Новини та ділова аналітика для проактивних

рф виключили з Ради Європи

16 марта 2022 — 15:50

Позачергове засідання Комітету міністрів закінчилося виключенням росії з переліку членів Ради Європи. рф приєдналася до організації у лютому 1996 року.

Про це повідомляється на офіційному сайті Ради Європи, передає Нова Влада.

росія офіційно перестала бути членом Ради Європи. Комітет міністрів скористався статею 8 Статуту Ради Європи для обґрунтування свого рішення.

"Сьогодні вранці на позачерговому засіданні Комітет міністрів у контексті процедури, розпочатої відповідно до статті 8 Статуту Ради Європи, вирішив, що російська федерація з сьогоднішнього дня припиняє бути членом Ради Європи, після 26 років членства", - йдеться у повідомленні на сайті Ради Європи.

Раніше у Раді Європи наголосили, що своїми діями в Україні російська влада позбавляє російський народ переваги найсучаснішої системи захисту прав людини у світі, включаючи юрисдикцію Європейського суду з прав людини та величезну систему конвенцій.

"Ми, як і раніше, сповнені рішучості використовувати всі наявні в нашому розпорядженні засоби для надання підтримки, допомоги та правових засобів українському народу в його боротьбі з агресором і продовжувати прагнення до миру на основі справедливості та міжнародного співробітництва", - заявили в організації.

Зокрема, рф покарали за порушення базових норм співпраці європейських країн. Як повідомлялось, напередодні виключення росії підтримала Парламентська асамблея Ради Європи.

Нагадаємо, 24 лютого рф вторглася в незалежну Україну і влаштувала в країні справжній колапс. Окупанти не тільки захоплюють військові частини, аеропорти та інші стратегічні об'єкти, а й стріляють по мирних жителях і багатоповерхівках міста.