Новини та ділова аналітика для проактивних

На знімальну групу УП напали охоронці бізнесмена Петровського (відео)

14 лютого 2022 — 09:30

У Дніпрі 13 лютого невідомі скоїли напад на знімальну групу керівника департаменту журналістських розслідувань УП Михайла Ткача.

Про це Ткач повідомив у Facebook, передає Нова Влада.

«Близько 3 години дня до відеооператора УП Ярослава Бондаренка, який виконував редакційне завдання, підійшли невідомі та почали вимагати видалити відео. Коли Ярослав відмовився, один із чоловіків почав погрожувати ножем та змусив оператора УП назвати пароль від телефону і видалив усі відео, що були зняті. Інший чоловік почав заламувати руки водію УП», - повідомив Ткач.

Чоловіки не представилися. За даними УП, це були представники охорони. Поліція, що перебувала на місці події, була бездіяльною.

Як повідомив редактор Цензор.Нет Юрій Бутусов, невідомі люди, що скоїли напад на знімальну групу Михайла Ткача у Дніпрі, супроводжували відомого у місті бізнесмена Олександра Петровського (за прізвиськом Нарік).

Саме момент виходу Петровського вдалося зафіксувати оператору УП Ярославу Бондаренку. Після чого супровід бізнесмена вимагав знищити відеофайли, погрожуючи ножем.

УП вдалося підтвердити інформацію про те, що напад скоїла саме охорона Петровського ще з двох джерел у місті. Наразі редакція намагається отримати відео з камер спостережень.

Разом з тим, журналіст Юрій Бутусов повідомив, що, за даними його джерел, нападники виїхали на автомашинах Lexus AE 1009 PI та Lexus AE 1009 PЕ.

Ці машини належать компанії з Дніпра ТОВ "ІНВЕСТИЦІЙНА ГРУПА "ТРАНССТРОЙІНВЕСТ".

Одним з власників цієї компанії згідно з відкритими базами даних є Олександр Петровський.

Мер Дніпра Борис Філатов заявив, що в аеропорту є система камер відеоспостереження. Він пообіцяв передати виданню «всю можливу інформацію з відеокамер міської системи «Безпечне місто».

Правоохоронці розпочали два кримінальні провадження за фактом нападу на знімальну групу «Української правди».

Провадження відкрито за ст. 171 (перешкоджання професійній діяльності журналістів) та за ст. 345-1 (погрози або насильство щодо журналістів) Кримінального кодексу.

Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова 13 лютого заявила у Facebook, що реакція на інцидент із нападом на знімальну групу журналіста видання УП Михайла Ткача в аеропорту Дніпра буде адекватною.

«Обмеження, передбачені законом, не дозволяють мені висловитись популярно, а хотілося б. Подивилась усе, що доступно в Інтернеті. Дала завдання прокурорам негайно включитися в роботу. Керівник прокуратури області завтра доповість особисто про хід проведення слічих дій», – написала вона.

Венедіктова повідомила, що розслідування буде «на контролі». Правоохоронці вивчать дії всіх причетних «без винятку».

Нагадаємо, 4 жовтня 2021 року журналісти Схем повідомили про напад під час зйомки інтерв'ю з головою правління банку Євгеном Мецгером, оскільки йому «не сподобалося одне з питань». Вони зазначили, що на них напали охоронці, які забрали карти пам’яті, видаливши записане відео. Наразі справа про напад на журналістів в Укрексімбанку перебуває на розгляді суду.