Новини та ділова аналітика для проактивних

Окупанти з початку війни вбили 121 дитину

23 березня 2022 — 13:00

Ще 168 дітей отримали поранення різного ступеня через обстріли та бомбардування військами рф, повідомляють в Офісі генпрокурора.

Найбільше постраждалих дітей у Київській області – 61. У Харківській – 41, Донецькій – 40, Чернігівській – 32, Миколаївський – 24, столиці – 16, Житомирській – 15, Херсонській – 15 та Сумській – 14 областях.

Зокрема, 17 березня окупанти на очах у 14-річного хлопчика застрелили його батька, а дитина отримала кульові поранення.

Трагедія сталась, коли чоловік з дитиною їхали до центру окупованої Бучі за гуманітарною допомогою та ліками для своєї багатодітної родини, яка протягом двох тижнів жила без газу, світла та води.

22 березня найбільше росіяни завдали шкоди в Донецькій області, там через обстріли житлових масивів загинули 14-річний хлопчик та дівчина 9 років, ще 3 дітей отримали поранення.

Також в Рубіжному Луганської області ворожий снаряд влучив у багатоповерхівку, загинуло троє людей, двоє з яких – діти.

З початку війни військами рф пошкоджено 548 закладів освіти, з них 72 зруйновано вщент. 

Усього руйнувань зазнали 220 українських шкіл, 155 дитячих садочків та 40 інших закладів, зокрема лікувальні, школи мистецтв, спортивні об’єкти, бібліотеки.

Найбільше руйнувань у Донецькій, Харківській, Миколаївській, Сумській, Київській, Херсонській, Чернігівській областях та у місті Київ.

В Офісі генпрокурора зазначають, що ці дані не є остаточними, адже в місцях активних бойових дій та на тимчасово окупованих територіях неможливо зібрати точні дані.

Нагадаємо, 24 лютого рф вторглася в незалежну Україну і влаштувала в країні справжній колапс. Окупанти не тільки захоплюють військові частини, аеропорти та інші стратегічні об'єкти, а й стріляють по мирних жителях і багатоповерхівках міста.