити блокаду українських портів, що унеможливило звичайні маршрути експорту.

Депутат Великих національних зборів Туреччини від Демократичної народної партії Рідван Туран заявив, що блокада українських портів є неприпустимою і має бути знята. Така блокада з боку рф вже призвела до зростання цін та ускладнення забезпечення продовольством у Туреччині, і призведе до серйозної продовольчої кризи у різних країнах світу.

Парламентська група ХДС/ХСС у німецькому Бундестазі наголосила, що засуджує блокаду українських портів з боку рф, яка є трагедією для всього світу. Німецькі депутати закликають НАТО, ЄС та уряд Німеччини посилити тиск на логістичні можливості рф для розблокування українських портів.

Член Сенату Франції, представник групи «Зелених» Мелані Фогель заявила про підтримку вимог на адресу росії щодо розблокування українських морських портів.

Голова комітету із закордонних справ парламенту Данії (Фолькетингу) Бертель Гордер, відповідаючи на питання про необхідність введення кораблів НАТО в акваторію Чорного моря для забезпечення безпечного судноплавства, сказав, що сподівається, що це можливо, але наголосив, що побоюється, що такий крок залежить від мирних домовленостей.

Екс-командувач Силам Оборони Естонії, депутат Європейського парламенту, генерал-лейтенант Ріго Террас зазначив, що дієвим кроком може стати введення кораблів НАТО в акваторію Чорного моря для розблокування морських портів України та забезпечення безпечного торговельного судноплавства, оскільки Росія не посміє атакувати кораблі Північноатлантичного альянсу.

На думку віце-спікера Сейму Литовської Республіки Паулюса Саударгаса, НАТО або Рада Безпеки ООН повинні надати необхідні військово-повітряні, сухопутні та військово-морські сили для організації безпечних гуманітарних коридорів для постачання зерна з портів України. Іншим дієвим способом є постачання Україні необхідного озброєння для нейтралізації російського флоту у Чорному морі.

У свою чергу, депутат Європейського парламенту від Литви Пятрас Ауштрявічюс заявив, що проблема блокади українських портів є проблемою міжнародного рівня та потребує міжнародного втручання для її вирішення. За його словами, Організація Об'єднаних Націй має надати план вирішення проблеми, наприклад, запровадити суди під егідою ООН до акваторії Чорного та Азовського морів та забезпечити безпечний морський конвой для транспортування українського зерна та агропродукції до третіх країн.