Новини та ділова аналітика для проактивних

САП передала АРМА вибухівки на понад 5 млрд гривень (фото)

25 января 2022 — 16:45

Спеціалізована прокуратура (САП) вилучила з незаконного обігу та передала Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА), одержаними від корупційних та інших злочинів, вибухівку ринковою вартістю понад 5 млрд грн.

Про це інформує прес-служба Офісу генпрокурора, передає Нова Влада.

«Суд прийняв рішення про передачу АРМА понад 3 тисяч тонн вибухових речовин - порохових зарядiв вартістю понад 5 млрд грн», - йдеться у повідомленні.

За даними слідства у 2010 році одне з приватних підприємств Запорізької області, не маючи передбаченого законом дозволу, за 15 тис грн придбало вибухівку у підприємства, яке мало право її утилізувати. Ці вибухові речовини – пороховi заряди, призначенi для спорядження турбореактивних снарядiв та ракет до реактивних систем залпового вогню. Їх ринкова вартість, за попередньою оцінкою, становить більше 5 млрд грн.

Упродовж усього часу вибухівка безоплатно зберігалась на 6 тис кв м території одного з військових арсеналів. Це перешкоджало використанню зайнятих потужностей для потреб Збройних Сил України та призвело до значних витрат оборонного відомства.

1_1.jpeg

Прокурори визнали вибухівку доказом у кримінальному провадженні.

Слідство у даній справі проводять працівники Нацполіції і СБУ в Кіровоградській області.

Нагадаємо, у грудні 2021 року СБУ на Київщині викрила незаконний цех із виготовлення вибухівки.