Новини та ділова аналітика для проактивних

До кінця року працюватимуть в вісім разів більше кисневих станцій, - Ляшко

06 лютого 2022 — 09:41

До кінця 2022 року в українських лікарнях функціонуватиме 385 кисневих станцій, що майже у 8 разів більше ніж у липні 2021 року, заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко під час робочого візиту до Одеської області, повідомляє Нова Влада.

"У липні 2021 року в українських лікарнях функціонувало лише 50 кисневих станцій. До кінця 2022 року їх буде вже 385", – цитує міністра пресслужба МОЗ.

За словами міністра, минулого року 118 кисневих станцій вдалося закупити за рахунок урядової субвенції.

"118 кисневих станцій було закуплено за кошти урядової субвенції та монтуються в лікарнях. Крім того, ДП "Медичні закупівлі України" придбало додатково 225 станцій, їхнє постачання здійснюється вже зараз", – зазначив Ляшко.

У МОЗ зазначили, що продуктивність однієї такої станції - 500 л/хв. Кожна з них має додаткові газоаналізатори, витратоміри та можливість дистанційного керування. Завдяки цьому лікарня зможе відстежувати, скільки вона отримує кисню та якої якості.

Наразі обладнання для автономної генерації кисню вже встановлюється в регіонах, лікарнях, які надають допомогу пацієнтам, хворим на коронавірусну інфекцію.